Makat çatlağı fissur nolur bakin

Aysepo

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2020
38
5
32
Hanimlar merhaba 3 aylık anneyim makat çatlağı yani fissur ile başım dertte. Bundan önce 2 sene başladı kremler le geçti sonra gene oldu krem oturma banyosu ile geçti hamile kaldım o sürede şükür hiç olmadı doğum yaptım 3 ay oldu 3 hafta önce başladı akılsızlık ettim ilk 2 hafta önemsemedim sonra ağrıdan duramadım tuvaletten sonra 7 8 saat agrım oluyor du tuvalette de çok kanamam oluyor du doktora ggittim 2 tane derin biri daha içeride ameliyatsız duzelmez dedi bu durumda nasıl olayım virüs var ameliyay çözüm değil diyorlar lutfen yardımcı olun bebeğimi bile ağlayarak emziriyorum

Dogal ev yapimi sirkeyle pansuman yapsaniz basur kurur

Çatlak çok kotu bisey cok gecmis olsun. Kabiz misiniz? Bu catlagin en buyuk sebebi afedersiniz sert dışkı. Diskinizin ne sert ne ne de sivi olmamasi lazim. Ben bundan bir iki yil once bir ilac aldim aktardan kremi de vardi tamamen dogal bir urun. Kremi pek etki etmedi ama ilaci diskimi yumusatti ve oyle gecmisti ama yine tekrarladi maalesef. Bende kuru kayisi yiyorum veya tahin helvası bunlar da yumusatiyor diskiyi.

Bebegim çok ağladığı için tuvalet ihtiyacımi ertelediğim için böyle oldu. Şuan nasılsınız

Hala her tuvalette canım acıyor ama dayanamayacagim kadar değil o yüzden onemsemiyorum artik sadece kabiz olursam cok yanim yaniyor

sarı kantaron yağı orjinalindan kullanın derim geçmiş olsun

Ben de 1 yildan beri bu durumdan muzdariptim dayanamadim uye oldum.
Öncelikle çok yan etkili ilaçlar piyasada emzirdiginiz için kullanabilir misiniz bilmiyorum ama mutlaka danışın doktorunuza (bas ağrısı yapmasıyla meşhur)
Ben 28 şubatta ameliyat oldum bu lanet yüzünden sadece çekem bilir. 1.5 ay oldu ameliyat olali hala ödüm kopuyor en ufak ağrida. Daha yeni yeni iyilesiyorum. Insani hayattan bezdiriyor

Merhaba cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bende 2 yıl önce başladı hamilelik ten önce 2 kere tekrar etti kremler falan geçti şükür hamilelik te olmadı doğum yaptım 3 ay oldu gene başladı tuvaletten sonra 6 u saat ağrılarım oluyor emzirdigim için o ilaçları kullanamam diye düşünüyorum ve ciddi ciddi ameliyatı düşünüyorum artık bu sefer de duzelmez se . Kime ameliyat oldunuz fissur ameliyatı hakkında öyle kötüşeyler yazıyor ki ameliyay sonra si çok zor gene tekrarlıyor falan diye çok korkuyorum siz yaşayan biri olarak bilgi verirmisiniz

Kime ameliyat olduğumu soylemiyim sağlık alanında reklam olmaz diye düşünüyorum. Ben botoks ve lazerle basur ameliyatı oldum. Işlem çok kısa sürüyor sizi uyusturmalari bile daha uzun ameliyattan. Internette çok kolay bi tedavi hemen kurtuluyorsunuz vs diyorlar ama öyle olmuyor. Agriniz çok büyük oranda azalsa bile surekli stress oluyorsunuz kesinlikle kabız olmamaniz lazim cunku ameliyattan sonra. Tuvaletinizi yapmaniz ilk 1-2 hafta kabusa dönüyor. Ben hiç kanama yaşamıyordum ameliyattan sonra kanama başladı hala da çok az sızıntı şeklinde kanıyor. Ameliyat kolay ama ondan sonraki bakım süreci çok mesaketli oldum kurtuldum diye birşey yok malesef. Hala bu stresi yaşıyorum. Ilk bir ay nerdeyse hic agrım olmadi zaten ağrı kesici kullandım gecen hafta çok ağrım vardi bu hafta daha iyiyim Umarim kurtuluruz hepimiz bundan çok zor cidden

Ya hayatım asla eskisi gibi olmayacak aklım hep orda yaşayacakmışım gibi geliyo hep bunun stresi ile yaşayacağım sanki

Ya hayatım asla eskisi gibi olmayacak aklım hep orda yaşayacakmışım gibi geliyo hep bunun stresi ile yaşayacağım sanki
Ben o durumdayim malesef. Ameliyattan sonra sürekli bakım yapıyorsunuz tendiyotlu suda oturma banyolari, kremleler, bol su tüketimi lifli gıdalar çileniz bitmiyor tamemen iyileştiğinde hepsinden kurtulucam diye umut ediyorum şu anlık. Kontrole de gidemedim bu salgından dolayi. En ufak ağrımda yerimden zipliyorum.

Ameliyat olmadım ama inanın aynı durumdayım. 1 haftadır gün de 3 4 kere suya otur sıvı beslen diski yumuşatıcı kullan onu yeme bunu yeme. Küçücük bi çatlak karşısında bu kadar çaresizliği aklım almıyor. Yani öyle saçma bisey ki ameliyat olduğunuz da bile oldum kurtuldum diyemiyorsunuz sürekli diken üstünde yaşama buda insan da yasama sevinci bırakmıyor hiçbirşey den tat almıyorum aklım sürekli orda şuan diski yumuşatıcı sayesinde rahat çıkıyorum bu surede belki iyileşir diye ama iyileşmez se büyük yıkım benim için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…