Mağduriyetten haz almak

Çoğu insan böyle bence,burada binbir çesit forum var,soruna cevap alabildiğin tek yer bdv

En çok da cinsel hayat konularında bilgileniyor insan.yoksa normal hayatta kim nasıl anlatacak?

Ben burayı güzel fikirler okuduğum için seviyorum. İlk evlendiğim zamanlardan beri üyeyim, kocama diklenmeyi burdan öğrendim ve öğrenmeseydim hayatım neçe olurdu bilemiyorum reel hayatta herkes boşver, hepsi böyle, sabret takılma falan der ama burada net olmam gerektiğini okudum ve bu benim ilişkime iyi geldi.

Daha fenası var. Mağdur olmaktan zevk almak. Bir konuda en kötüsü benim diye insanlar yarışıyor. Benim kocam kötü, o da bir şey mi benimki seninkinden de kötü!

Bende D vitamini eksikliği var. Sen yine iyisin, Bende B D A E ne arasan eksik!

Sizin benzerinin şey bende kötü haberler konusunda geçerli. Haberin başlığını görünce çok merak edip okuyorum, sonra üzüntü ve sinirden birkaç saat mahvoluyorum. Bugün ölen polis kızın cinayeti öyle sinirlendirdi ve üzdü ki.

Seninle tamamen zıt sebeplerden rahatsız oluyormusum ben sen kendini özdeşleştiriyorsun ben de kendimden çok farklı tipteki insanlara tahammül edemediğim için sinir oluyorum bir de alt tarafı hayır diyerek ya da kendini ezdirmeyerek çözebileceği sorunu devlet meselesi gibi anlatıp gerçekten problemli insanlar varken mağdur edebiyatı yapmalarına sinir oluyorum. Tamamen mağdur olmaya bayıldıkları, kendilerini baska şekilde tanimlayamadiklari ve bu şekilde ilgi odağı olmak istedikleri için yapıyorlar. Hiç üzülmüyorum, başkası yaşayacağına böyleleri yaşasın bu sorunları.

Ya evet haklisin işte ben de kendimde o özellikleri fark ettim. Hayır diyemiyorum sonra da böyle ben yine mağdur duruma düştüm diye garip bir üstünlük hissediyorum ve pasif agresif davranıyorum farkında olmadan. Ve böyle hayır diyemediği için ezilen insanları gördükçe böyle içimde aşırı bir öfke oluyor. Ama böyle yaşamak çok yorucu ve tirt. Ve bence de mağduriyete bağımlılık var bizlerde. Yani ben mesela fark ettim ki bazen haklı olup mutsuz olmak insanların gözünde haksız olup mutlu olmaktan çok daha önemli benim için. Mesela desinler ki of kk da çok çalıştı kıymeti bilinmedi o kız ne fedakarlıklar yaptı filan densin benim için ben rezil sefil olurum sorun yok yeter ki iyi ve mağdur bilineyim kimseye borclu olmayayim herkes bana borclu olsun. Bu da bence korkunç bir şey düşününce. Pasif agresif davranmanın iticiliği bir yana yani kendi hayatımı bitiriyorum. Bu durumda acaba böyle konulara takıntım bu ruh hastalığımı mi besliyor yoksa hani böyle olmamak için disardan bu tarz insanlara bakmama mi vesile oluyor tam emin değilim.

Evet bak bu yorumla asıl takıldığın yeri de çok güzel işaret etmiş oldun. Kendini zorlayarak da olsa tersini yaptigin oldu mi hiç? Yani yaptın ve tatmin mi olmadın yoksa hiç yapmadığın için bu şekilde konfor alanında olduğunu mu düşünüyorsun? Yani çünkü ben senin tam zittin biriyim ve çok konforlu hissediyorum. Bir şekilde hayır demeye alışınca bir daha vazgeçemez insan gibi geliyor.

Son isyerimde birkaç kere yaptım ve özel hayatımda da bazen hayır demeye çalışıyorum. Ama cok da alisamadim. Hayır derken çok doğal bir şey yapıyormuş gibi yapmaya ve yapici/ neşeli davranmaya çalışıyorum. "A çok isterdim ama malesef şu an mümkün değil" gibi cevaplar veriyorum. Genelde ok diyip geçiyorlar bazen çok ısrar eden insanlar da oluyor veya kötü/suçlu hissettiren çok durum oluyor ama sonra kendi kendime "bisey olmaz o onun düşüncesi onu bağlar önemli değil sen kendi sebebini biliyorsun onun da hak vermesine gerek yok" gibi şeyler söylüyorum ama mesela o insanın kafasında beni haksız gördüğünü/ benim sorumluluklarımi yerine getirmeyen sorumsuz / bencil biri oldugumu düşündüğünü bilmek beni çıldırtıyor gibi bir şey. Diyorum ki ya ne alaka bırak ne düşünürse düşünsün herkes sana hak vermek seni çok sevmek zorunda da değil o onun düşüncesi degistiremezsin, böyle boyle bir şekilde elaleme yaranma takintisini salmaya çalışıyorum biraz ise yaradı gibi de.

Anne babamın yanında bir aylık tatile ne dersin.Hergün başka olay ,hergün yeni melankoli.Annemin her olayı negatif yorumlamak gibi bir huyu var mesela dünyada iyi birsey olduğuna ikna edemiyoruz.O anlatır,sen dinlersin bende arada dinlenirim mesela .Düşünmesi bile bana iyi geldi sen gel bize gel

Sizin haz aldığınız durum başkalarının mağdur olması değil dedikodu kısmı ve kk nün fikir beyan etme özgürlüğü sunması bizlere :) hangi birimiz yanımızdaki sizlanan kişiye buraya yazdığımız gibi konuşabiliriz ? Hangimiz buraya yazdığımız şekile derdimizi etrafımızdaki kişilere anlatabiliriz ? Sahsen ben anlatıyorum ama yorumlama kısmına gelince buraya yazdığım gibi kapsamlı yorumlamiyorum çünkü o kişiyi tekrar görüp karşılaşacağımı biliyorum. Kardeşinizin yaptığı şeyi ben de yapıyorum önemli olan da bunu ayırt etmek ve dur diyebilmek mesela burada açılan her konuyu okumamak gibi düşünebilirsiniz hoşuma gitmeyen veya uzun konulari okumam sadece dikkatimi çeken konulari okurum. Kadın olmanın doğasında sanırım var bu durum.

Merhaba. Ben de merak ettim, özelden göndermeniz mümkün mü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…