Lütfennn Rica Ediyorum...

Kuzummm hosgeldın. Nasıl gıdıyor hamişlik? Gercek adımı özelden yazarım sana .Cemre inş olursa kızımın adı soyadı olacak

hoşbulduk canım çok şükür iiyyim ara ara sancım oluyor kasıkta ve belde ayakta dolaşınca

iş falan bişi yapmıyorum ondan dün ağzı aşağı uyumuşum geece dönmüşüm herhalde sabah nasıl bir sancıyla uyandımmm ödüm koptu baş ağrım ve sindirim problemi yaşıyorum

inşallah canımmm cemren gelir biran önce

inşallah Rabbim en tez vakitte şifa verir cnm.
evlat sevgisini dha fazla aratmadan hasretiyle imtihan etmeden sağlıkla evlat sahibi olmayı nasip etsn size de-istyen herkese de.

hoşbulduk canım çok şükür iiyyim ara ara sancım oluyor kasıkta ve belde ayakta dolaşınca

iş falan bişi yapmıyorum ondan dün ağzı aşağı uyumuşum geece dönmüşüm herhalde sabah nasıl bir sancıyla uyandımmm ödüm koptu baş ağrım ve sindirim problemi yaşıyorum

inşallah canımmm cemren gelir biran önce

Allah razı olsun canım...
Ayyy kıyamam ya gec bulunca daha pınpırık olurz dımı sen hıc kafana takma anniş bebısın gayt ıyı ve mutlu orda 9 hatta pardon 8 ay sonrada kucagında inşşşş :nazar:

inşallah Rabbim en tez vakitte şifa verir cnm.
evlat sevgisini dha fazla aratmadan hasretiyle imtihan etmeden sağlıkla evlat sahibi olmayı nasip etsn size de-istyen herkese de.

Aminnn canım Allah hepınızden razı olsun saglıkla bebgını kucagına alırsın inşşş

Allah razı olsun canım...
Ayyy kıyamam ya gec bulunca daha pınpırık olurz dımı sen hıc kafana takma anniş bebısın gayt ıyı ve mutlu orda 9 hatta pardon 8 ay sonrada kucagında inşşşş :nazar:

evet hiç sorma canım ben normaledede evhamlı biriyim zaten zor buluncada tavan yaptı evhamım allahım korusun inşallah tüm bebişleri benim bebişimide evet 8 ay nasıl geçer hiç bilmiyorum sabırsızlanıyorum kuzum darısı başına inşallh

evet hiç sorma canım ben normaledede evhamlı biriyim zaten zor buluncada tavan yaptı evhamım allahım korusun inşallah tüm bebişleri benim bebişimide evet 8 ay nasıl geçer hiç bilmiyorum sabırsızlanıyorum kuzum darısı başına inşallh

Hemencik gecer gor bak :KK9: Ayyy kıme benzıcek bakalım anneyemı babaya mı :KK9: Bır arkadsımn kızı aynı kendısıne benzıyr onun mınık halı gbı eşide garıbım ayakları bana benzıyr dıye kendını avutuyor :KK9:
Hiç evham yapma sakınan göze çöp batarmıs canım o suan en huzurlu oldgu yerde

''nasıl gecer'' dedğimz zamanlr öyle hızla geciyo ki.zaman insanı her türlü hayrete düşürp ''daha dün gbiydi'' bile dedirtebiliyo.
evham konusu bnce hepmzn ortak noktası.çnkü hepmz bebeklermz için endişelenyrz bii an önce sağsalim kucağmza almak için kendmzi avutuyoruz.inş Allah acılarını yasatmadan imtihan etmeden bağışlar bebeklermzi bizlere,her kapının anahtarı dua bu yzden manevi açıdan kendmzi doyuralım inanın rahatlayacaksınız ne kötü düşünceler nede stres kalacak içinizde .. tek zırhınız dua olsun kızlar

Hemencik gecer gor bak :KK9: Ayyy kıme benzıcek bakalım anneyemı babaya mı :KK9: Bır arkadsımn kızı aynı kendısıne benzıyr onun mınık halı gbı eşide garıbım ayakları bana benzıyr dıye kendını avutuyor :KK9:
Hiç evham yapma sakınan göze çöp batarmıs canım o suan en huzurlu oldgu yerde

canım eşimde bende açık tenliyiz birbirimize benzetirler hep bizi

yani ikimizide benzer haliyle inşallah canım elimde olmadan sakınıyorum işte allahım hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasipeder inşallahh

''nasıl gecer'' dedğimz zamanlr öyle hızla geciyo ki.zaman insanı her türlü hayrete düşürp ''daha dün gbiydi'' bile dedirtebiliyo.
evham konusu bnce hepmzn ortak noktası.çnkü hepmz bebeklermz için endişelenyrz bii an önce sağsalim kucağmza almak için kendmzi avutuyoruz.inş Allah acılarını yasatmadan imtihan etmeden bağışlar bebeklermzi bizlere,her kapının anahtarı dua bu yzden manevi açıdan kendmzi doyuralım inanın rahatlayacaksınız ne kötü düşünceler nede stres kalacak içinizde .. tek zırhınız dua olsun kızlar

evet canım çok haklısın hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alırız inşallah hepimiz allahım tüm bebişleri korusun

çeyiz hazırlıkları yapmaya başlayan vr mı :)
miniklermz için güzel seylerle mesgl olmak olumsz düsüncelerdn uzak tutuyo insanı iyi geliyo :KK6:

canım eşimde bende açık tenliyiz birbirimize benzetirler hep bizi

yani ikimizide benzer haliyle inşallah canım elimde olmadan sakınıyorum işte allahım hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasipeder inşallahh

Tabıkı kuzum elbet dıkkat etcen ama kendınıde sıkma bebişini huzursz etme orda . Bırbrnı cok seven cıftler bırbrne benzer derler

Hayırlısıyla tez zamanda yavruna kavuşursun insallah

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

HAFTA HAFTA GEBELİK – HAMİLELİK GEBELİK 4. HAFTA

Hamileliğinizin ilk üç haftasını da atlattınız. Artık tam anlamıyla bebeğinizin varlığından emin olmak istiyorsunuz. Hamilelik öncesi hamile kalmak için çaba sarfettiniz. Hamile olduğunuz varsayımı sizi daha da heyecanlandırdı. Şimdi ise ilk üç haftadan sonra dördüncü haftada kesin bir bilgileye ulaşmış olacaksınız.
Gebelikte dördüncü haftanın sonlarına doğru adet günü gecikmesi gözlenir. Hamilelik testi yaptırarak veya evde test yaparak sonuca göre hamileliğinizi onaylayabilirsiniz. Yaptığınız hamilelik testi pozitif sonuç verirse doktorunuzla görüşmelisiniz. Çünkü hamileliğin ilk haftaları en kritik dönemdir. Bu dönemden sonra amnio sıvısı diye tabir edilen, bebeğin haftalar boyunca içinde rahat edeceği ortam hazırlanmış olacaktır.

Hamilelik Belirtileri
Hamilelik sürecinde vücutta birçok değişiklik meydana gelir. Gebeliğin ilk dört haftasına kadar kesin olarak bir bebeğin varlığından söz edilemediği için belirtilere göre de hareket edilebilir.
• Adet gününün gecikmesi
• Bulantı veya kusma
• Yemeklerden tiksinme ve aşerme
• Sık sık idrara çıkma
• Göğüste aşırı hassasiyet ve sızlama
• Ağızda metal bir tat

Gebelik belirtilerinden en belirgin olanı adet gününün gecikmesidir. Ancak adet gecikmesi bize kesin olarak gebeliğin varlığını kanıtlamaz.
Bir gebeliğin ilk günü son adet döneminin ilk günü olarak kabul edilmektedir. Son adet tarihinizden yumurtlama tarihine kadar vücut her ay olduğu gibi kendini gebelik için hazırlamış olur. Yumurtlama döneminde gebelik oluşur ise hamilelik başlar oluşmaz ise adet gerçekleşmiş olur.

Hamileliğin (gebeliğin) Dördüncü Haftasında Vücutta Ve Bebekte Değişimler
Gebeliğin dördüncü haftasında bebeğin beyninin oluştuğu bölüm meydana gelir ve sinirler oluşur. Bebeğin boyu yaklaşık olarak 1 mm’dir.
Gebeliğin dördüncü haftasında bölünen hücreler çoğalır ve birleşir. Hemen ardından bebeğin ilk hücresi oluşmuş olur. Oluşan bu ilk hücreye zigotadı denir. Dördüncü hafta gebelikte morula fallop tüplerindeki yolculuğunu bitirir ve uterusa yapışmış olur. Ve buna blastosist denir. Blastosist en güzel, en konforlu yeri bularak oraya yerleşir. Blastosist ise ilahi bir içgüdüyle orayı bularak, yerleşir.
Gebeliğin dördüncü haftasında anne adayında bulantılar olur. Ayrıca anne adayında hafif baş dönmeleri görülür.

Son düzenleyen: Moderatör:
X