Lutfen yardimci olun Kimyasal mi dis gebelik mi yoksa normal gebelik mi basina gelen varsa deneyimlerini paylasabilir mi

Isge

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2022
69
19
28
Merhabalar biraz uzun yazacağım kusura bakmayın çok endişeliyim. Aletimin gecikmesinin bugün 7. Günü 3. Günü kan testinde 29.86 gibi bir betahcg değeri çıktı hafif kasik agrisi ve kahverengi akinti geliyordu 5. Gün kadın doğuma gittim ulstrasonla bakti doktor rahim duvarı kalinlasmis rahim hamilelik rayinda ilerliyor dedi tekrar kan aldı sonra tekrar betahcg ve progeston hormonuna bakti beni aradılar Değerler yukselmemis kimyasal gebelik olabilir birkaç güne adet olursun olmazsan dis gebelik dedi benim adetim gelecek gibi durmuyor dis gebelikte rahim hamilelik yoluna mi girer başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun günlerdir uyku uyuyamıyorum,, doktoruma sonradan normal hamilelige döner mi dedim olabilir dedi herseye olabilir dedi dis gebelik olabilir kimyasal olabilir normal gebelik olabilir 😥

Merhabalar biraz uzun yazacağım kusura bakmayın çok endişeliyim. Aletimin gecikmesinin bugün 7. Günü 3. Günü kan testinde 29.86 gibi bir betahcg değeri çıktı hafif kasik agrisi ve kahverengi akinti geliyordu 5. Gün kadın doğuma gittim ulstrasonla bakti doktor rahim duvarı kalinlasmis rahim hamilelik rayinda ilerliyor dedi tekrar kan aldı sonra tekrar betahcg ve progeston hormonuna bakti beni aradılar Değerler yukselmemis kimyasal gebelik olabilir birkaç güne adet olursun olmazsan dis gebelik dedi benim adetim gelecek gibi durmuyor dis gebelikte rahim hamilelik yoluna mi girer başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun günlerdir uyku uyuyamıyorum,, doktoruma sonradan normal hamilelige döner mi dedim olabilir dedi herseye olabilir dedi dis gebelik olabilir kimyasal olabilir normal gebelik olabilir 😥
Öncelikle Allah’tan Ümit kesilmez umarım her şey yoluna girer. Beta Hcg aslında en başında hamileliğin sağlıklı olup olmadığını belirtiyor. Beta hcgnin 2 günde bir en düşük yüzde 60 artması lazım ve genel manada da 2 katına çıkması lazım. Eğer bu artış düzenli değilse gebelik sağlıksız bir gebelik. Dış gebelikte Beta değeri çok hızlı artış gösterir çok kısa sürede. Kimyasal gebelikte de düzensiz artar ve belli süreden sonra düşmeye başlar. Örneğin 25 beta değeri 2 gün sonra 27 çıkar ama aslında en düşük 40-45 olmalıdır sonra sonra düşmeye başlar bu değer eğer kimyasalsa ve adetle beraber bebek vücuttan atılır. Umarım en kısa sürede ikilemden kurtulur ve bu süreci en sağlıklı şekilde atlatırsınız dualarım sizinle 🙏🏻

Öncelikle cevapladiginiz için çok teşekkür ederim doktorum iki gün beklemeden pes pese yaptı tahlilleri mesela dün gece 12 den sonra acilde kan testi yaptırdım sabahına tekrar yapıldı bunun üzerine de 1haftalik gözlem yapılıyormuş sanırım dis gebeliği anlamak için çok net konuştu,, şimdi adetimin gecikmesini 10 güne tamamlayıp başka doktora gidicem çok korkuyorum

Kizlar ne olur bana akıl verin en son çıkan 1800lerde düşük değil mi bu
Bat 15 Haziran
15 temmuz cuma silik çizgi ✔️
♥️18 temmuz pzts beta 192✔️ sabah 10.00
♥️20 temmuz çarş beta 354✔️ sabah. 10.00
♥️22 temmuz cuma beta 884✔️ akşam 16.30
❗24 temmuz pazar....KAN VERİLMEDİ
26 temmzu sali ...........KAN VERİLMEDİ
♥️27 temmuz Çarş beta 1830

Bat 15 Haziran
Evet canım beklenenfrn düşük. Bu değerle kese vajinal görünür doktorun bakıp net bir şey söyleyebilir

Öerhaba durumunuz ne oldu ben de kimyasal yaşıyorum ama kanamam durdu sadece iki gün az şekilde geldi

Canim sen baska doktora git banada benzer şeyler söylediler. Kimyasal gebelik, dis gebelik, mol gebelik. 2 doktor bu sekilde dusundu. Degerlerin cok normal geldi bana. Gayet sağlıklı bir bebis doğurdum. Tek kişiye sakin güvenme. Bana yuzde 99 dediler hicmi ihtimal yok diye agladigimda yok demislerdi

Öerhaba durumunuz ne oldu ben de kimyasal yaşıyorum ama kanamam durdu sadece iki gün az şekilde geldi
Merhabalar doktora çok erken gittiğim için sagolsun dis gebelik vs biraz korkuttu sonra takiple normal gebelik olduğunu fark etti,,

Bat 15 Haziran
Şimdi belli oldu mu canım hamile misin

Evet 6 haftalık hamileyim.. sanırım geç döllenme olmuş doktor da biraz ortalığı ateşe verdi beni etkiledi

Evet 6 haftalık hamileyim.. sanırım geç döllenme olmuş doktor da biraz ortalığı ateşe verdi beni etkiledi
Kusura bakma canım ya bana sormamışsin sanırım ben cevapladım biraz sayfayı kullanmada sıkıntım var anlayamiyorum

X