lütfen yardımcı olun çıldıracağımmm

esin123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2008
68
0
benim bir komşum var,çat kapı geliyor sinir oluyorum.Başta bikaç gelip gittik,yapışkanın teki evine gitmiyorum artık kapımı çalıp çağırıyo yaaa...eşi ile de eşim aynı yerde çalışıyor,3 yıl bu apartmandayız.Bi sorun çıkarsa eşime de yansıyacak iş ortamına da.Çalışıyorum evim her zaman düzenli olmuyo,müsait değilim diyorum yinede giriyor,evde sigara içme diyorum bişey olmaz bişey olmaz diyip mutfakta içiyo.çocuğu çok yaramaz herşeyi karıstırıp kırıyo,heryere saldırıyo umrunda değil. Belli ediyorum anlamıyo.tamamen bağları kopartmam bana ve eşime zarar verecek.çıldırmak üzereyim...napabilirim...

yüzüne bişey söylersem olaylar büyüyecek,ama ben çldırmak üzereyim artık.Kimseyle de derdimi paylaşamıyorum.insan bu kadar yüzsüz,arsız olur mu yaaaa...

gercekten sinir bozucu bir durum...
bence zile bastiginda cikma,esinede tembihle müsait degil,lavoboda falan filan desin
esinde öyle diyince bir kac defadan sonra belki utanirda gelmez!
üff sinir olurum yapisik insanlara,rahatca evimde istedigini yapmasina...

arkadaşım kendin sinir olacağına o sinir olsun..:CüvCüv:
konuş.durumu izah etmene bile gerek yok..:ecrin_bebek:
görüşmek istemiyorum bile bu tarz bir insan için yeterli..

bizimde komşumuzun 1 yaşında çocuğu var ve çok yaramaz bir çocuk.. annesi o kadar ilgisiz ki.. onlar gidince ev savaş alanı gibi görünüyor arkalarından resmen ufak çaplı bir temizlik yapıyoruz.kadın bir oturuyor sanki çocuk bizim çocuğumuz bir kere yapma demek yok hiç umursamıyor ve yaptıklarına gülüyor birde çok tatlı oldu bu baksana neler yapıyor diye..gecen gün iyice sinir oldum ve anneme dedim bundan sonra kesinlikle gitmeyelim.tabi annem ayıp hatır gönül filan deyip zorlamassa.. bugün kapıyı çaldı napıyorsunuz diye hiç konuşmadım sadece çocuğu sevdim nezaket icabı o da.

bence sizde hiç gitmeyin eve geldiğinde de açın tv yi çok fazla muhabbet etmeyin elbet sıkılıp kalkar aynı şeyler tekrarlanıncada gelmek istemez zaten..
çok misafirperverimdir ama insanı öyle sıkıyor ki bazı düşüncesiz insanlar böyle zor durumda kalıyoruz malesef..

valla bizimde böyle bir komşumuz vardı (hala var) her allahın gecesi bizdeydi sonra bunlar eve bilgisayar aldı bide kendine başka yeni arkadaşta edindi artık binde bir geliyor :lepi: ...ha kötü insan değil ama her gecede çekilmiyor be arkadaşım sırnaşık şey

sizde şöyle yapın komşunuzuda alıp onun anlaşacağını düşündüğünüz birinin evine bi kaç kere misafirliğe gidin sonra bigece gene sözleşin gideceğiniz insana haber verin sonra siz bi bahane uydurup işinizin çıktığını söyleyin gitmeyin onada gitmesse ayıp olacağını söyleyin gitsin bidaha da gelmesin :)

uumarım vardır böyle biri fal bakmayı bilen biri olsa daha iyi olur buarada..biz kadınlar bayılırız fal bakan arkadaşlara sengözlerimebaksanab

a.s.

ya kapıyı açmayın yada açtığınızda müsait değilim deyin işim var diyin.asla evine gitmeyin.eşinizede söyleyin bayanın eşine evde sigaradan hoşlanmadığızı vs söylesin.
kibar bir dille başarabilirseniz izah edin kusura bakma arkadaşım ama benim evimin kuralları var sen buları çiğniyosun ,hem çalışıyorum eve gelince işimi gücüme bakmak ailemle başbaşa olmak istiyorum diyin.allah sabır versin çekilmez bişey gerçekten.

canım cıddı cıddı bunu komsuna soyle eger anlamıyorsa geldıgınde kovarsın
bu kadar yuzsunluk olmazkı yani neden bosuna sınırlerını bozucaksın
her seferınde çekmek zorunda degılsın allah kımsenın basına vermesın ugrasmak gercekten zor bılırım

ben olsam kapıyı acmam sayet evime geldi diyelim suratımı asar ondan hoşlanmadığımı belli etmeye calışırdım aynı durum iki kez basıma geldi ben beden dilimle ifade ettiğimiçin anladılar bidaha gelmediler eger konuşursanız haklıyken haksız duruma düşersiniz diye düşünüyorum mesafe koymak en güzel cevap ve kapıyı acmamak

Kendi iyiliğiniz için açık sözlü olmak zorundasınız..
Müsait değilim,kusura bakmayın cümlesi yeterli bence..
İyi Akşamlar deyip kapınızı kapatın..
Yine mi geliyor,yine aynısını söyleyin..Çok üzgünüm çoook
Bıkmadan,usanmadan..

bencede müsait değilim kusura bakmayın demek de etkili olabilir zamanla istenmediğini anlar heralde ama yüz ifadenizle de hoşlanmadığınızı belli ederseniz anlar ve bir daha gelmez

bencede güzel ve anlaşılır bir dille anlatın canım ne bu yaniii.insan evinde rahat edemiyecekmi ne kadar anlayışsız ve yüzsüz insanlar var valla ...bende hiç gelemem bu tarz insanlara,,,ben samimi arkadaşlarımla bile tlf haberleşip öyle gideriz birbirimize,özel hayat diye birşey var yani saygı duymak lazım,yok duymazsada öğretmek lazım....

onun yaptigini tam ona yap. o gelmeden önce ona git. evde olacagin vakiti onun evinde gecir. süprizzzzzuzun bir sure öyle yap sorunun biter. (ama önce kocanla konus)

zor bi husus bnce
insan görüşmeyelim de diyemezki bi andaa

kapıyı açma diceem nerden bileceksiin
bnce farketr açmadığını
gelmez anlar

Çat kapı gelen insandan nefret ederim.
Ve müsait olsamda sırf sinir olduğum için eve almam.
sizin komşunuz laftan anlamıyorsa bırakın kibar olmayı anlayışlı davranmayın ya.
Eşinede söyle böyle böyle sinir oluyorum artık canıma tak ettti ne dersem bişi deme diye.
Ve ardından o bayana "üzgünüm müsait değilim içeri alamam bidahakine ararsın uygun olursam kabul ederim çat kapı gelinmesinden hoşlanmıyorum ii geceler" de kapa kapıyı ya yüz verdikçe insanın tepesine çıkıyo bu insanlar.

arkadaşım aynı şeyleri yaşamış olduğum için seni çok iyi anlıyorum anki ben yazmışımkaydirigubbakcemile5ben herşeyi yaptım kapıyı da açmadım saatlerce kapı çaldığı bir gün sinirlendim açtım ve söyledim artık dayanamadığımı beni sinirlendirdiğini falan neyse biz taşındık eşlerimiz bizden önce de arkadaş olduğu için aynı apartmanda nasıl olduysa yine komşu olduk Çok üzgünüm çoooksenağlama o kadar lafa rağmen yine geldi ben de gittim mutfağa oturdum hoşgeldin bile demedim oda 5 dk sonra gitti yine gelecek ama artık samimi olmayı düşünmüyorum u komşumun bana çok zararı vardı kıskançtı dedikoduycu hayatımda gördüğüm en acayip kadındı senin kini bilmem eşime anlatamadım kendim çaresine baktım eşler arkadaş diye seninde arkadaş olman gerekmez anlaşamıyorsan söyle anlamıyorsa anlat benim gibi 5 yılını almasın da böyle insanların bizleri evdiğini düşünmüyorum açıkçası mutlaka kullanan tiplerdir beni çok güzel kullandı bu kadın:mymeka:

bence her geldıgınde kapıyı açma 5 10 zaten anlar sonun da ıstemedını bıdahada gelmez kanımca .........

Bence güzel bir dil ile uyar tekrar!!

Ben calisan bir isanim, kusura bakma ama öyle zirt pirt ayricada cat kapi gelmen hos degil...lüften gelmek istiyorsan önce ara müsayit olursam buyurur gelirsin..a.s

Baktin gördün anlamiyor halden dilden, o zaman kapiyi bile acma...gerci insallah o duruma gelmez ve kendiliginden anlar hatasini...

bence de kapıyı açmayın hatta onun gelmesi muhtemel olan saatlerde sessiz sedasız oturun evde olmadığınızı düşünsün
o ne öyle insan kendi evinde de rahat edemeyecek mi yüzsüz komşusu yüzünden
hem siz eşinize yansıyacağını düşünüyorsunuz eğer kaba davranırsanız, o neden düşünmüyor.. o düşünsün biraz da, ya da evinize gelip yine istemediğiniz davranışlar yapınca kırgın ve soğuk davranın açıkça anlasın o da birazck yüzü varsa
ay en nefret ettiğim şey kendini bilmez komşular akrabalar cidden hiç çekilmez ıyy

aa valla inanılmaz bişey resmen kovmanıza rağmen geliyosa hasta demek ki
benim de yengem bu tipe benzer hafiften hem korkunç derecede dedikoducu hem de kendini çok akıllı zannediyor 40 yılda bir babamın yanına gideriz bizden çıkmaz hatta başka bir komşuya gidecek olsak bizden önce o gider resmen aklınca laf dinleyecekkötükedihüso
sürekli herkesi birbirine kötüler birbirine düşürmeye çalışır....
hadi o komşu bizimki yenge.. amcamın eşi maşallah babam da hiç laf söyletmez
çocukları ayrı dert kuzenim falan ama çekilecek dert değil yaramaz çocuk olur anlarım ama bunlarınki artık kasıtlılık derecesinde sanki tembihlenmiş gibiler
bir de yengem olacak bayan gittiği her yerde kendi yetmiyormuş gibi çocuklarına hizmet ettirir yok susadılar su getirin yok uykusu geldi yastık getirin artık herkes bezmiş durumda kendilerinden:kızgın
neyse ki çok sık aynı şehirde bulunmuyoruz yoksa kesin kan çıkardı ki ben hiç sabırlı bir insan değilimdir bardak taştıktan sonra ağzıma geleni söyler ipleri iyice koparırımklava:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…