lütfen yardım

efem19

SADECE SANA AŞIĞIM :)))))
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
20
0
35
temmuzda doğum yapmadım 2009 nisan ayında doğum yaptım ama umarım sizlerden yardım alabilirim deneyimli anneler daha ilk bebeğim şu anda 2 aylık sütüm yetmediğinden ek olarak mama (milupa aptamil) veriyorum ve mama vermeye başlayalı beri bebeğim kabız yavrum çok acı çekiyo ve bende bunu anlaya biliyorum bu beni çok üzüyo lütfen yardım edin:1no2:
şutarafagitti

Canım bende 3,5 ay emzirebildim, sütüm yetmemişti bende milupa kullandım...
Mamaya midesi alışana kadar neler çektim... Hep kabız, hep kabız...
Kabız giderici şurup yada fitil kullandım hep...
Biraz su içirebilirsin, ve günde 1 çay kaşığı kadar zeytin yağınında biraz faydası oluyor...

canım doktoruna sorarak mamayı değiştirmeyi deneyebilirsin.

Bende sorup değiştirmiştim ama ilk önce ishal oldu sonra kabızlığı devam etti, yine eski mamaya döndüm...
4 aya kadar böyle çekiyorsun, sonra bağırsakları düzene girince yavaş yavaş kabızlıkta gidiyor...

canım her öğün mamasına 1 çay kaşığı zeytin yağı ekle,bir de akşamdan kuru kayısı kaynatıp suyundan 1 çay kaşığı sabah aç karnına içir çok işe yarıyor. (doktorumuz önermişti,kızım bu sayede 4 ayını çok rahat geçirdi)

bende ilk kızımda çok çektim kabızlık gaz sancısı doktorumuz conformil önermişti o rahatlatmıştıı istersen dene milupa aptamilin ürünü yinee he bidee milupanın rezene çayını veriyodum günde iki defa sorunlarımız düzelmiştii:ecrin_bebek:

canım ocelıkle allah bagıslasın milupanın diger mamaları var normalde milupa1 koyu kıvamlı oldugu için sindirimi zor sana tavsiyem milupa conformil 1 kullanamilirsin bu mama sindirim kolay olan bi mama
bide arkadaşım prof. olan doktorun tavsiye ettigi mama Pre aptamil bu mama anne sütüne en çok yakın olan mamaymıs sekeri daha azmış inş verdigim bilgiler işene yarar birde hergün hakiki zeytin yagını mamanın içe katıp verebilirsin buda sindireme çok faydası var her mamadan sonrada mutlaka bı kac kasık su vermeyı unutmaa hoşçakall

X