lütfen yardım sizce hamile miyim, değil miyim?

catwalk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
64
3
44
arkadaşlar merhaba, son adet tarihim 6 mayıs normalde 26-29 gün arası gelir hep adetlerim. bu ay henüz gelen giden yok ama daha önceki sayısız negatif test tecrübemden bu sefer işi ağırdan aldım hemen test yapmadım. geçen pazar günü (31. gün) artık dayanamayıp bir idrar testi yaptım silik de olsa 2. çizgiyi gördüm. ama tam güvenemediğimden en iyisi kan testidir dedim ve bugün için doktordan test için randevu aldım. ama dün gece birden sağ kasığım ağrımaya başladı ve birkaç saat sonrasında da 2 damla pembe kan geldi tuvalet kağıdına. tabi bütün moralim bozuldu, hemen ped koydum randevumu iptal ettim falan... ama geceden beri tek damla birşey de gelmedi ısrarla siliyorum ama hiçbirşey yok anlayamadım. aranızda benim durumuma yakın birşeyler yaşayan var mı? bir akıl verin ne olur günlerdir düşünmekten kafayı yiyecem hem kendimi umutlandırma istemiyorum fazla çünkü 3 yıllık evliyim hiç korunmadık sorun yok ama bebek de yok :KK50:

öncelikle inş hamilesindir ama bence en doğrusu beklemek, 2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim ve günaşırı hastaneye gittim, öncesinde evde testler falan, şimdi düşünüyorum da hiç gerek yokmuş, 10 güne kadar beklenebilir tabiki ağır bir ağrın falan yoksa. Bebeğinizin sizin için en hayırlı zamanda geleceğini düşün ve rahat ol...

öncelikle inş hamilesindir ama bence en doğrusu beklemek, 2 ay önce kimyasal gebelik geçirdim ve günaşırı hastaneye gittim, öncesinde evde testler falan, şimdi düşünüyorum da hiç gerek yokmuş, 10 güne kadar beklenebilir tabiki ağır bir ağrın falan yoksa. Bebeğinizin sizin için en hayırlı zamanda geleceğini düşün ve rahat ol...

canım çok teşekkürler cevabın için ben de bekleme taraftarıyım zaten bugün 34. günüm yani 8 gün kadar gecikmiş durumda akşamki kanamayı saymazsam, zaten ağrım sızım herhangi bir sıkıntım da yok. beni tek düşündüren pazar günü eşimin izni başlıyor ve bir tura katılıyoruz, umarım bu eğerki hamileysem herhangi bir sorun yaratmaz... ayrıca bir de idrar yolları enfeksiyonu problemim var doktor bir antibiyotikle hamilelikte kullanılmaması gereken bir ilaç yazdı ama onları kullanmaya artık tur dönüşü duruma göre bakacağım sanırım...

Son düzenleme:
canım çok teşekkürler cevabın için ben de bekleme taraftarıyım zaten bugün 34. günüm yani 8 gün kadar gecikmiş durumda akşamki kanamayı saymazsam, zaten ağrım sızım herhangi bir sıkıntım da yok. beni tek düşündüren pazar günü eşimin izni başlıyor ve bir tura katılıyoruz, umarım bu eğerki hamileysem herhangi bir sorun yaratmaz... ayrıca bir de idrar yolları enfeksiyonu problemim var doktor bir antibiyotikle hamilelikte kullanılmaması gereken bir ilaç yazdı ama onları kullanmaya artık tur dönüşü duruma göre bakacağım sanırım...

Eger tur'a gidecekseniz bence bu hafta kan testi yaptır. Adetin duzenliyse mutlaka cıkar eger bebek varsa. Sen de ona gore hareket edersin tur boyunca. Yemene icmene ona gore dikkat edersin. Eger kanama adet gibi gelmediyse yerlesme kanaması olabilir. Bende olmadı oyle birsey ama okudugum kadarıyla bircok kişide oluyormus.

benim nacizane tavsiyem bi idrar testi daha yapmanız..... en son pazar yapmışsınız bugün çarşamba çizginin koyulaşması gerekir.....

tura giderken içiniz rahat olur....

bu arada benim hamileliğimdede adetimi 7-8 gün geçtikten sonra 2gün kahverengi akıntım olmuştu...

yani sizdede bebek olabilir

Son düzenleme:
çok sağolun cevaplarınız için arkadaşlar evet böyle diken üzerinde durmaktansa bir testle herşeyi netleştirmek en güzeli olacak sanırım... yarın en azından bir idrar testi yapıp kan için de randevu alayım dediğiniz gibi gitmeden ne durumdayım bileyim. son durumu buradan haber veririm inşallah müjdeli haberlerle gelirim :KK61:

çok sağolun cevaplarınız için arkadaşlar evet böyle diken üzerinde durmaktansa bir testle herşeyi netleştirmek en güzeli olacak sanırım... yarın en azından bir idrar testi yapıp kan için de randevu alayım dediğiniz gibi gitmeden ne durumdayım bileyim. son durumu buradan haber veririm inşallah müjdeli haberlerle gelirim :KK61:

Bence Allah'ın izniyle hamilesin canım :KK49:

maalesef bugün kan testi yaptıramadım ama ecaneden yeni bir test aldım ve az önce yaptım, sonuç yine silik 2. çizgi ooooffffffffff offfff şu çizgiyi bir doğru düzgün görmek nasip olmayacak galiba bana :KK59:

bir de resmini çektim çok iyi çıkmıyor gece olduğu için. normali biraz daha belirgin resimden...

Son düzenleme:
hiç canını sıkma burdayım diyo bakk :))) kaçıncı günün adet gecikmesinin??

canım ciddimisin, cidden orada mıdır? öyle moralsizdim ki şu anda nedeni de geçen yaptığım testle çok bir fark yok pazardan bu yana bebek varsa çizgim koyulaşır diye düşünüyordum de... beklenmeyen adet tarihim 3'üydü canım yani 1 hafta gecikti ona göre çok silik değil mi acaba 2. çizgi?

bir de şimdi aklıma gelen birşey var, ayın 7'sinde 2 damlacık pembe kanamam oldu, eğerki o kanama yerleşme kanamasıysa geç döllenme olmuş olmalı, o zaman bu silik çizgiyi biraz daha hoşgörebilirim sanırım :KK34:

ah kafam çok karıştı sanırım bir kan testi yaptırmadan işin içinden çıkamayacağım :44: ama haklı çıkmanı öyle çoooooooooooookkkk istiyorum ki :KK16:

canım allahın izniyle inşallah hamilesin..
test sonucun çok güzel maşallah..
bariz bi şekilde görünüo 2.çizgi...

belkide geç döllenme olmuştur adetine göre silik cıkmasına takılma :nazar::nazar: bnce kanaman yerleşme kanamasıydı daha fazla ihmal etme ve yarın kan testi yaptırr eşinin haberi varmı bu yaptığın testlerden

canım sabah aç karna ilk idrarınla yapsaydın çizgi çok daha koyu olacaktı.yediğin içtiğin besinler idrardaki hcg hormonunu düşürüyor .o yüzden bu kadar silik.
tekrar tebrikler.

o gördüğün lekelenmede yavrunun sımsıkı tutunduğunun belirtisidir.tutunma kanaması yani.iyice yer yapmış maaşallah:nazar:

eşimin ilk testten haberi var ama bundan yok, ona biraz kızgınım bu konuda çok ilgisiz daha doğrusu umutsuz sanırım benim de boşuna umutlandığımı düşünüyor ve pek de sormuyor ben birşey söylemezsem eğer :KK50: yarın kan testine ondan habersiz gidicem, güzel haberler alabilirsem inşallah artık sonucu gözüne sokarım :KK9:

eşimin ilk testten haberi var ama bundan yok, ona biraz kızgınım bu konuda çok ilgisiz daha doğrusu umutsuz sanırım benim de boşuna umutlandığımı düşünüyor ve pek de sormuyor ben birşey söylemezsem eğer :KK50: yarın kan testine ondan habersiz gidicem, güzel haberler alabilirsem inşallah artık sonucu gözüne sokarım :KK9:

benden sana tavsiye eşine kızma erkekler bu konuda daha ilgisiz gibi davranıyo ama biz üzülmeyelim diye biz 7 senedir istiyoruz bebek özellikle eşim ama 2 kere kimyasal gebelik yaşadım ilk doktor hamilesin dediğinde sevinmedi bile sevinmek için erken demişti sunu unutma kadınlar doğuştan anne hissiyle yaratılıyor ama erkekler ancak kucaklarına aldıklarında anlıyorlar baba olduklarını :))

X