Lütfen yardım eder misiniz hpv miyim?

goddessss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2017
31
3
İyi akşamlar herkese. Daha önce hiç cinsel ilişkim olmadı. 18 yaşındayken jilet yaparken önümde ayna vardı ve vajina girişimde küçük kabarcıklı et parçaları gibi şeyler görmüştüm hatta o zaman anneme de gösterdim bir şey olmaz bundan dedi ben de rahatladım. Normalde hiç açıp bakmam ama geçen gün lazere gitmeden yine detaylı bir temizlik yapayım derken aynada gördüm yine aynı şeyler orda duruyordu bu sefer daha çok dikkatimi çekti ve araştırdım hpv fotoğraflarına çok benziyordu. gerçekten korktum günlerdir uyku uyuyamıyorum yakında nişanım var. Kime ne açıklarım bilmiyorum bu arada şu an yaşım 24. Hpv olsa 6 yıl öyle kalır mı peki ya siğil değilse ordaki şeyler ne olabilir?

İnşaAllah öyle bir durum yoktur ancak emin olmak için bir test yaptırın kadın doğum doktoruna gidin o sizi yönlendirir

Eğer genital siğilse 6 yıldır orda durur mu ki ?
Merhaba hpvli biri olarak yazıyorum. Normalde hpv vucudun kendi kendine en geç 3 yıl içinde temizleyebilcegi bi virüs ancak tip 16 ve tip 18 kansere ceviren yüksek riskli iki tip olduğu için tedavi gerekiyor temizlenmesi için... Ben de tip 18 oldugum için rahatlıkla bu bilgileri verebilirim size. Mutlaka doktora gidin önemli bi durumdur bu siğil diyip geçmemek lazım.

Ne olduğunu bilmiyorum ki benim cinsel bir deneyimim olmadı kendi kendine çıkar mı bu şey?

Merhaba hpvli biri olarak yazıyorum. Normalde hpv vucudun kendi kendine en geç 3 yıl içinde temizleyebilcegi bi virüs ancak tip 16 ve tip 18 kansere ceviren yüksek riskli iki tip olduğu için tedavi gerekiyor temizlenmesi için... Ben de tip 18 oldugum için rahatlıkla bu bilgileri verebilirim size. Mutlaka doktora gidin önemli bi durumdur bu siğil diyip geçmemek lazım.
Size nasıl bir tedavi uygulandı ve sonuç şu an iyidir umarım

Size nasıl bir tedavi uygulandı ve sonuç şu an iyidir umarım
Dısta bitane vardı yaktılar içte birdrn fazlaaydı dondurdular. Smear test yaptılar bir de biyopsi sukur temiz çıktı... Ama ben de tek esliyim, 4 ay önce erkek arkadasımdan kaptım. Henuz yeni yani. Bu kadar kısa sürede Negatif olmam pek mumkun degil... 3 ayda bi smear vericem bagısıklıgma cok dikkat ediyorum 1 yıl sonunda hpv testini tekrarlıcaklar. Diger türlerde 6 ayda negatif alan var ama tip 18 de 1 yıldan önce mumkun degil dedi doktor bakalım inşallah negatif olucam ben de..

İnşallah iyi sonuçlarınız olur. İçte dediğiniz tam olarak neresi kendim için soruyorum
Dısta bitane vardı yaktılar içte birdrn fazlaaydı dondurdular. Smear test yaptılar bir de biyopsi sukur temiz çıktı... Ama ben de tek esliyim, 4 ay önce erkek arkadasımdan kaptım. Henuz yeni yani. Bu kadar kısa sürede Negatif olmam pek mumkun degil... 3 ayda bi smear vericem bagısıklıgma cok dikkat ediyorum 1 yıl sonunda hpv testini tekrarlıcaklar. Diger türlerde 6 ayda negatif alan var ama tip 18 de 1 yıldan önce mumkun degil dedi doktor bakalım inşallah negatif olucam ben de..

İnşallah. Bir an önce doktora gitmeye çalışacağım teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun 🙏🏻
Size de cok geçmiş olsun inşallah hpv degildir ama öyleyse de panik olmayın. Nadir de olsa ortak alandan geçiyor.. bir de her türü degil bazı türler bogazda da olabiliyor yanş oral seksle de genitalden bogaza bogazdan genitale bi geçiş söz konusu bilginiz olsun... cokk geçmişş olsunnn🙏🏻

Illa cinsel deneyim gerekmiyor. Benim tanidigim birine kuaförde yaptirdigi agdadan bulasti.
Doktora gidip test yaptirin derim. Ihmal etmeyin.

Test yaptirdiniz mi acaba. Ne cikti. Benimde hem bogazimda hem de genitalde sigiller çıktı. Hpv mi bilmiyorum. Eger öyleyse tedavisi ne?

Size de cok geçmiş olsun inşallah hpv degildir ama öyleyse de panik olmayın. Nadir de olsa ortak alandan geçiyor.. bir de her türü degil bazı türler bogazda da olabiliyor yanş oral seksle de genitalden bogaza bogazdan genitale bi geçiş söz konusu bilginiz olsun... cokk geçmişş olsunnn🙏🏻

Ben doktora gidemedim çünkü zaten nerden baksam 10 yıldır ordalar. Uygun bir zaman bulup gideceğim. Evet boğazda da oluyormuş

X