Aile Planlaması LÜTFEN YARDIM BİR SORUM OLACAK

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bbbbsseeee

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2020
55
34
33
Merhaba ben Yasmin adlı doğum kontrol hapını kullanıyorum ve her gun 18.18 de alıyorum hapı bugun alarmı duymamışım ve 17 dakika sonra aldım ilacı. Normalde 1 dk bile geçirmem bu sorun olur mu?

Önemli olan gün içinde alınması dk ya da saat farkından bir sorun cıkacagını sanmam.

Belki size saçma gelecek ama bilmediğim için soruyorum ben mesela bugun ilişkiye girdim fakat düne kadar haplarımı dakikasını geçirmeden içtim. Düzensiz alımda koruma düşer diyorlar bu mesela bu sabahki ilişkimi de kapsar mı bundan sonrası için mi?

Belki size saçma gelecek ama bilmediğim için soruyorum ben mesela bugun ilişkiye girdim fakat düne kadar haplarımı dakikasını geçirmeden içtim. Düzensiz alımda koruma düşer diyorlar bu mesela bu sabahki ilişkimi de kapsar mı bundan sonrası için mi?
Düzenli kullanım gün içinde içmek olur saat dakika fark etmez. 2 günde bir 3 günde bir içerseniz Tabiki koruma tam olmaz.

Düzenli kullanım gün içinde içmek olur saat dakika fark etmez. 2 günde bir 3 günde bir içerseniz Tabiki koruma tam olmaz.
Çok teşekkür ederim sormak istediğim bir şey daha var. Hap kullanırken normalde hamile kalma şansının yüksek olduğu günlerde ilişkiye girmek de bir sorun teşkil etmez değil mi?

X