lütfen yardım bayanlar bi bakın

MORBONCUK

ECRİN&SELİN
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2008
974
2
44
merhaba arkadaşlar benim bir arkadaşım var dün jinekologa gitmiş ve dr. rahminin gelişmediğini ve bebek sahibi olmayabilirsin demiş bizim sana yapacak bişeyimiz yok cehrrabaşaya git orda tedavi gör demişler durumla ilgi bilgisi olan varmı yada kendi bu durumda olan varmı lütfen yardım edin arkadaşım perişan durumda evleneli daha 4 ay oldu yaşı 29 çocuğunun olmayacağını duyunca dünya başına yıkıldı

canım ya arkadaşının adına üzüldüm geçmiş olsun ...
Böyle birşey yaşamadım ama tavsiyem tek doktorla kalmmanız....
Tekrar başka bir doktora görünmesinde fayda var canım....
Tekrar geçmiş olsun:teselli:

cok tuhaf bence yani muane oluyor ve doktor ona cocugu olamicagini söylüyor tuhaf tarafida hic bir test yapmadan bunu nasil görebilmis???veya böyle birsey görülebilirmi??rahim gelismemis böyle birsey ilk defa duyuyorum desem yalan olmaz...hmmm bence düsündürücü baska bir doktora görünmesini tavsiye ederim.....tehsiz konmadan önce benim bildigim testler yapilir arkadasin hic morelini bozmadan doktorunu degistirsin ..

cok tuhaf bence yani muane oluyor ve doktor ona cocugu olamicagini söylüyor tuhaf tarafida hic bir test yapmadan bunu nasil görebilmis???veya böyle birsey görülebilirmi??rahim gelismemis böyle birsey ilk defa duyuyorum desem yalan olmaz...hmmm bence düsündürücü baska bir doktora görünmesini tavsiye ederim.....tehsiz konmadan önce benim bildigim testler yapilir arkadasin hic morelini bozmadan doktorunu degistirsin ..

canım dr. jinekolojik bütün muhayenelerini yapmış ultrsonada sokmuş bakmış rahmin gelişmemiş demiş yumurtalıklarında bi sorun yok ama rahim ufak olduğu için çocuğun büyük olasılıkla olmamayabilir demiş başka bi dr. ada gidecek zaten ama çok perişan şuan

ayrıca bu arkadaşım 11 yaşınfda ilk reglisini görmüş ve 13 yaşında regliden kesilmiş ve bu zamana kadar hiç bir daha regli olmamış dr. rahmin gelişmediği için regli olamıyorsun demiş gelişmiş olsa regli olabilirsin demiş

bu nekadar tuhaf bir durum ne dertler var yarabbim sen koru..arkadasinin durumuna cok üzüldüm.bencede baska doktora gitsin..yalniz biseyi merak ettim evlenene kadar neden baska doktora gitmemis ki.yani 11 de adet basliyo 13 te menapoz.normalde 16 yasina kadar adet görmediyse kesinlikle bitakim muayenelerden gecirilio insanlar..bunu ozaman ögrenip caresine bakabilirdi..simdi cok gec olabilir

bu nekadar tuhaf bir durum ne dertler var yarabbim sen koru..arkadasinin durumuna cok üzüldüm.bencede baska doktora gitsin..yalniz biseyi merak ettim evlenene kadar neden baska doktora gitmemis ki.yani 11 de adet basliyo 13 te menapoz.normalde 16 yasina kadar adet görmediyse kesinlikle bitakim muayenelerden gecirilio insanlar..bunu ozaman ögrenip caresine bakabilirdi..simdi cok gec olabilir

evet haklisin canim bu sorun ufakken belki tedavi edilebilirdi oda ailenin sorumsuzluğu bence büyüğüncede cesaret edmemiş yillar sürmüş gitmiş ama inşallah tedavisi vardir

tip cok ilerledi tibben hamile olmasi mümkün olmayan insanlar bile hamile kalabilio artik.insallah bir tedavisi vardir ama hic adet olmuyo diyosun cok zor gibi görünüyo..bu ailelerin ihmalkarligini da anlamiyorum kizlarini jinekologa götürmüyolar neymis efendim ya kizliklari bozulursaymis..senin arkadasin icin demiyorum ama geneli böyle malesef 2cm zar icin evlatlarinin bütün hayatlarinin mahvolmasina göz yumuyolar..

kızlar merhaba,benimde sorunum aynı:çocuğumuz olmuyor .dr a gittik bugün,birsürü tetkik,tahlil ...vs.zorlu bir süreç bizi bekliyor çok korkuyorum çoook...ya hiç olmazsa?

canım bak aynı sorunu yaşayan arkadaş ne yazmış
arkadaşının allah yardımcısı olsun

Merhaba arkadaşlar.
Senelerdir prolaktinoma ile mücadele eden biri olarak başlığı görünce hemen girip arkadaşlarıma umut oluyum dedim. Ben yaklaşık 9 senedir tedavi görüyorum. Yani çocukluğumdan beri. Hipofiz bezimdeki adenom sebebiyle ilk tahlillerimde 400 leri gösteren sonuçlaıma dayanarak bana söylenen rhmimin hiç gelişmemiş olmasıydı ve beni zorlu bir süreç bekliyordu. parlodel dostinex kullanarak geçirdiğim 9 sene sonunda nihayet prolaktinim normal seviyesine düştü ve şimdi ben hiç ummadığım anda anne olacağımı öğrendim.:)) O kadar mutluyum ki anlatamam. Hayal kırıklıklarım, umutsuzluklarım hepsi bi anda erdi gitti. Hala inanmıyorum bebetim olacağına. Allahım isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.

kızlar merhaba,benimde sorunum aynı:çocuğumuz olmuyor .dr a gittik bugün,birsürü tetkik,tahlil ...vs.zorlu bir süreç bizi bekliyor çok korkuyorum çoook...ya hiç olmazsa?

Morboncuk geçmiş olsun canım arkadaşınasenağlama ama çok ihmale gelmiş :1no2::1no2:kıyamam yaa inşallah bir tedavisi vardır:Saruboceq::Saruboceq:...

sakaduda içini ferah tut canım olur inşallah seninde bebişin:emir_bebek::emir_bebek: herşeyin bir zamanı var
Rabbim isteyen kucakları boş koymasın:Saruboceq::Saruboceq:

Selam arkadaslar.
Bende yaklasik 3 seneden beri tedavi görüyorum. Sizden ricam sadece tek bi doktora görünmeyin ve umudunuzu yetirmeyin... Yaklasik 3 seneden beri 4 dokdora görünmüsümdür ve her doktor baska tavsiyeler verdi. Umarim hersey gönlünüzce olur.

X