Lutfen fikir verin 2013 ocak subat mart dogumlular ilkokula baslamalimi

Kızlar oglum 2013 subat dogumlu gecen sene anasınıfına gıttı.bu sene 1.sınıfa kayıt oldu .ben cok kararsızım bu yasta gonderen varmı ilkokula ogretmenımız gonder yapabilir demişti ama sanki bu gunlerde istemiyor seni ozlerim falan diyor. karisti kafam abisi de 2. Sınıf aynı okulda yalnız kalmayacak yanı sıkıntım ezilirmi arkadaslarından geri kalırmı bu yasta yollayanlar pisman oldunuzmu okula erken basladıgına sımdıden cok tesekkur ederım
Ocak doğumluyum ben de erken başladım
Ergenliğe kadar sıkıntı yaşamadım
Hayata da erken başladım
Üniye başladığımda 17 mesleğe atandığımda 21 yaşındaydım

Cocugun fiziksel, psikolojik, sosyal gelisim ve becerilerine bagli.
Yurtdisindayim burda ilkokul donemine gelen cocuklar pedagog ve doktor tarafindan bir dizi bilissel ve fiziksel aktivite testlerine tabi tutuluyor.
Tr'de de rapor aliniyor mu ya da sadece velinin dilekcesi yeterli mi?
Eger dilekce yeterliyse aslinda gelecek yil gonderebilirsiniz.

Benim kizim 2012 subat dogumlu bu sene basliyor ilkokula, sinifindaki benim tanidigim cogunluk da boyle. Simdi bunlardan bir yas kucuk bir cocuk, bu cocuklarla rekabet edebilir mi? Hem fiziksel hem bilissel olarak geri kalmaz mi?
Gondersem geçen sene gonderirdim, akici aki sekilde okuyup yaziyordu ama gondermedim, cunku hem daha oyun cocuguydu hem de kendisinden 1-1.5 yas buyuk çocukların arasinda kaybolup gidecegini biliyordum cunku ben de okula 5.5 yasinda baslamistim...

Kizlar cok sagolun. Ben mudurumuz boyle kucuk cocukları ayırıp bi sinif kurmus ise bi 10 gun deneyecegım bakalim gidisat belli eder kendini ama butun arkadasları 2012 dogumlu ise oglumun kendıne guveni kaybetmesin diye yollamicam cunki 1 yas buyuk cocuklara yetısecem diye kendini ezmesin hep yaris halinde olmasın .bakalım artık tekrar tesekkurler

Benim iki oğlumda aynı durumdaydı gönderdim. Bi sıkıntı çekmediler. Hatta dersler konusunda gayet iyiler. Ama tabi çocuğunuzu en iyi siz bilirsiniz tanırsınız.
Sınıfta raporla falan geç giden çocuklar her sene oluyo. Bi grupta var baya geç gönderiyo oda sakıncalı bence

benim kız ocak doğumlu ben yollamadım. oyuna doysun istedim. öğretmen bilişsel olarak hazır demişti ama benim gözüme küçük geldi. bir başladımı molasız devam okul hayatı, onu o girdaba hemen sokmak istemedim. bizim zamanımızda 7 yaşında okula başlanıyordu, ne oldu geç mi kaldık hayata.

Kızlar oglum 2013 subat dogumlu gecen sene anasınıfına gıttı.bu sene 1.sınıfa kayıt oldu .ben cok kararsızım bu yasta gonderen varmı ilkokula ogretmenımız gonder yapabilir demişti ama sanki bu gunlerde istemiyor seni ozlerim falan diyor. karisti kafam abisi de 2. Sınıf aynı okulda yalnız kalmayacak yanı sıkıntım ezilirmi arkadaslarından geri kalırmı bu yasta yollayanlar pisman oldunuzmu okula erken basladıgına sımdıden cok tesekkur ederım

Benim yegenim de iki sene anaokuluna gitti. Ogretmen tanidigim da kendi kizini yasi kucukken ilkokula bekletip gonderdi yasini tam doldurmustu kizi. Kucukleri eziyorlar diyorlar. ( Cevremde bu durum boyle, sizi korkutmak icin demiyorum )

Hayirlisi olsun.

Benim oglumda 2013 subat dogumlu bende erteledim.kizim kucuk basladi.sorun olmadi ama benim kizimdan 2 yas buyukler bile var sinifta.de anaokulu ogretmenine uyarak gonderdim kizimi ama gondermeseydim keske diyorum simdi.tecrube oldu banada oglumu erteledim.benim oglumda ablasini calistirirken saymayi harfleri ingilizce alfabeyi toplama gibi islemleri ogrendi.cokta istekli ama anaokulu daha iyi fikir bence

benim kız ocak doğumlu ben yollamadım. oyuna doysun istedim. öğretmen bilişsel olarak hazır demişti ama benim gözüme küçük geldi. bir başladımı molasız devam okul hayatı, onu o girdaba hemen sokmak istemedim. bizim zamanımızda 7 yaşında okula başlanıyordu, ne oldu geç mi kaldık hayata.
Benim kardeşim küçük gittiği için çok sıkıntı çekti ben 7 yaşında gittim okumayı öğrendikten sonra annemle hiç oturup ders çalışmadım ama kardeşim yıllarca çekti bunu bu yüzden bende erken göndermeyeceğim

Ocak doğumluyum ben de erken başladım
Ergenliğe kadar sıkıntı yaşamadım
Hayata da erken başladım
Üniye başladığımda 17 mesleğe atandığımda 21 yaşındaydım
16.5 yasında unıversıteye başladım hiç te sıkıntı yasamadım bırınci sınıfı okumadan 2 den başlattılar okuma yazma bılıyorum dıye

Benim kardeşim küçük gittiği için çok sıkıntı çekti ben 7 yaşında gittim okumayı öğrendikten sonra annemle hiç oturup ders çalışmadım ama kardeşim yıllarca çekti bunu bu yüzden bende erken göndermeyeceğim
çok kucuk değilse çocukta yeterlıyse yollanabılır kızım 2011 aralık doğumlu 2. sınıfa gıdecek bu sene

çok kucuk değilse çocukta yeterlıyse yollanabılır kızım 2011 aralık doğumlu 2. sınıfa gıdecek bu sene
Yapı olarak yaşıtlarından büyük bile görünüyor ancak hala oyun çocuğu .zaten benim oğlum bu sene Anaokulu yaşında ekim 2013 lü bu seneki davranışına göre 1. Sınıfa gönderip göndermemeye karar vereceğim. seneye de 1 ay ile raporla erteleme hakkım var .

Yapı olarak yaşıtlarından büyük bile görünüyor ancak hala oyun çocuğu .zaten benim oğlum bu sene Anaokulu yaşında ekim 2013 lü bu seneki davranışına göre 1. Sınıfa gönderip göndermemeye karar vereceğim. seneye de 1 ay ile raporla erteleme hakkım var .
benım kızda arkadaşlarından ufak ama dersleri daha iyi tek sorunu bıraz daha çocuksu ama ben çalışmadığımdan bır ayağım okulda devamlı ılgılenıyorum ezdırmıyorum çocuğu

benım kızda arkadaşlarından ufak ama dersleri daha iyi tek sorunu bıraz daha çocuksu ama ben çalışmadığımdan bır ayağım okulda devamlı ılgılenıyorum ezdırmıyorum çocuğu
Bende ilgilenir üstüne düşerim aslında ama hem kardeşim hemde aynı yıl aynı sınıfa benle başlayan 1 yaş küçük kuzenimde böyle zor öğrenme sorunlarını görünce gözüm korktu erken giderse öyle olur mu ki diye düşünüyorum hep.
Bu sene bakacağım durumuna inş aslında çabuk öğreniyor ama derslerle ilgilenir mi bilemiyorum.

X