Lutfen fikir verin 2013 ocak subat mart dogumlular ilkokula baslamalimi

sevyeter

3 Aslan anası🧿🧿🥰
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2012
2.340
2.790
Kızlar oglum 2013 subat dogumlu gecen sene anasınıfına gıttı.bu sene 1.sınıfa kayıt oldu .ben cok kararsızım bu yasta gonderen varmı ilkokula ogretmenımız gonder yapabilir demişti ama sanki bu gunlerde istemiyor seni ozlerim falan diyor. karisti kafam abisi de 2. Sınıf aynı okulda yalnız kalmayacak yanı sıkıntım ezilirmi arkadaslarından geri kalırmı bu yasta yollayanlar pisman oldunuzmu okula erken basladıgına sımdıden cok tesekkur ederım

bence seneye baslatın su an erken. ben 92liyim 98de basladım. bu hesaba göre 2013 dogumluların da bence 2019da baslamaları daha mantıklı olur.

Eylülde 68 aylık .zorunlu ama dilekçeyle ertelenebilir grubuna giriyor.ertleyin bence anasınıfına gitsin bir sene daha.inanin onun için daha iyi olur

Kızlar oglum 2013 subat dogumlu gecen sene anasınıfına gıttı.bu sene 1.sınıfa kayıt oldu .ben cok kararsızım bu yasta gonderen varmı ilkokula ogretmenımız gonder yapabilir demişti ama sanki bu gunlerde istemiyor seni ozlerim falan diyor. karisti kafam abisi de 2. Sınıf aynı okulda yalnız kalmayacak yanı sıkıntım ezilirmi arkadaslarından geri kalırmı bu yasta yollayanlar pisman oldunuzmu okula erken basladıgına sımdıden cok tesekkur ederım

bende göndermemiştim. ocak doğumlu.

Benimkide 2013 ekim doğumlu bu sene anaokuluna göndereceğim ama seneye 1.sınıfı erteleyeceğim

Eylülde 36 aylık olan çocuklar anaokuluna gidebilir.anasiniflari ise en kucuk 48 aylık cocuklari alır.sinif kapasiteleri dolu olan okullar 54 aylıktan itibaren de alabilir.
Teşekkürler cevap için. Temmuz 2014 doğumlu oğlum onun için sordum :)

Konu sahibi siz evladinizi daha iyi tanırsınız. Nasıl bir çocuk 1. sınıf için hevesli mi ?

Teşekkürler cevap için. Temmuz 2014 doğumlu oğlum onun için sordum :)

Konu sahibi siz evladinizi daha iyi tanırsınız. Nasıl bir çocuk 1. sınıf için hevesli mi ?
Rica ederim.50 aylik olacaksa anaokulu kesin alır ama dediğim gibi doluluga gore bazı anasiniflari almayabilir

Şubat doğumlu dilekçemi verdim anaokuluna kaydetim toplama çıkarma yapabiliyor bütün harfleri tanıyor ve öok iyi ezberi var ve uyumlu bir çocuk maşallah..buna rağmen göndermiyorum çünkü en fazla 15 dakika dikkatini topluyor sonra oyun istiyor oyun çağında çünkü ve çocuklar arasında ay farkı bile inanılmaz fark ederken 5. Buçuk yaşındaki çocuğa okul sorumluluğunu yüklemek saçma bence.

Şubat doğumlu dilekçemi verdim anaokuluna kaydetim toplama çıkarma yapabiliyor bütün harfleri tanıyor ve öok iyi ezberi var ve uyumlu bir çocuk maşallah..buna rağmen göndermiyorum çünkü en fazla 15 dakika dikkatini topluyor sonra oyun istiyor oyun çağında çünkü ve çocuklar arasında ay farkı bile inanılmaz fark ederken 5. Buçuk yaşındaki çocuğa okul sorumluluğunu yüklemek saçma bence.
Harfleri kim öğretti?

Kizim 2013 mayis dogumlu.. Okul bize cikmiyor.. Ciksaydi bende yolamazdim..

Kesinlikle haklisiniz. Çok küçükler daha bu kadar erken yaşta 1. sınıf bana da yanlış geliyor.
Benim oğlumda 3 basamaklı sayıları okuyor harflerin bazılarını tanıyor. 50 aylık anaokuluna kayıt yaptırmadım . Yanlış mi yaptim acaba ?

Şubat 2013 doğumlu
Bende deneyimli annelere burda danışmıştım
Anaokuluna devam etmesine karar verdim

Göndermeyin hanımefendi.
Öğretmenler bile zorlanıyor inanin.
Benim kızım da Şubat doğumlu idi gondermemistim, hiçte pişman olmadım.
Yaşında gitti okuluna.
5.5 yasinda henüz.
Kendisinden büyük çocuklarla aynı sınıfta olacak.
Hem bilişsel, hem el becerileri hem de çocuğun farkındalıgi kendisinden büyük olan çocuklardan tabiki daha farklı olacak.
Eğitim pistinde at kosturmaya gerek yok.
16 sene belkide daha fazla bi fiil okul hayatının içinde olacak zaten.
Öğretmenimiz 5.5 yaşında olupta yapamayan öğrencilerin velileri ile görüşme yapmıştı alın okuldan diye.
Çünkü hakikaten yapamıyordu yavrucaklar. Hele bir de el yazısı mecburi idi benim kızımın zamanında.

Son düzenleme:
X