Lütfen cevapsız bırakmayın. Yanık izine İdrarla ilgili ?

G

gamze.1130

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gamze.1130
arkadaşlar bişey sormak istiyorum lütfen cvpsız bırakmayın bn bir buçuk yıl önce saçlarımı ütülerken yüzümü yaktım 5 cm genişliğinde kahverengi bir çizik var yüzümde yanık
izlerine idrar ii geliyor diye duymuştum aradan 1 sene kadar süre geçti şimdi sürsem bir faydası olur mu ? bu iz yüzünden derslere katılamıyorum hadi öğretmen onca kişinin arasında sorarsa die hep izin olduğu yanağımı başka yerlere çeviriyorum bu iz beni içime kapadı çok kötü hissediyorum sizce aradan bir sene geçmesine rağmen etkili olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi gamze.1130
arkadaşlar bişey sormak istiyorum lütfen cvpsız bırakmayın bn bir buçuk yıl önce saçlarımı ütülerken yüzümü yaktım 5 cm genişliğinde kahverengi bir çizik var yüzümde yanık
izlerine idrar ii geliyor diye duymuştum aradan 1 sene kadar süre geçti şimdi sürsem bir faydası olur mu ? bu iz yüzünden derslere katılamıyorum hadi öğretmen onca kişinin arasında sorarsa die hep izin olduğu yanağımı başka yerlere çeviriyorum bu iz beni içime kapadı çok kötü hissediyorum sizce aradan bir sene geçmesine rağmen etkili olur mu ?

ayy canım benim sakın idrardır şudur budur ugrasma.. kesin ve temiz bi sonuç almak için bulundugun yerde tıp fakültesi var ve gidebiliosan oraya yoksa devlet hastanesine git bi dermatologa görün.. ona göster ve bu izi gecirmek istedigini söyle o sana leke giderici iz giderici kremler verir zaten... artı bahsettigin iz leke gibi olur kabarık olmaz yanılmıyosam sendekide öyledir o nedenle soyucu kremler de verebilir yani alternatif cok... cok gecmiş olsun canım.. unutmadan bide günesten koru o izi... bak sözümü dinle pişman olmazsın..a.s.:1hug:

• Konu Sahibi gamze.1130
Canım yanık için fito adlı krem çok iyi geliyor kızımın kolu yandığında doktor vermişti iz kalmadı bir dene istersen

• Konu Sahibi gamze.1130
cnm. benim çok geçmişolsun..
ilk yandığında bişi sürmedinmi yaa..izikalmazdı böyle..
bebanten sarı rengi tüm yanıkların izini yok ediyo ama ilk olduğu zaman içi biliyorum..
mutlaka vardır bir çaresii..
bukadarda takma bence insanlar uzuvlarını kaybediyor..sen şükret tatlım dersleri ihmal etme..
hayat herşeye rağmen devam etmelii...

• Konu Sahibi gamze.1130
Canım çok geçmiş olsun yaa
Bu ütü olayına girmeyin Bacım ya,Belinay sende yapıyosun kuzum yapma..

Canım en iyi cevabı bir dermatolog verecektir sana...Öyle sağdan soldan duyduklarına İnanma
Lütfen...Ve Doktora git...

• Konu Sahibi gamze.1130
canım çok geçmiş olsun...
mutlaka bi doktora görün en doğrusunu onlar bilir..
sağdan soldan duyduklarını uyguladığında daha da kötü olabilir..

• Konu Sahibi gamze.1130
Gamze bence de doktora git o sana en uygun krem veya pomatı verir,bunun yanı sıra dermatolog belki peeling işlemi yapar, veya başka metotlar da mümkün. (Yanığın niteliğine göre değişir) Bunun dışında sen kafana göre işlem yapma, yüzünü güneşten koru, SPF'si yüksek kremlerden sür, geçmiş olsun canım...

X