Lütfen bir bakar mısınız...

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
Merhaba arkadaşlar yine bu sayfada hamile olarak olmak çok güzel ama benim bebeğim daha 11 aylık ve ben buggün idrar testi yaptım pozitif çıktı ama içimde bir sıkıntı var..benim kazara diyecek pek bir durumum yoktu yani her zamnaki korunma yöntememizle olmasına rağmen hamile kaldım ama bn hamile değilimdir diye çok hastaydım ve çok fazla antibiyotik aldım iğneler penisilinler acaba bir sorun olurmu ki...

Merhaba arkadaşlar yine bu sayfada hamile olarak olmak çok güzel ama benim bebeğim daha 11 aylık ve ben buggün idrar testi yaptım pozitif çıktı ama içimde bir sıkıntı var..benim kazara diyecek pek bir durumum yoktu yani her zamnaki korunma yöntememizle olmasına rağmen hamile kaldım ama bn hamile değilimdir diye çok hastaydım ve çok fazla antibiyotik aldım iğneler penisilinler acaba bir sorun olurmu ki...

canım gecenlerde tv de bı dr ızledım eger hamıle kaldıgınızı bılmeden hap kullanırsan bısey olmuyomus ama ohrendıkten sonra kullanırsan zararlı yınede koruyacak Allah unutma bunu

canım ilk üç ay bebek su gibi birşey olduğu içiin zararı yok diye duymuştum inşallah birşey olmaz Allah koruru.Rabbim sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin

ben aşırı alkol tüketen bir insanımdır ve o dönem daha da fazla içmiştim.doktora sorduğumda bir etkisi olacağını sanmam ama tarama testlerinde görürüz zaten bir sorun varsa demişti.şükürler olsun çok sağlıklı bir kızım var.

penısılının zararı yokmus dedıler arkadasım hamıle romatızması var kalp kapakcıgında her ay penısılın oly

ılaçların zarar sınıflandırmaları var. Bir ilacın bebeğe zarar verme ihtimali kullandığınız ilaca göre değişir, yani antibiyotiğin hangi türü olduğu bile önemli. Doktora kullandığınız ilaçların listesini verin, o da farmakoloji uzmanlarından rapor isteyecektir. Teratojenite raporu denir bu rapora ve hangi ilacın sorunlu hangi ilacın sorunsuz olabileceği yazar orada.

Ama ilk üç ay kullanılanlar zararsız falan diye bir şey yok, tamamı ile ilacın etken maddesine bağlı.

Anlıyorum canım dr.daha gitmedim ayrıca tabi hastanede vuruldu iğneler ozmana başkaydı dr.şimdi onun nereden bulayım onu bulsamda ne vurduğnu hatırlamaz seruma kattılar çünkü sonra ilaçşarım yazıldı ....

X