Lütfen bana yardımcı olun

annelik yolunda

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
565
592
26
Merhaba herkese biz 1 yıldır bebek istiyoruz, kaç kere doktora gittiğimin sayısını artık unuttum. Bende pcos olduğu için olmadığını düşünüyordum, doktorlar her gittiğimde bu engel değil olur dese de yumurtlama gördüğüm halde olmadı. Bu konuda çok kızgınım bana bir kadın doğumcu eşimin kontrol edilmesini istediğimde erkekler 60 yaşında da olsa çocuk yapabiliyor bile dedi ve benim ısrarımla başka bir doktor eşimden test istedi. 3 hafta resmen yalvardım testi vermesi için test sonucu aynı gün çıkmış muhtemelen kendisi gördü ama sormama rağmen bana göstermedi. Dün akşam laboratuvara oymuş gibi yazınca sonucu gönderdiler ve bütün dünyam başıma yıkıldı. 'Sperm hücresi bulunamamıştır.' Ne yapacağımı bilmiyorum yurtdışındayım tüp bebek fiyatları aşırı pahalı üroloğa mı gitmeliyiz ilk adımda. Allah rızası için bana yardımcı olun. Ağlamaktan uyuyamadım bütün gece.

Tabiki urologa gitsin eşiniz. Gerekli bir takım ilaçlarla takviyelerle denersiniz önce. Sonra tüp bebekle gebelik elde edilebilir üzülmeyin. Ben burda çok okudum azospermle hamileliği tutan arkadaş. İnanın bir yumurta bir sperm yetiyor.
Turkiyede yaptırın tüp bebeği eğer yurtdisinda pahalıya geliyorsa. Ama önce eşiniz urologla görüşsün

Takviyelerle başarı şansı çok yüksek değil diyorlar tüp bebek merkezindeki bir ürologa gitsek daha mı iyi olur. Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanlardan yanıt bekliyorum çok yıprandım.

Takviyelerle başarı şansı çok yüksek değil diyorlar tüp bebek merkezindeki bir ürologa gitsek daha mı iyi olur. Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanlardan yanıt bekliyorum çok yıprandım.
Herkeste etki aynı olmuyor malesef. Kimisi faydasını görüyor kimisi görmüyor. Evet gidin hatta bence iki üç tane doktor görüşü alın. Sürece girince sizin için en doğru yolu zaten gösterirler. Mikrocip yöntemi ile de sperme ulaşıyorlar. Yani burda sana anca doktor tavsiyesi verebilirler. Durumunuzu profesyonellerle yoneteceksiniz

Profesyonellere tabi ki gıdıcez ama nasıl bir yol izlememiz gerekiyor süreç nasıl bilgisi tecrübesi olanlar pozitif hikayesi olanlar lütfen en ufacık bir umuda ihtiyacım var

Merhaba, önce eşiniz bir ürolojiye görünse iyi olur sonrasında iyi bir tüp bebek doktoru sizi yönlendirecektir. Azospermi olup gebe kalan çok insan var üzgün olmanız çok normal ama yapılacak tedaviler de var bu yolda umudunuzu kaybetmeyin. Yurtdışındaki sistemi hiç bilmiyorum, içinize sinmezse Türkiye tüp bebek konusunda iyi burada da fikirler alırsınız

Az önce randevu aldık haftaya ürolojiye o kadar sıkışmış bir haldeyim ki artık kafam durdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…