lütfen bana yardım edin!

D

daphe

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi daphe
10 aylık evliyim eşimle birbirizi çok seviyoruz ama benim çok büyük bi sorunum var eşimin eski sevgilisi sürekli eşime onunla ilgili sorular soruyorum onu dahamı çok sevdi diye sonra pişman oluyorum souçta benden önce yaşanmış diyorum.sürekli evde duran bi insan değilim dışarı çıktığım zaman da aklıma gelir hemen eşimi ararım sanki onun yanında gibi geliyor, eşimin şarkı dinlediği zaman bile altına bişeyler arıyorum acaba onumu hatırlatıyo,ortak şarkılarımıydı niye böyle şarkılar dinliyo diye bi ara eşimin yerine hayaller kuruyodum onunla evlenseydi ona nasıl davranırdı,onunla daha mı mutlu olurdu diye benım ki kıskançlık değil takıntı biliyorum , kızla karşılaştık ben kendimi beğenmediğim halde kızdan güzel ve akıllı olduğuma anladım eşimde söyler bunu bana,bazen hala onu seviyo gibi bi düşünceye kapılıyorum bu beni çok kötü yapıyo, kimse beni anlamıyo etrafımda ki insanlara anlattığım zaman kendim yapıyomuşum diye kızıyolar bana eşimde dahil ama benim elimde değil delircek gibi oluyorum bazen sinirlenip eşime patlıyorum huzursuz oluyoruz bu sefer son günlerde iyice kötü oldum ne yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum sürekli temizlik yapıyorum şaşırmış durumdayım napıcağımı nasıl kurtulucağımı bilmiyorum ama bi an önce bu düşüncelerden kurtulmak istiyorum senağlama

• Konu Sahibi daphe
eşinin hayatında bu kızdan başkası olmamış mı? sen neden bu kadar buna taktın?
ya da tam anlatmadın acaba onlar yeni ayrıldığında siz hemen mi evlendiniz de bu kadar hayatınızın içinde?
ya da eşin sana onu hatırlatacak birşeyler mi yapıyor?
yani sorular uzun canım bunlara önce sen cvp vermelisin ve kendini toparlamalısın...
bence sonuçta tercih edilen sensin ve o artık senin eşin...
geçmişle nereye kadar yaşayabilirsin ki?
sevgi saygı çerçevesinde evlilğini yürütmen lazım böyle yaparsan çok sağlıklı olmaz...

• Konu Sahibi daphe
cnm bncde sennkı takntı kusra bkam ıı degl böle yapman bnce unut herseyı sonucta o sekıde yasnmış be bıtmış bı olay suanın tadnı cıkar esnıde kendınıde yıpratma cnm

• Konu Sahibi daphe
bu sekilde devam edersen eski sevgilisine degil ama ilk onune gelene kaciracaksin esini kendine gel arkadasim adam seni gormus sana vurulmus seninle yaslanmak istemis sana asik olmus oburunu isteseydi sevseydi alirdi zaten sen kafasina silah dayamamissin ki bence esinin o kiz aklina bile gelmiyordur ama sen bunu soyledikce soyledikce adamin aklina getiriyorsundur boyle yaparsan bikar guzelim sogur senden aski nefrete donusur ne olur sen kaybedersin bu kadar sevilirken o kizi unut koluna bir kirmizi ip bagla tam aklina gelince bu fikirler yada tam agzini acicakken ip sana durman gerektigini hatirlatsin kendine gel askinin esinin evliliginin keyfini cikar bosver gecmisi adi uzerinde GECMIS olmus bitmis hepimiz eslerimizin eskilerine taksaydik ooooohooo bittiydik uzme kendini artik esinide uzme erkekler boyle tavirlara gelemez cekmezler bizim gibi siyrilip gider elimizden bunu evliligine yapma uc gunluk dunyada

• Konu Sahibi daphe
daha önce esiniz size eski sevgilisi ile yasadigi ilginc,güzel yada garip bir olayimi anlatti da acaba ordanmi kaldi sizde bu takinti...
bu sekilde gecmisteki eski sevgiliyi takmak size huzursuzluktan baska birsey vermez, ki sizde bunun farkindasiniz.Esiniz sizi tercih etmis evlisiniz,unutun eski sevgilide kim oluyormus ya....

• Konu Sahibi daphe
ayyyy eski sevgili takıntısı cok fena oluyor biliyorum.Her kadın bu duruma takılır.bazıları belli eder bazıları icten ice.hepimiz yasarız bu tur seyler.Bu olayın temelinde kendine guvensizligin yatıyor.Psikoterapi ile kendine guven konusunda sorunlarını yok edebilir,artık mefta olmus kisileri pırıl pırıl dunyanızda yasatmaya calısmazsın.

• Konu Sahibi daphe
kusura bakmayın ama sizin yapacak bir işiniz yok herhalde.Böyle bir şeye de kafa takıp hayatı zindan edenlere hayret ediyorum.Akıllı olun biraz nolur!

• Konu Sahibi daphe
gecmisi bosuna bugüne tasiyip kendini esini huzursu etme bence....
inan bana eger hala onu sevseydi su an senle degil onunla evli olurdu...
ama o seni secmis...
eger bu takinti seni gercekten cok kötü etkiliyorsa bence daha fazla bekleme profesyonel yardim almayi düsün derim...

• Konu Sahibi daphe
senin ki artık takıntı halini almış canım böyle birşey olmadığına önce kendini inandır
daha sonra bir yardım al bence çünkü bu durum hem eşini hem seni mutsuz eder

a.scanım bi aralar bende öyleydim ama eşimi kaybetmemek için unutmaya o konudan sıyrılmaya baktım.eşini nasıl mutlu edeceğini ve ilerki günlerinizi düşün.ne derler geşmişe sünger çek.eşini bezdirmek yerine kendine her geçen gün aşık etmeye çalış tatlım.her daim mutlu olman dileğiylea.s.

İleride çok pişman olmana sebep olacak davranışlar bunlar.
Eğer bu takıntıdan vazgeçmezsen çok kısa süre sonra buraya "eşim takıntılarımdan bunalmış ve evliliğim bitiyor" diye bi konu açman kuvvetle muhtemel.
Lütfen sirkelen ve kendine gel.
Mutlu evliliğinin üzerine kara bulutları kendi elinle çekme.
Kendini iyi hissedeceksen hayat arkadaşı olarak onu değilde seni seçmiş olmasını düşünebilirsin.

arkadaşım benim kızımın adıda eşimin ilk aşkının adı. ama ben bunu kıskanmıyorum aksine hoşumada gidiyor.. unutmayalım ki bizi tanımadan önce yaşadıklarından dolayı onları suçlayamayız, haksızlık olur, hem kocalarımıza hükmetmeye hakkımızda yok, mesela şarkı dinlerken eski sevgili aklına geliyorsa bize bir kötülük yapmış demek değil, bizkocalarımızın duygularına hükmetmek için onlarla evli değiliz bu nedenle onu sıkabilirsin ve sevgin zarar vermeye başlayabilir.. bence o şarkı dinlerken sende dinle.. duygulu anlarında sende ona eşlik et, sevgilisini hatırlatmak yerine yada hatırlaman yerine sen romantik ortamlar hazırla, ondan bulamadığını yada kaybettiğini sende bulmasını sağla.. biz onların kanatsız melekleriyiz,, geçmiş geçmişte kaldı.. gündeme taşıman yersiz..

ilginç bir durum seni seçmişse seni seviyor demektir yoksa onla evlenirdi dimi

eşin onunla değil seninle evli...
seni seviyor ki seninle evlendi öyle değilmi?
bu kadar geçmişi kurcalamayın yaaa...
hayatı kendinizede eşinizede zehir etmeyin...
mutlu olmaya bakın...

Evet,eşim ilk tanıştığımız zmn beni kıskandırmak adına eski kızları anlatırdı klava: beni pek etkilemezdi o zmnlar umursamazdım sonradan oldum böyle yazılardan anlaşılan evliliğin başlarında böyle şeyler oluyormuş umarım ben çabuk atlatırım bu durumu,hepinize çok teşekkür ederim fikirleriniz için inş.hayata geçirebilirim :1rolleyes:

Evet,eşim ilk tanıştığımız zmn beni kıskandırmak adına eski kızları anlatırdı klava: beni pek etkilemezdi o zmnlar umursamazdım sonradan oldum böyle yazılardan anlaşılan evliliğin başlarında böyle şeyler oluyormuş umarım ben çabuk atlatırım bu durumu,hepinize çok teşekkür ederim fikirleriniz için inş.hayata geçirebilirim :1rolleyes:

kocasınızın eski sevgilisinden sizene eski adı üstünde 10 yıl olmuş siz hala ordamı kaldınız böyle bir şeyi sanırım 10 senedir düşünüyosunuz bir dr a danışın bu takıntıyı geçmiş paranoya gibi bişey

boşver ben düşünmüyorum hiç beni sevdi benimle evlendi insanı aklından neler geçer bilemezsin belki sen öyle düşünürken adamcağız faturaları düşünüyor aklına düşürme böyle şeyleri evliliğe zarar verir

valla arkadaşım sana şunu söylüyeyim benim bir arkadaşım vardı 6-7 yıllık falan evli oda kocasını aşırı kıskanıyor diye psikologdan yardım aldı ciddi söylüyorum ilaç kullanıyor şu an geçen lerde gördüm gayet rahattı..... ilacın iyi geldiğini söyledi..... istersen sende bir dene doktor yardımını...... bu arada valla bravo sana 10 yıldan sonra eşini bu kadar çok başka birisinden kıskana biliyorsun...... snaa bir şey diyeyim mi adamın yapcağı yoksa bile yaptırttıcak sın yani bırak on sene önce yaşanan olayları unutma bizler kadınız yani şeytanın sağ kolu..... böğle bir şeyler varsa gerçekten anlardın ama lütfen kendi ağız tadını bozma artık..... eşinide gerçekten olmayan bir şey için bu kadar sıkma.......
:1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…