lütfen bana yardım ediiin!

pocahontas90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2010
22
0
arkadaşlar biliyorum burda çoğunuz hamile kalmak için uğraşıyorsunuz, şuan yazıcaklarım için o yüzden özür dilerim:KK43: bende pko var o yüzden 1 yıldır düzenli olarak yasmin kullanıyorum. Adetlerim de haptan dolayı çok düzenli. Her ayın 1'inde veya en geç 2'sinde adetimi oluyorum. Şuana kadar bi düzensizlik yaşamadım fakat, geçen ay nişanlımla yüzseysel bir yakınlaşmamız oldu, iç çamaşırlarımız yoktu, vajina üstüne veya kenarına da bir boşalma olmadı. Ama nisanın yaklaşık 15'inden beri özellikle sol kasığımda ağrı hissediyorum batma gibi oluyor. Arada bir ateş basmalarım olup belim de ağırıyor. Mayısın 1'inde normal adetimi oldum 6'sı gibi bitti. Sonrasında ağrılarım devam edince dayanamayıp kan testi yaptırdım, çünkü zevk suyundan hamile kalma gibi şeyler okudum (hap kullanmama rağmen) mayısın 17'sinde testi yaptırdım sonuç 0,24 çıktı. Dün yani ayın 22'sinde jinekologa gittim ultrasonda kistlerimin olduğunu gördü ondan oluyodur ağrı dedi. Ama o kistler bende hep vardı ve hiç böyle şeyler olmuyordu. Tahmin ettiğimden daha fazla kuruntulu çıktım, şuan hala sol kasığımda batmalar oluyor, adetime 9-10 gün kadar var. Burada yazılanları hep okudum, dış gebelik, geç döllenme tarzı şeyler sizce böyle bir şey olabilir mi? hangi belirtiyi okusam sanki hemen bende varmış gibi geliyor, yardımınızı istiyorum:KK43:

bende de polikistik over vardı. ben de ilaç kullandım zamanında ve eşimle 1 yıl denedik bebek için. bahsettiğin şeyler pco sendromunun belirtileri gibi geldi. zaten beta HCG değerin hamile olmadığını gösteriyor. eğer şikayetlerin çoksa endokrin doktorunla tekrar görüşmende fayda var.

sikayetlerim cok fazla degil ama psikolojik olarak kafamda buyutuyorum heralde oyle bisey olsaydi adetten sonra yaptirdigim kan testinde cikardi heralde dimi? Tekrar yaptirmama gerek var mi ? Bu ay supheli bi iliski yasamadim

sikayetlerim cok fazla degil ama psikolojik olarak kafamda buyutuyorum heralde oyle bisey olsaydi adetten sonra yaptirdigim kan testinde cikardi heralde dimi? Tekrar yaptirmama gerek var mi ? Bu ay supheli bi iliski yasamadim

tekrar yaptırmana gerek bir durum gibi görünmüyor canım. http://nedengul.blogspot.com/

yani dusunuyorum adetim zamaninda geldi sonrasinda test yaptirdim negatif cikti ustune ustluk duzenli dogum kontrol hapi kullaniyorum ,haftalardir vucudumu dinliyorum bugun nerem agriyo diye psikolojim bozuldu resmen, dis gebelik falan okudukca daha kotu oluyorum ama sonucta benim bu belirtilerim adetimden once baslamisti ve sonrasinda adet oldum hala neden kafama takiyorum:KK43: bide agri tam olarak kasik bolgemde degil sanki vajinanin tam ustundeki sol kemik kisminda spor falan da yapiyorum doktor zorlamis olabilirsin demisti

Pko da kolay hamile kalınmıyor canım bende de var ben ilacı bıraktıktan 1sene sonra hamile kaldım :)

X