Aile Planlaması Lütfen bana bir akıl verin nişanı atmama az kaldı..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Hubble-Bubble

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2013
505
697
Merhaba ben evliliğine 8 ay kalmış gelin adayı belki daha zamanın çok şimdiden bunları mı düşünüyosun diceksiniz ama lütfen bana bir yol yordam söyleyin ben yaşım çok genç olduğu için çocuk istemiyorum. bir süre bunun içinde korunmak istiyorum. ancak eşim hiçbir şekilde korunma yöntemi kabul etmiyor. Kondom takmayı kabul etmiyor. Benim bir şeyler yapmamı istiyor(iğne, ilaç vs.) bende bunların ne kadar güvenli olduğunu bilmediğim için kendime bir zarar vermesinden korkuyorum. ben napıcam eşime dedim evlilik öncesi doktora gideriz bize uygun bişe söyler dedim onuda kabul etmiyo bunun için doktora mı gidilir diyo:KK43: hatta bana ben prezervatif takmam sen git takan biri bulursan onunla evlen bile dedi. biz bu konuda bile anlaşamıcaksak nasıl evlenicez böyle evlilik mi olur siz söyleyin :2::2::2: soracağım kimse de yok ben tek başıma ne yapabilirim sizce :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Merhaba ben evliliğine 8 ay kalmış gelin adayı belki daha zamanın çok şimdiden bunları mı düşünüyosun diceksiniz ama lütfen bana bir yol yordam söyleyin ben yaşım çok genç olduğu için çocuk istemiyorum. bir süre bunun içinde korunmak istiyorum. ancak eşim hiçbir şekilde korunma yöntemi kabul etmiyor. Kondom takmayı kabul etmiyor. Benim bir şeyler yapmamı istiyor(iğne, ilaç vs.) bende bunların ne kadar güvenli olduğunu bilmediğim için kendime bir zarar vermesinden korkuyorum. ben napıcam eşime dedim evlilik öncesi doktora gideriz bize uygun bişe söyler dedim onuda kabul etmiyo bunun için doktora mı gidilir diyo:KK43: hatta bana ben prezervatif takmam sen git takan biri bulursan onunla evlen bile dedi. biz bu konuda bile anlaşamıcaksak nasıl evlenicez böyle evlilik mi olur siz söyleyin :2::2::2: soracağım kimse de yok ben tek başıma ne yapabilirim sizce :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

nişanlınız bencillik ediyor bu konuda, ne demek ben korunmam..
büyük ihtimal keyif alamıyacağını düşünüyor ya da deneyimi varsa keyif almadığını bildiği için böyle bir yolla kendinden fedakarlık etmek istemiyor belli ki.(erkeklerin bazıları keyif alamaz prezervatifle:26:)
bu durumda evlilik mi olur demen ne derece doğru bilemiyorum ancak haplar konusunda biraz bilgi verebilirim istersen

sakin olun canım ikiniz de, nişanlınız da hep böyle mi, yani açıklaması yok mu, konuşma şeklide çok kırıcı üstelik.o ilk yıllarda bebek isteme konusundaki fikri ne? benim nişanlım hepsini araştırıyor, adet düzensizliği için dkh verdi doktorum, onu bile ısrarla içme diyor çok yanetkisi varmış, bunları bence bilgisizlikten söylüyor, onu bu konuda araştırmaya yöneltmen lazım...:KK14:

'Sen git takan birini bul...' :KK19:
Sinirlir bir aninda bile boyle bir sey soylemesi fazlasiyla cirkin.
Dogal korunma yontemlerinden biri dr icine bosalmamasidir.
Ki oda %100 korumaz ama en azindan bir cozum yoludur.
Belki onu kabul ettirebilirsin nisanlina? :KK31:

çok saçma benm eşimde bana sakın sen ilaç falan kullanıp hormonlarını mahvetme dedi ve 3 ay kendisi korundu ve 2 senedirde bekliyoruz bebiş falan daha gelemedi nasip şimdiden bunları planlamayın olup olmayacagının garantısı yok vede bızımkısı sebepsiz infertilite yani sebepte yok bence ilk çocugunu dogurmadan hormonlarına yuklenme:KK34:

Cevap veren herkese teşekkürler yazdıklarınızı dikkate alıcam.. İnşallah uzlaşabilicez bu konu dahil her konuda.. evlenmek çok zor gerçekten özellikle gençsen :KK50::KK50::KK50::KK50:

Cevap veren herkese teşekkürler yazdıklarınızı dikkate alıcam.. İnşallah uzlaşabilicez bu konu dahil her konuda.. evlenmek çok zor gerçekten özellikle gençsen :KK50::KK50::KK50::KK50:

Bende arkadasa katiliyorm ilk bebegini dogurmadan igneymis hapmis kullanma derim ben sonra allah korusun cok zorlanirsin . Nisanlinin soyledigi cok cirkin bencede icine bosalmamasina ikna ettirebilirsin belki allah yardimcin olsun

Öncelikle sakin olun :) Şurada düğüne ne kalmış, biraz daha bu şekilde idare edin. Evlendikten sonra herşey daha kolay olur...

bence sizin korunma yönteminden daha önemli sorunlarınız var, nişanlının bencilliği ve terbiyesizliği gibi.
çizelgene bile "sinir küpümle düğünümüze" diye yazmışsın yani bi düşün.

ayrıca ilk çocuğunu doğurmadan korunma yöntemi kullanmak insanı kısır yapmaz.
daha geçen gün pcos nedeniyle cinsel aktif olmadığı zamanlardan başlayarak uzun süre doğum kontrol hapı kullanan arkadaşımın 1 ay ara verdiği zaman o arada hamile kaldığını öğrendim.
doğurganlığa zarar vermez, bunların hepsi hurafe

Merhaba nikah muamelesi sırasında sağlık raporu için sağlık ocağına gittiğinizde zaten ilgili hemşire doğumkontrol bilgisi almak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu dinlemenizde yarar vardır( Hiç bir fikriniz yoksa eğer. Odaya zaten sadece ikinizi alır aklınızdakileri sorabilirsiniz.) Hatta isterseniz doğum kontrol hapını da oradan ücretsiz temin edebilirsiniz. Bu arada nişanlılık zor bir dönemdir birbirinizi kırıp gözünüzü korkutmayın evlenince çokk rahatlarsınız inş tabikii birbirinize uygun kişilerseniz :nazar:

ne olursa olsun nişanlınızın üslubu o kadar kırıcı ve sinir bozucu ki:KK50: bu durumun evlendikten sonra nasıl devam edeceğini tahmin etmek zor değil. inşallah öyle olmaz dilerim. Allah imtihan etmesin ama bana bu konuyu böyle ifade eden birinden ikinci kez düşünmeden vazgeçebilirdim. bence aklı selim olmaya teşvik ederek bir kez daha konuşmalısınız.

nisanlinin korunma yontemi uyumsuzlugundan ziyade etgigi laf cok tuhaf geldi bana
bi erkek nekadar sinirlede olsa git prez. takan biriyle evlen dermi sevdigine bu cok agir bir laf sende bunu pek kafana tamadin sanirim
daha yolun basinda ufak tartismada bunu diyebiliyosa belden asaga bir lafi hemde bilmiyorum arkadasim ne yazsam

Tipik bir bencil erkek yöntemi...
Tek başına birşeyler yaşamıyorsan ve eşinin sağlığını düşünmek zorundasın... Gerekirse sağlığından feragat etmek gerekse de...:KK51:

X