Lütfen bakarmısınız? Yardımınıza ihtiyacım var?

ahnerede_vahnerede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2019
154
28
25
1 senedir var annem siğil olabilir siğile benziyor mu acaba dermatoloji ye gittiğimde egzama dedi bilen varsa yazabilirmi?
IMG_20240831_215724.jpg

bende de var bunlardan elimde daginik sekilde 4-5 tane kollarimda da sirali 4-5 tane ben hpv tanisi aldigim icin sigildir diye dusundum ama kollarim ve ellerim cok kuruyor gun icinde gerginlikten aciyo baya nemlendirmeden gunese cikamiyorum senin bir tanesi yara gibi olmus oyle degil de daha cok digerleri gibi benimki ama ben de egzamadan da suphelenmistim

bende de var bunlardan elimde daginik sekilde 4-5 tane kollarimda da sirali 4-5 tane ben hpv tanisi aldigim icin sigildir diye dusundum ama kollarim ve ellerim cok kuruyor gun icinde gerginlikten aciyo baya nemlendirmeden gunese cikamiyorum senin bir tanesi yara gibi olmus oyle degil de daha cok digerleri gibi benimki ama ben de egzamadan da suphelenmistim
Hpv tanınız varmı?

Peki nasıl anladınız genital demi çıktı acaba?
once kollarimda kumeler halinde sislikler vardi genitalde de buna benzer sislikler vardi cildiyeye gittim sigil oladabilir olmayadabilir dedi bir seye benzetemedigini soyleri alerji hapi alerji kremi ve mantar sampuani verdi hicbiri ise yaramadi genitalimde bir tanesi patladi ve icinden bence iltihap gibi beyaz bir sey geldi ben de iltihap sandim uzerine dusmedim genital bolgemin baska bir yerinde cok daha farkli bir sekilde belirti gosterdi kadin doguma gittim degil dedi kadin dogum oyle dedigi icin umursamadim 3 ay sonra icime mi dogdu artik bilmiyorum ama tekrar kontrol etmek istedim ay bir de ne goreyim ilk halinden inanilmaz buyuk ve cogalmislar 2 hafta sonrasina randevu aldim sürecim 1 ay kadar sürdü bu süre zarfinda yaktirmadan once sadece 1 sigilim kalmis digerleri gecmis o kalan biri de kendi kendine kurumaya baslamis garipti baya ama su an kolumun fotografini atmistim kolumdaki gibi gobegimde ellerimde kolumun farkli bölgelerinde var bunlardan

X