Lütfen akıl verin bayanlar

amelieeee

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2016
34
9
Merhabalar ablalarım kardeşlerim.Biraz uzun olucak lütfen kusura bakmayın.Ben kilolu bir bayanım.Boyum 1.55 kilom 80 20 yasındayım.Allahtan kemiklerim ince de çok yapılı durmuyorum.Etrafımda kilomla çok dalga geçildiği için kilo vermeye karar verdim.Umursamıyomuş gibi yapıyorum bende şakaya alıyorum ama içten içe çok üzülüyorum.Özgüvenim 0. Bu konularda da çok tecrübesizim sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.Şimdi sorularım şunlar:

1)Kilo vermeye nerden başlamalıyım?
2)Kilo verirken sarkma olur mu? Eger olursa bunu nasıl engelleyebilirim?
3)Spor yapmaya belli bir kilo verdikten sonra mı baslamalıyım? Bacaklarım çok kalın kaslanmasını istemiyorum çünkü.
4)Göğüslerimden de çok rahatsız oluyorum.Onları nasıl inceltebilirim?
*Diyetisyene ve spor salonuna gitme imkanım yok.Ilerleyen zamanlarda inşallah.
Hepinize şimdiden çoook çoook teşekkür ediyorum :)

Merhabalar ablalarım kardeşlerim.Biraz uzun olucak lütfen kusura bakmayın.Ben kilolu bir bayanım.Boyum 1.55 kilom 80 20 yasındayım.Allahtan kemiklerim ince de çok yapılı durmuyorum.Etrafımda kilomla çok dalga geçildiği için kilo vermeye karar verdim.Umursamıyomuş gibi yapıyorum bende şakaya alıyorum ama içten içe çok üzülüyorum.Özgüvenim 0. Bu konularda da çok tecrübesizim sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.Şimdi sorularım şunlar:

3)Spor yapmaya belli bir kilo verdikten sonra mı baslamalıyım? Bacaklarım çok kalın kaslanmasını istemiyorum çünkü.

1)Kilo vermeye yediklerine dikkat ederek ve spor yaparak başlamalısın.
2)sporsuz verilen kilolar sarkmalara yol açar.kilo vermek=yağ yakmaktır. sadece diyetle yağ yakmak imkansızdır.Bu yüzden spor şart.
3)Spor yapmaya hemen başlamalısın.Daha kolay ve çabuk kilo verirsin sporla çünkü.Bak canım, yağlar kasa dönüşmez.kim uydurmuşsa bunu..
Yağlar yakılır, kas dokusu da inşa edilir.Bunu sakın unutma.Kas dokusu nasıl inşa edilir? Protein ağırlıklı beslenerek, ağırlık çalışmaları yapılarak.Elinin altında internet olduğu kesin.Hem beslenme anlamında hem de spor hareketleri anlamında internette bir dünya kaynak var.Kadınlar kulübünü şöyle bir karıştır beslenmen hakkında güzel tavsiyeler göreceksin.Burada bile bir sürü spor videosu var onları yapabilirsin.youtube da çok fazla var.
1,55 e 80 kg olduğun için çok fazla yağın oldugunu tahmin ediyorum.Yağlar cardio egzersizleriyle yakılır.Benim tavsiyem pilates milates değil öncelikle cardioya ağırlık vermen.Dolayısıyla spora cardio ile başlayabilirsin.tempolu yürüyüş,ip atlama,bisiklet,zıplama,koşu.... google amcaya cardio yaz evde dahil yapabileceğin binlerce kaynak önünde..
Yine hergün yürüyüş yapmak güzel sıkılaştırıyor.
4)göğüsler için de bir dünya egzersiz var yine internette.göğüs bölgesini tümden çalıştıracak egzersizleri araştır.

İlk iradene sahip olmalisin canm ilk kafanda bitir bitirmeden diyet yapma . kilo verdikten sonra tekrar yersen 2 katini alirsin. Cok gencsin boyuna gore kilon cok fazla ki daha ewli bile degilsin canm . kafanda bitir . hixli sonuc almak istiyosan dukan diyeti yap yavas yavas veririm diyosun karatay diyeti. Ozellikle bi diyet yapmak istemiosan porsiyonlari kucult 6dan sonra bisey yemek en az yarim saat yuruyus 2 litre su bu kadar . 3 beyazi hayatindan cikarirsan var n otomatik verirsin . temel formuller bunlar canm

Yaa çok tatlısınız hiç üşenmeden girip yardımcı oldunuz iyiki varsınız çok teşekkür ediyorum.Ideal kiloma ulaştığımda hemen yazıcam :KK8: iyi akşamlar :)

Umarım dediklerimizi yaparsın
pazartesi günü fırsat bulabilirsem eğer diyetisyene gidicem gelişmeleri buraya yazıcam inşallah :) ekmeği azalttım sabahları erken kalkıp 1.5 litrelik su alıp güne onu içerek başlıyorum.Su içmeye başlamadan önce günde iki fincan yeşil çay içiyodum inanılmaz derecede tuvalete çıkartıyodu daha ilk günden.Ben yeşilçaydan da çok fayda gördüm.Çok teşekkür ederim bu arada :*

Seninle ayni derdi bende yasiyorum yanliz degilsin. Ayni anlattiklarin bende de var. Ve ben cok deneyimler yasadim fakat sonradan bilincsizce verdiklerimi geri aldim. Oncelikle bir doktora gidip hangi vitaminlerin az yada cok onlari olcturmelisin sonra o sana sana uygun diyet yazacak pek uymayacaksin sonra bunalicaksin daha cok. Ben akupunktura gidiyorum 3 gun oldu. Ve gercekten yememde ve gunluk hayatimda degismeler meydana geldi. Cok yemiyorum ve hep hareket ediyorum spor yapiyorum sende burdan baslayabilirsin mesela tabi istersen

X