lutfen acil okuyun fikirlerinize ihtiyacim var

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
Dun aksam bebegin kimildamadigini fark ettim saat 8gibi 38+5 teyim esimi aradim geldi hastaneye gittik makinaya bagladilar sukur ki kalp atislari iyiydi ama az sancim vardi ve orda kaldigimiz surece yinede kimildamadi.Hemsire bugunden icin yarin gelin dr gormeli dedi icimi korku aldi neyse sabah 10.30 da yine hastanedeydik makinaya yine baglandi 45dk yine hareket yok ama kalbi saat gibi hemsire geldi ultrasonda dr gorecek dedi icim kiyildi indik dr bakti olctu bicti ve dediki BEBEK MAKAT GELISLI BOYLE OLMAMALIYDI daha 1hafta once ebe muaynesinde bas asagida demisti cildirdim nasil olur ya bebek 39. haftada donermi ya ne olur soyleyin ve dr dediki bebek cok saglikli biraz minik ama herseyi iyi kaldiki butun gebeligim saglikli besinlerle gecti nasil minik olur ama burda ultrason kilo vs soylenmiyor dogunca olcuyorlar...ve dr bana 3 secenek sundu 1.BEBEGI POPO GELISIYLE ALABILIRIZ AMA COK ZOR OLUR RISK VAR DEDI 2.BEBEGI KARNINDA DONDURMEYE CALISIRIZ %60 BELKI DONDURME SANSI VAR DEDI 3.ISE SEZERYAN ve bu gece konusun yarin ptesi sizi arayip tekrar cagiricaz bugun konusun tartisin internetten bakin arkadaslariniza danisin dedi belki yarin bebegi alicaklar lutfen cevap yazin bebek nasil doner ya nasil bu kadar dengeli beslenmeme ragmen ve esimle o kadar uzun insanlar olmamiza ragmen biraz minik olur kilosunu verseler icim rahatlardi soylemedilerde yardim edin ne yapayim kizimi riske atamam esimde belli etmiyor ama gergin acil cevaplarinizi bekliyorum

benim bu konuda bi fikrim yok cocugum olmadigi icin ama hakkinda hayirlisi olsun canim ....allah yardimcin olsun...

güzelim bence hiç riske atma kesinlikle sezeryana gir yoksa senin için çok zor olur.bebeğin kilosuna gelince bence onu hiç takma sağlığı yerindeymiş ya gerisi önemli değil.burda makat gelişi olan bebekleri hiç riske atmıyorlar ablamdan biliyorum normal doğumu çok istedi ama bebek ters diye sezeryan yaptılar.
bebeğin 39. haftada dönmesi imkansız gibi bişey ebe yanlışlık yapmıştır.kendini strese sokma hakkında hayırlısı olsun.

canım dur telaş yapma bebğin sağlıkla gelsin önemli olan o değilmi sağlıklı ise kilosu öokda önemli değil dimi
bencede sezeryan ol bebği de kendinie riske atma canım stress yapma hayırlısı olsun

Az once aradilar 3.30 a randevu verdiler neyseki kizim kimildiyor tekmeleniyor sanirim bugun degil ama 1-2 gun icinde sezaryana alirlar dun dr dediki plasentam midemin oldugu kisimdaymis yani onde ve bebegin kafasi kaburgamin altinda nasil gecicek randevu saatine kadar zaman bilmiyorum ama tek bildigim sezaryan olucam bebegin dondurulmesine izin veremem dua edin lutfen...

Canim Sakin Ol Bebeğin Sağlikliymiş Bence Bebeği Ve Kendini Riske Atma Ve Sezeryani Seç

bence sezeryan o kadar kötü bişey değil bende sezeryan oldum ve çok memnun kaldım.Ayrıca bende çok iyi ve dengeli beslendim ama çocuğum zayıf doğdu.Ancak oldukça sağlıklı ve harektli ve iştahlı bir çocuk.Kilo sağlıklıysa hiç öenemli değil benim oğluşum şimdi hızla kilo alıyor

canım ters olunca bebek sezeryanla doguyr
benım bebek cok yukardaydı doktor cook zorlanırsın dedı
bende sezeryan oldum rısk atmadım

canım inş iyi haberlerle geleceksin korkma sağlıklı olsunda bebiş sezeryan ol bende 1 mayısta olcam sezeryan
burada bende acayip iyi beslendim ama benimde bebiş kilolu olmayacak herhalde dr dediki 2.5-4.5 arası doğum kilosudur çok kilolu bbek daha sağlıklı demek değil diye ama işte bizde diyoz topaç cibi olsun 9 ayın emeğinin sonucu

Bence panik yapmaktan çok nasıl bir çözüme varabilirsin onu düşün.Bence makat gelişi hem sana hem bebeğe zararlı.Bu durumda sezaryen olman daha doğru benim iki doğumum da sezaryen.Ha çokmu iyidir sezaryen hayır daha iyi değildir sonuçta ameliyat.Ama bebeği zarara uğratmaz yıpratmaz hemencecik alıverirler.Bu kadar risk almaya değmez.Senin şimdi çok sakin olman lazım yoksa bebeğe de yansıtırsın ve bebek kasılır.Belkide senin stresinden dolayı da bebek dönememiştir

Bende kararimi aksam verdim zaten bugunde ultrasonda bakicak ama ben sezeryan olmak istiyorum riske giremem kardesim annem gorumcelerim teyzem hepsi sezaryanla dogum yapan kadinlar sorunu olan yok icim daha rahat ama inanin bana avrupa dr falan bos bunlarin 10 tanesini 1turk dr degismem kim ne derse desin sosyal saglik olanaklari sinirsiz hersey ucretsiz konforlu ama inanin ne pratikler ne soguk kanlilar eger tercih imkanim olsa turkiyede dogururdum ya en son 5 ayin basinda ultrasona girdim kiz gibi dedi bakan ve birde dun girdim burda ne kilo belli ne boy yazdiklarinizi okuyorum gr bile biliyorsunuz dun o ararda cinsiyetini sordum kadin demez mi dogunca belli olur hem simdi baska seylere bakiyorum dedi cevaba bakin ya soyleme zahmetinde bile bulunmuyor allahim su gunleri bir atlatsam esime belli etmemek icin pur nese davraniyorum ama gelin bana sorun IYIKI VARSINIZ GORMEDIGIM KIZKARDESLERE SAHIP GIBIYIM ICIME SU SERPIYOR GUZEL GECEN HAMILELIKLERINIZ DOGUMLARINIZ KORKULARIMI YAZILARINIZI SOHBETLERINIZI HIKAYELERINIZI OKUDUKCA YENIYORUM ALLAH NE DILERSENIZ MILYON KATLARINI VERSIN HEPINIZE TESEKKUR EDERIM..

canım benim allah hayırlısıyla kurtarsın seni nolur üzülme ne güzel bebişin sağlıklı onu düşün ve az bi zaman sonra kavuşacaksın inşallah aklına kötü şeyler getirme bebeğini düşün bizlerede haber ver oldumu canım

cnm ne güzel bebişine kavuşuyorsun artık ben olsam epidural sezeryan isterdim ama orda nasıl oluyor bilmiyorum..bence sen gelen güzel günlere odaklan bundan sonra ne fark eder kilosu,cinsiyeti madewm bu zamana kadar bekledin artık ne kaldı ki..sen en doğru kararı vermişsin allah yardımcın olsun cnm...bizi de unutma doğumdan sonra...

panık yapma bebegın saglıklıymıs cnm sezeryan en ıyı cozum bencede senın vede mınık yavrun ıcın..
Allah yardımcınız olsun sakın korkma onuda etkıleme korkuların ve stresınle rahatla.. hersye cok guzel olucakkkk :)

Dun tekrar kontrol verdiler 3.30da gittik ultrasonda incelediler hala donmemis kizim ama saglikli ya parmaklariyla oynuyordu kimil kimil icim rahatti neyse dr bizi odaya aldi kararimizi sordu sezaryan dedim ama genel anestezi istiyorum dedim hani uyumadan karnimin acilmasi beni geriyordu dr malesef bu ulkede en son anne bebek olum riskinde ve epidural igne etki etmedigi durumlar disinda genel yapmamiz imkansiz dedi ikna etti aci hissetmiyeceksin kesinlikle dedi tamam dedim caremde yoktu ya gun verdiler yarin 9 a ve takvim 23 nisani gosterecek kizim cocuk bayraminda dogucak istesem olmazdi heralde ayrica 3-4gun hastahanede kalicakmisim esim sabah 8 aksam 8 arasi benimle kalabilirmis onada sukur eve donunce ilk isim size hikayemi yazicam ama arnizda epidural sezaryan olan varmi hala tirsiyorum

Canim tam cevap yazicaktim baktimki sezeryana karar vermissiniz.Hayirlisi boyleymis demek.En dogru karar bence bu.Allah yardimcin olsun canim...

nuray lütfen sakin ol .bebeğin küçük olması o kadarda kötü değil.ayrıca bizim gibi iri anne ve babaya sahip çocuklar doğduktan sonra hemen olmaları gereken orana kavuşuyorlar merak etme.ayrıca bak ben 5.nci ayı bitirdim hamilelikte ama başından beri diyetisyen kontrolündeyim çünkü ilk bebeğim 4.330 grmdı ve doktor zor dogum ve riskli diyerek bana kızdı.diğer konuya gelince bilgim kadarıyla cevap vereyim bence çevirmeyi denesinler eger olmazsa sezeryandan bu kadar korkma önemli olan sen ve bebeğinin en sağlıklı şekilde yaşamaya devam etmeniz.lütfen eşine sarıl ve bu konuyu enine boyuna tartşıp birlikte karar verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…