Luteal Faz Döngüm kısa mı?

Pluviophilesiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2023
64
20
29
Merhaba hanımlar, ben kendimi bildim bileli reglim 20-25 gün arasında değişir. Regl son günlerinde veya hemen sonra yumutlama dönemimin olduğunu zannediyordum. Ama bu ay çocuk düşündüğümüz için ovülasyon testi denedim. Reglim 13 Ağustosta başlamıştı. 20 sine bitti. 28 ine yumurtladım, 30 una çatlama oldu(test ile denedim) ama bugün regl oldum çok az az akıntılar ile başladı ama regl olduğuna eminim. Çatlamadan genelde 12 gün sonra olması normal diye okudum. Benimki çok mu kısa? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Aynı durumdayız ya. Bende 25 günde bir regl oluyorum. 14 ağustosta olmuştum 27 ağustosta doktora gittim ve yumurtamın çatlamak üzere olduğunu söyledi. Sanıyorum 28i çatladı. Bugün beklediğim adet günüydü açık kahve renkli akıntı oldu. Ama benim her zaman regl böyle başlıyor. Hayaller rafa kalktı yine

internetten baktım da biraz bu luteal döngünün kısa olması gebe kalmayı biraz zorlaştırıyormuş. Doktor da size öyle bir şey dedi mi benim de hep akıntı ile başlıyor

internetten baktım da biraz bu luteal döngünün kısa olması gebe kalmayı biraz zorlaştırıyormuş. Doktor da size öyle bir şey dedi mi benim de hep akıntı ile başlıyor
Yok hayır hatta kısa mı neden böyle diye sordum normal dedi her zaman düzenliyse sorun olmaz dedi. Yani şöyle oluyor benim 25. Gün lekelenme başlıyor 27. Veya 28. Günde kanamaya dönüşüyor. O yüzden bunu çok kafaya takmamaya çalışıyorum. Birde benim kistim olduğu için lekelenmeyle başlayıp öyle bitiyor. Siz baktırdınız mı kist va durumlarına

Yok hayır baktırmadım. Çalıştığım için kesin bir sorun var olduğuna emin olmadan gitmek istemedim. Benim de lekelenme ile başlayıp lekelenme ile bitiyor. O zaman bende de kist olabilir de bilemedim bu arada teşekkür ederim cevabınız için. Tam günü gününe de uymuyor. Maximum 5 gün arada oynama yapıyor. Lekelenme de var. Bence gideyim doktora fırsat bulunca

Evet baktırın bence geç kalmış olmaktan iyidir kist varsa ve boyut küçükse baskılamak daha kolay olur. Zaten bence kadınların sıklıkla muayene olması gerekir. Şimdi ki aklım olsa 6 ayda bir muayene olurdum bu arada ne zamandır çocuk düşünüyorsanız zaten 1 yıla kadar doğal yollardan denemenizi öneriyor doktorlar ama bi vitamin takviyesine başlayın çünkü hamile kalırsanız değerler daha da düşeceği için çok sıkıntı oluyormuş. Bende mayıs ayından beri vitamin kullanıyorum.

Bir 1 yıllık evliyiz, Mart ayından beridir deniyoruz. Ben de 7. Aydayız. Çok uzun bir süreç değil ortalama gibi ama çatlamadan sonraki zaman anormal gibi gelince aklımda soru işaretleri oluştu bir sıkıntı mı var diye doğru diyorsunuz. Evlenince direkt muayene ediliyor diye duyunca korkmadım değil ama artık mecburen gidilecek. Kan değerlerim düşük oluyordu evlenmeden önce. Hiç baktıramadım da hem de ona baktırıım. Siz ne zamandır deniyorsunuz

Benim de hep düşüktü kan değerlerim. Sen ben misin ya hahaha biz 10 aydır deniyoruz. Ben de hep döngüm kısa diye adetten birkaç gün sonra erken yumurtluyorum kesin diye düşünüyordum. doktora 14. Gün gidip o gün olduğunu görünce şaşırdım. Tabi her zaman aynı tarihlerde yumurtlama olacak diye kesin bir şeyde yok. O yüzden doktor yönlendirmesiyle yumurta takibiyle daha kesin olur. Bende mesela dün afedersin açık renkli kahve lekelenme oldu normalde bugün daha koyu renkte daha yoğun olurdu ama daha az ve yine açık renkte devam edince inşallah kesilir kanamaya dönmez diye dua ediyorum.

aynı durumları yaşıyoruz gerçekten. Hiç ovülasyon testi denedin mi inovita denedim bu ay, bu bazen yanlış da olabiliyormuş. Laboquick verdim bu ay da. Bundan sonra da almam büyük ihtimalle. Yaklaşık günlerini bilsem yeter Yerleşme kanaması da kahverengi olabiliyormuş. Hadi inşaallah kesilir de yerleşme kanamasıdır

Evet denedim miratech markaydı benim denediğim. O testle sadece bir defa çatlama gördüm diğer ay çatlama göremedim. O yüzden bıraktım. Benim sol tarafta kist var belki o ay sol tarafta yumurta gelişemedi o yüzden pikte görmedim. En son işte 27 ağustosta sağ tarafta yumurtlama gördü doktor ve yeterince büyümüştü. Gebelik olmazsa zaten doktor gel demişti prolaktin tiroid gibi değerlere bakmak için. İnşallah ya kırmızıya dönene kadar umutluyum inşallah en kısa zamanda ikimizinde olur Kaç yaşındasın bu arada

İnşaallah hayırlısıyla bat ne zamandı senin? 28 yaşındayım sen?

İnşaallah hayırlısıyla bat ne zamandı senin? 28 yaşındayım sen?
Bat 25 güne göre hesaplarsam dün oluyor. Zaten dediğim gibi dün çok açık kahve lekelenme oldu ama hala açık devam ediyor bugün çok az oldu yarına kanamaya dönmez ve kesilirse yerleşme kanaması diye düşünecem galiba senin ne zaman peki aynı tarihlerde olduğumuza göre bu zamanlarda olması gerek ben 25 yaşındayım

şu an reglim. Dün geldi benimde. Bir sonraki aya tekrar denicem inşaallah. Yaşımızda yakınmış
Aa peki kanama şeklinde mi kahverengi mi kusura bakma ya böyle soruyorum da benim gibi döngüsü kısa olan biriyle aynı şeyleri mi yaşıyoruz diye merak ediyorum etrafta öyle biri de yok ay evet ne kadar ortak yönümüz varmış

ilk başta ve sonda kahverengi lekelenme tarzında geliyor mesela dün kahverengi akıntıydı. Bugün akşama doğru kanama şeklini aldı. Ben de rastlamamıştım benzer durumu yaşayan

ilk başta ve sonda kahverengi lekelenme tarzında geliyor mesela dün kahverengi akıntıydı. Bugün akşama doğru kanama şeklini aldı. Ben de rastlamamıştım benzer durumu yaşayan
Aa anladım. Hayırlısı olsun senin için doktora gitmeyi ihmal etme. Adetinin 3 veya 4. Günü git kist varsa adetliyken şişer daha net olur. Hormonlarına da baktırırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…