luteal faz defekti yaşayan varsa aranızda yardım kızlar.....

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
kızlar kaç aydır bebek için uğraşıyoruz ve bu ay yavaş yavaş sorunlar patlak vermeye başladı bu ay adetimin 8-9 gün öncesinden kahverengi leke gelmeye başladı ve bu adetime kadar sürdü hoş yine adetim 3-4 gün önce geldi bir önceki adetim ise 3 ağustosdu oda 7 gün geç gelmişti hatta testler yapıp silik çizgileri görmüştüm ve umutlanmıştım ama boşunaymış....

bu ay erken kahverengi lekelenmeler gelince dr. gittim muayene oldum oda benden bir takım testler istedi hormon testleri sonuçlarını aldım dr. izinde olduğu için ona daha gösteremedim pazartesi inşallah...

ama bir çoğunuz biliyordur sanırım burda ismini ve net adresini vermem yasak bir dr. kadın doğumla ilgili sorularımızı cevaplıyor ona hormon değerlerimi yorumlamasını sormuştum oda yorumlamış ( normalmiş allahıma şükür) fakat benden son 3 adet tarihimi istemiş bende ona 2 tane aklımda dedim ve yukarıda yaşadığım olayı yazdım ve cevap geldi bana luteal faz defektimin olduğunu bunun için duphaston tablet kullanmamı önermiş... nette araştırdım ama kafam karıştı kızlar.... bir yandan çok kolay teşhis edilir diyor diğer yandan kısırlığa bile neden olabilir diyor o yüzden yardımlarınızı bekliyorum canlarım her zaman bana destek oldunuz hepiniz sağolun bu seferde yardımcı olacağınıza evinim....

benim ne yapmam gerekiyor, böyle luteal faz defekti olupta ilaçla tedavi olan, yada sağlıklı bir şekilde normal yoldan hamile kalan ne bilim kafam karışık her şeyi yapmaya hazırım allaha bir şükür maddi durum iyi sayılır gerekirse hemen tüp bebek , aşılama bile yaptırmaya razıyım yeterki biran önce sonuca varalım....

X