Lustral ve hamilelik

Bende 25 mg bugun başladım hamilelik için en uygun bu ilaçmış. Ama bende ilk gun çarpıntı ve panik hali oldu sende bi yan etki oldu mu? Rahatlatıyo mu bu ilaç cok zararsız oldugu için etkili degıl diye duydum
Zararsız diye bir ilaç türü yok. Her ilacın yan etkisi var. Ki direkt beyni, kimyasalları etkileyen ilacın etkili olmaması mümkün değil.

Soru sahibi, ilacı kullanmanın kısırlıkla bir bağı yoktur

Zararsız diye bir ilaç türü yok. Her ilacın yan etkisi var. Ki direkt beyni, kimyasalları etkileyen ilacın etkili olmaması mümkün değil.

Soru sahibi, ilacı kullanmanın kısırlıkla bir bağı yoktur
Eğer formu girip okursanız kullananların bebeklerınde problem olmadıgını gorursunuz tabi vardır zararı ama 100 de 1 in altında ve c grubu bi ilaç özellikle sertralin içerdiği için lustral araştırmalarda gebelik için temiz bir ilaç olarak adlandırılmış. Mesela tüp bebekte estrofem verıyorlar gebelikte kesınlıkle kullanılmaması gereken (x kategorisi) bi ilaç ama bebege yan etkisi olsa kimse tüp bebekle bebek sahibi olamaz ki lustral c grubu

Bebeklere zararı var, bebek düşürür demedim ki. Çok zararsız olduğu için dediniz ben de zararsız değil dedim. Bu tür ilaçlarda kâr zarar dengesi gözetilir, eğer ilaç kullanılmadığında hastalık ilerleyecekse ilacın riski göze alınır.

Evet ama dediğim gbi estrofemde zararlı ve kesinlikle kullanılmaması gerekiyor ama kullanılmazsa bebek olmaz, stres varsada bebek olmaz gbi. Ya hep ya hiç yasası vardır ilk 3 ayda bebeğe zarar verırse zaten düşük yaşanır, sizin dediğiniz hamileliğin 2. 3 ayında olabılcek bişey, su ana kadar yapılan araştırmalarda zararı gorulmemiş tıpkı estrofem gbi bunu bana prof doktorum anlattı

Ben bebek özelinde konuşmadım :)

Hamileliktede mi kullanıcaksın onu anlamadım. Bende ilaç kullanıyorum şu an. Doktorum gebelik kesinleşince bırakmamı söyledi
Hamilelikte kullanımını pek istemeyız ama mecbur kalınırsa evet kullanıcam. Doktorum öyle soyledi. Burdada konuştum ve okudum 9 ay boyunca kullanan cok kişi var. Hangi ilaçı kullanıyosunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…