Lupus ve gebelik

yld62neho

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
2
2
37
Merhabalar. Bu platformda yeniyim 😊 çok önemli bir sorum olacak sizlere. Yardım ederseniz çok sevinirim. Ben lupus hastayım ve yaklaşık bir senedir tedavi görüyorum. Methotrexate kullanıyorum. Acaba bu ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra gebelik planlanmalı. Romatoloji doktorum en az 6 ay dedi, kadın doğumdum 1 ay yeterli dedi ve kafam çok karıştı. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim 🙏🏻

Merhabalar. Bu platformda yeniyim 😊 çok önemli bir sorum olacak sizlere. Yardım ederseniz çok sevinirim. Ben lupus hastayım ve yaklaşık bir senedir tedavi görüyorum. Methotrexate kullanıyorum. Acaba bu ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra gebelik planlanmalı. Romatoloji doktorum en az 6 ay dedi, kadın doğumdum 1 ay yeterli dedi ve kafam çok karıştı. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim 🙏🏻
Bu konuda bir bilgim yok ama naçizane tavsiyem 2 doktorla sinirli kalmayin bir kaç doktora daha sorun öyle daha emin olursunuz lupus bildigim kadariyla daha titiz davranilmali gebelik isteniliyorsa.

Merhaba benmde lupus testim pozitif cikti ama bende hic bir belirtisi atagi agrisi yok. Cok saskinim. Merak ettigim sizde belirtileri varmiydi. Su an lupus hastasimiyim yoksa degilmiyim anlayamiyorm

Bende varmı acaba

Eklentiler

• IMG_6662.png
    IMG_6662.png
    125,7 KB · Görüntüleme: 94
X