Lupus araştırması

eda85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
11
0
Merhabalar ben 9 haftalık bebeğimi aldırdım kalp atışı olmadığından dolayı ve 6 ay geçti aradan tekrar gebe kalmak istiyorum.Ama kardiyolipin antikorum yüksek çıkıyor 45 falan tekrar düşüş yaşamaktan korkuyorum doktorum kanda pıhtılaşma olabilir diyor ve lupusdan şüpheleniyor sizce lupus olsa dahi tekrar gebe kalabilirmiyim..

Merhabalar, bende hamilelikte lupus oldum fakat teşhis konamadı. Kanda pıhtılaşma oldu ve sağ kolumda damar tıkandı. Kan sulandırıcılar kullandım. Çok zor geçen bi hamilelikle 38. haftada yüksek tansiyondan bebeği aldılar. Allah çok şükür sağlıklı bi kızım var. Ama ben sağlığımı kaybettim. Yeniden hamile kalabilirsin,çocuğun olabilir ama bu hastalığın aktif olmadığı dönemlerde doktor kontrolünde........Geçmiş olsun....

Merhaba eda85,

Sizin immunolojik faktörlerinizin oldukça detaylı bir biçimde taranması gerekir. Bu parametrelerde olabilecek anormalliklerle birlikte gebe kalınabilir, ancak düşükle sonuçlanma şansı yüksek olabilir. Size önerim, bu konuda uzmanlaşmış bir tüp bebek merkezine başvurmanızdır. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…