Lohusalikta yüksek tansiyon

Temmuz annelerinde yazmıştım tesadüf yine gördüm mesajınızı bu arada benimde annem tansiyon hastası ayrıca ben alfameti günde 5'den fazla alıyordum doktorum öyle vermişti inşallah sizinde geçer üstelik ikinci çocuğum oldu onda çok iyi doktorlara gittim hiç tansiyonum yükselmedi kafanıza takmayın rahat olun geçer kalıcı olmaz
Merhaba, 2. doğumunuzda kaç gün sürdü hipertansiyon? Doktorların nasıl bit etkisi oldu reglle alakası var mı sizce bu durumun?

Benim ilk doğumumda da hipertansiyon olmuştu, regl olunca geçti sanki. Siz regl oldunuz mu peki?
Oldum evet.yani ilaçla genelde 11-12.arada 14 -15. Ilacla 11 12 ıse demek ılaçsız çok daha yuksek olacak.yanı oyle 9 lara 10 lara falan dusmedı ılaçla demek ıhtıyacı var vuvufumun dıye dusunuyorum.kalıcı belki de.belki onceden de vardı farkedemedım

Reglle alakası var diye düşünüyordum ama sizin şikayetleriniz anladığım kadarıyla 5 6 güne geçmiş..
Benim ilk gebeligimde de oldu 35.haftada ,36.haftada doğum yapınca geçti.2.gebeligimde doğum yaptıktan 3 gün sonra oldu hipertansiyon ve nabiz düşüklüğü. Evet 1 haftaya geçti

Oldum evet.yani ilaçla genelde 11-12.arada 14 -15. Ilacla 11 12 ıse demek ılaçsız çok daha yuksek olacak.yanı oyle 9 lara 10 lara falan dusmedı ılaçla demek ıhtıyacı var vuvufumun dıye dusunuyorum.kalıcı belki de.belki onceden de vardı farkedemed. Baş etmesi güç oluyor nu psikolojide, ilaçların yan etkisi de cabası.. 1 saat önce tansiyonum 14 9 idi şimdi düştü 10 a..Limon sizde faydalı oluyor mu peki

Merhaba, 2. doğumunuzda kaç gün sürdü hipertansiyon? Doktorların nasıl bit etkisi oldu reglle alakası var mı sizce bu durumun?
İkinci bebeğim de tansiyon problemi hiç yaşamadım iki perinatalog bir kadın doğumda takipteyim çok sık tahlil bakılıyordu ona göre yönlendiriyorlardi regl ile tansiyonun bir alakası olduğunu düşünmüyorum

Psikoloji çok etkiliyor ama tansiyonu yükselten faktör bitince bende psikolojim kötü de olsa tansiyonum normal oluyor

Sosyal hayatınızda bir kısıtlama oluyor mu peki? Yalnız kalmak, dışarı çıkmak.. Benim 2 saat iyiydi tansiyonum şu an yine 14 9 🙄

Oldum evet.yani ilaçla genelde 11-12.arada 14 -15. Ilacla 11 12 ıse demek ılaçsız çok daha yuksek olacak.yanı oyle 9 lara 10 lara falan dusmedı ılaçla demek ıhtıyacı var vuvufumun dıye dusunuyorum.kalıcı belki de.belki onceden de vardı farkedemedım
Sosyal hayatınız nasıl gidiyor peki? Yalnız kalabiliyor musunuz? Evdeki işleri yapabilme gücünüz var mı? Efor sarfedince artıyor mu?

Sosyal hayatınız nasıl gidiyor peki? Yalnız kalabiliyor musunuz? Evdeki işleri yapabilme gücünüz var mı? Efor sarfedince artıyor mu?
Panik atak ve kaygı bozuklugum var ne yazık ki.yuksek gorunce tansiyonumu dahada arttırıyorum moralimi bozup.zor çok zor.3.5 yasında bi kızımda var.yeni bebek se 1.5 aylık.çok zorlanıyorum

Panik atak ve kaygı bozuklugum var ne yazık ki.yuksek gorunce tansiyonumu dahada arttırıyorum moralimi bozup.zor çok zor.3.5 yasında bi kızımda var.yeni bebek se 1.5 aylık.çok zorlanıyorum
Benim de 4 yaşında bir kızım var 1.5 aylık bebeğim. Şu an çok yüksek mesela 148 96..hala inmedi bende de panik atak var 22 yıldır 18 yıl ilaç kullanmıştım ama bu hipertansiyon panik atakla alakalı değil sanki hormonel bi şey ama tabii panik de arttırıyor. Sizin en çok kaça çıkıyor her gün de çıkıyor mu

Benim de 4 yaşında bir kızım var 1.5 aylık bebeğim. Şu an çok yüksek mesela 148 96..hala inmedi bende de panik atak var 22 yıldır 18 yıl ilaç kullanmıştım ama bu hipertansiyon panik atakla alakalı değil sanki hormonel bi şey ama tabii panik de arttırıyor. Sizin en çok kaça çıkıyor her gün de çıkıyor mu
Tansiyonla kafayı bozdum zaten.hergun 10 kere ölçüyorum nerdeyse belki daha bile çok. İlaç kullanmazken 17 18 e çıktı.kardıyolıga gıttım.ilaç baslattı. Şimdi ilaçla bazen 14 u geckin 15 olan degerlerım var.

İllaki 14 degerını goruyorum gun içinde.çok ölçtüğüm için belki.belki o kadar çok olcmesem gormıycem
Az evvel dr a sordum dedim ölçmesem mi diye ölçün bir fikir verir diyor ölçmesek olmazmış ama hiç bu günkü kadar inatçı olduğunu da görmemiştim 3.5 saat sürdü çıktığını anlamasam neyse sizin de böyle uzun mu sürüyor bir de belirti veriyor mu çıkınca?

Az evvel dr a sordum dedim ölçmesem mi diye ölçün bir fikir verir diyor ölçmesek olmazmış ama hiç bu günkü kadar inatçı olduğunu da görmemiştim 3.5 saat sürdü çıktığını anlamasam neyse sizin de böyle uzun mu sürüyor bir de belirti veriyor mu çıkınca?
15 e ve uzerıne belirti verıyor genelde.

X