Lohusalikta yüksek tansiyon

Tubaaaa81

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2017
2.515
2.419
43
Merhaba arkadaşlar. 1 Eylül de doğum yaptım çok şükür sağlıkla aldım bebeğimi kucağıma.gebeligimde tansiyonum hep normaldi.dogum yapacagim sabah ameliyathanede 14/ 90 ölçülmustu. Doğum sonrası hastane takibinde normale dönmüştü ama dünden beri 14/90 13/80 olcuyorum ara ara , bazen de normale dönüyor, başına gelen oldu mu .kalıcı olmasindan korkuyorum
,1

Merhaba duzeldi mi tansiyonunuz

Düzeldi şükür sizinde mi öyle sorununuz var
Sormayın 40 ım çıkacak nerdeyse.hamilelikte biraz yukseliyodu ilaç başlatmışlardı.dogumdan 2 gun sonra 10 lara kadar dustu. 4 kez içerken alfameti 2 ye indirdim. Sonra 10 gun önce bi çıktı ki 17 18. Kardiyologa gittim başka bi tansiyon ilacı başladılar. Onunla ancak 12 13. İlaca ragmen yani. Sizin ne zaman düzeldi.benim sanırım kalıcı oldu. Ailemde tansiyon var zaten

Bana kardiolog hafif preeklampsi tanısı koymuştu. 15 e çıktı en fazla.karaciger enzimlerim de hafif yükselmişti. 5 gün sonra ilaçla düştü .Ben de ilacı bıraktım. Tekrar yükselmeyince öyle devam ettim.6 haftaya kadar sürebilir demişti dr um.Allah şifa versin. 5 gün boyunca bile 15 tansiyon ile çok zorlanmıştim

Temmuz annelerinde yazmıştım tesadüf yine gördüm mesajınızı bu arada benimde annem tansiyon hastası ayrıca ben alfameti günde 5'den fazla alıyordum doktorum öyle vermişti inşallah sizinde geçer üstelik ikinci çocuğum oldu onda çok iyi doktorlara gittim hiç tansiyonum yükselmedi kafanıza takmayın rahat olun geçer kalıcı olmaz

Tesekkürler.ilaca ragmen arada yukseliyor o yuzden tedirgin oluyorum.umarım duzene gırer.

Evet benim gibi olan bir kaç kişiye daha rastladım. Sizde de doğum sonrası hipertansiyon
A nabız enteresan gercekten
48 günlük lohusayım öyle dalgınım ki ayrıca alfamet ilacı da inanılmaz sersemlik yaptı sizin yazdıklarınızı okumuştum ama mesaj kutusunu direkt açınca hatırlamamışım geçmişi.. size de geçmiş olsun ne yapıyorsunuz tansiyonunuz yükseldiğinde?

Bana kardıyolog alfamet etkısızdır deyıp norvasc baslattı.5 mg sabah 5 mg akşam. Ona ragmen gun içinde 14-15 tansiyon degerlerım var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…