Kekler - Pastalar Limonlu Kek (Resimli)

yaptim bileee,,tadi enfezzzzzzz sicak sicak indirdim mideye valla,bekliyemedim sogumasini,kaydirigubbakcemile3,artik bundan sonra bu keki yapiyorum,,yerimseniben

yaninada cay.harika gidiyo,suan bile goturuyom vallacokacimcoook
tesekkur ederim azeriopuyorumnanaktan

Son düzenleyen: Moderatör:
Ohhhh Elis.Cok hizlisin kiz.Aksama yaparim deyince bende aksam yapican zannettim.Süpersin.Ay canim cekti be.cokacimcoook
Neyseki yarin bende yapicam:dance:
Ellerine saglik canim.

yok dayanamadim,yaptim bile,,harika oldu gercekten yaaa,yasa sen emi,,,Şeniz,
ama dedigini yaptim gene kuculmedi:kedi:

şimdi yaptım fırında pişiyor eminimçok güzel olucak sizin tariflerinizi severek deniyorum çok teşekkür ederim:)):KK71::KK71:

Son düzenleme:
azerikızı çok tşk ederim tarif için,misafirlerim çok beğendii,,,revaniyi çok beğenmiştim seninn,,,,kıvamı herşeyi çok güzzeldi,,,,,,çok sağoll

şimdi yaptım fırında pişiyor eminimçok güzel olucak sizin tariflerinizi severek deniyorum çok teşekkür ederim:)):KK71::KK71:

Canim benim tesekkür ederim.Tariflerimi begenmeniz cok hosuma gidiyor.Ellerinize saglik

azerikızı çok tşk ederim tarif için,misafirlerim çok beğendii,,,revaniyi çok beğenmiştim seninn,,,,kıvamı herşeyi çok güzzeldi,,,,,,çok sağoll

Oyyyy caniim ,demek tam not aldin misafirlerinden.Süpersin.Revaniyi de yapmissin.Harikasinnnn

ayni dertteyiz canim yapmasi cok zevkli ama bende yemem tek degilsin yani :))))

burada ellerine saglik canim güzel duruyor iyi kabarmis masallah :)

Tarif için çok teşekkürler harikaaaaaaaaaaa olduuuuuu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK52::KK52::KK52::KK52:
şimdi pişti ev mis gibi kokuyor çayımı aldım keyif yapıcam :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Tarif için çok teşekkürler harikaaaaaaaaaaa olduuuuuu :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK52::KK52::KK52::KK52:
şimdi pişti ev mis gibi kokuyor çayımı aldım keyif yapıcam :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ayyyyy süpersin canim yaa.Daha dün aksam en yakin arkadasim dediki "canim senin limonlu kekini coook cekti,yapta geleyim yiyelim.Bende diyette oldugum icin yapamam dedim:KK1:
Bari sen arkadasimin yerine de ye canim.Ellerine saglik

Ayyyyy süpersin canim yaa.Daha dün aksam en yakin arkadasim dediki "canim senin limonlu kekini coook cekti,yapta geleyim yiyelim.Bende diyette oldugum icin yapamam dedim:KK1:
Bari sen arkadasimin yerine de ye canim.Ellerine saglik

Tabii yeriiiim :))) Bizimle böle nefis tarifi paylaştığın için teşekkür ederim :)) Ben içine çikolata parçalarıda koydum ve harikaaaaaaa oldu süper tarif gerçekten :KK54:
Denemeyen çok şey kaçırır :KK66::KK66::KK66::KK66:

Tabii yeriiiim :))) Bizimle böle nefis tarifi paylaştığın için teşekkür ederim :)) Ben içine çikolata parçalarıda koydum ve harikaaaaaaa oldu süper tarif gerçekten :KK54:
Denemeyen çok şey kaçırır :KK66::KK66::KK66::KK66:

Sagol canim güzel sözlerin icin.Bal $eker olsun:KK54:

Keki denedik ve sonuç çok başarılı.Dediğin püf noktaları da uyguladık ama bu kadar kabarmadı.İki ölçü değil dimi resimdeki kek.:KK1:Ama tadı ve lezzeti süperdi.Evde üç beş gün sürünürdü yapılan kekler.Ama bu neredeyse bitti.:KK1:Çok teşekkürler.:KK71:

Son düzenleme:
Keki denedik ve sonuç çok başarılı.Dediğin püf noktaları da uyguladık ama bu kadar kabarmadı.İki ölçü değil dimi resimdeki kek.:KK1:Ama tadı ve lezzeti süperdi.Evde üç beş gün sürünürdü yapılan kekler.Ama bu neredeyse bitti.:KK1:Çok teşekkürler.:KK71:

Afiyet olsun canim.Benim yaptigim iki ölcü degil,tek.Ama bilmiyorum nedendir,arkadaslarim da cok sasiriyorlar bende neden bu kadar kabariyor diye.Bilmiyorum ki acaba firinimdanmidir nedir.
Ama seninkide cok güzel olmustur eminimki.Demek hemen bitti:KK66:

Ben bugun yaptim bu tarifi. Bendeki tarifte un miktari 3,5 bardak. Sut de 1 bardak. Sadece bunlar farkli.

Sonuc harika :KK56: Kapis kapis yenmeseydi resim de eklerdim :KK1:

Tabiiki canim,paylasmazmiyim.
Ilk önce mutlaka yumurtalari ve sekeri iyice
köpürene kadar cirparim.ondan sonra diger sivi malzemeleri
en sonda unu ve onun üzerine kabartma tozunu dökerim.
Yine mikserle iyice cirparim ve 150 derecede pisiririm.
Kabarana pisene kadar firinin agzini hic acmam.

Bunlardir benim püf noktalarim.

bende kek yapmayı hıç beceremem hıç şişmez ne hıkmetse...ama bu puf noktalarını denıyım gerçi çoğunu bılıyorum ama daha dıkkatlı olıyım...denıycem bugun

bende kek yapmayı hıç beceremem hıç şişmez ne hıkmetse...ama bu puf noktalarını denıyım gerçi çoğunu bılıyorum ama daha dıkkatlı olıyım...denıycem bugun

Dene canim.Ben kek yaparken hic sasmam püf noktalarimdan.Birde keki soguk firina vericeksin.Firini önceden isitma yani.Haber verirsin nasil oldugunu:KK74:

çok güzel görünüyo benim kekim niye bu kadar kabarmıyo ya bende kalıpta yapıyorum ama kabarmıyo sizinki gibi kabarıyo ama bu kadar değil birde üstüde altıda fazla kızarıyo neredeyse yanıcak gibi oluyo 175 derecede pişiriyorum erken çıkarıncada içi çiğ kalıyo anlamadım gitti

X