Oftalmoloji - Göz Hastalıkları lasik göz ameliyatı olan var mı:(

Güncelleme: Belki aynı problemleri yaşayan olur diye güncelleme yapmak istedim.
Ameliyat tarihim :22 nisan 2024.
1.5 ay olmak üzere operasyon olalı.
Ameliyat sonrası verilen antibiotikli kortizonlu damlaya alerjim varmış.gözlerimin asla uzun süre netleşmemesi ondanmış.çünkü kortizon göz tansiyonumu çok yükseltmiş.
kortizonlu damlayı kesip göz tansiyonum dengelenince otomatikman görüntüm geldi.
kontrolde sağ göz 0.50 sol 0.25 çıktı.
iyileşme devam etmekte.6 aya kadar tamamen netleşeceğini söyledi doktorum.
şu anki hali ile bile çok memnunum.
göz kuruluğum devam ettiği için gün içersinde hafif görüntü dalgalanmaları oluyo ama biraz gözümü kapatıp dinlenirsem ve nemlendiricimi damlatırsam toparlıyor(bu da iyileşme sürecine dahil yani normalmiş)
kısaca, göz tansiyonunuzu lütfen kontrol ettirin eğer netleşme uzun süre olmuyorsa.
çok mutluyum bu ameliyatı oldugum için.
gözlük ve lenssiz uyanmak harika bir duygu🤲🧿
Merhaba. Sol göz net olup sadece sağ göz de alerji olma ihtimali varmı. Olsaydı ikisinde de bulanıklık olmazmiydi

Merhaba. Nasıl bir sıkıntı yaşadınız bahsedebilir misiniz acaba. Bende sizinkinden oldum bikac gün önce sağ gözüm netleşmedi hâlâ. Doktor ertesi günkü muayenede kaça düştüğünü bile soylemefi çünkü bisy tam oturmamış dedi ve ölçüm yapılamadı gözüme. 48 saate geçer dedi ama hâlâ aynı gözüm. Ona lens takti bugün ben kendim cikarcam. Bı düzelme yok ama belli yani. Sizinki nasıldı acba
Benim operasyon sırasında gözü açık tutmak için taktıkları aparat içerden göz kapağımı yırttı, onun iyileşmesi biraz sıkıntılı oldu. Onun dışında görmeyle ilgili hiç sorun yaşamadım.

Benim operasyon sırasında gözü açık tutmak için taktıkları aparat içerden göz kapağımı yırttı, onun iyileşmesi biraz sıkıntılı oldu. Onun dışında görmeyle ilgili hiç sorun yaşamadım.
Ne güzel 😓

X