Mutfak Püf Noktaları Kzlar yardm.... Etimek Tatls

AsiMavi

♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
3.301
20
yarin aksam misafirim var.etimek tatlisi yapacagim.ustu krem santili.bu aksamdan yapip dolaba koymak istiyorum.acaba krem santisini bu geceden doksem bir sey olurmu lutfen cevap kizlar

Asicim krem şantini misafirlerin gelmeden 2 saat kadar önce yaparsan daha iyi olur.Çünkü dolapta bekleyen krem şanti çok katılaşıp çatlayabiliyor.Ayrıca aklında bulunsun,krem şantiyi ayrıca hazırlamak yerine ,hazırladığın muhallebinin içine boşaltıp karıştırırsan daha hafif oluyor.Üstünde ki bir parmak kremayı görüp ağır diye burun kıvıran misafirler de ''Ne kadar hafif '' diye diye tatlıyı götürüveriyorlar.Kolay gelsin..

krem şantiyi döküp üzerine streç film serersen hiç bişi olmaz bolca da hindistan cevizi serpersen daha lezzetlioluyorç

vereliniortakben yapıyorum hiç birşey olmaz hava almazsa.ama nacizane tavsiyem servis etmeden önce üzerine bolca ince kıyılmış ceviz serpin cokacimcoook cokacimcoook

ben de geceden yapıyorum , daha güzel kıvam alıyor dolapta bekleyince ama üzerini mutlaka streçle kapatıyorum ... bir de servis yapacağım zaman üzerini bolca hindistan cevizi ile süslüyorum

bu tür sütlü tatlılar hazırlanınca 1 gece dolapta bekletildiğinde daha lezzetli oluyor

Asi tatlısını yaptı misafirleri yedi gitti bile sanırım..kaydirigubbakcemile3
Ben yine de bir yorum daha yapmak istiyorum; etimek tatlısının üstüne hind.cevizi yakıştıramıyorum.Zevk meselesi..Ayrıca bir gün önceden yapıp koymak hususunda da birşey ilave etmek istiyorum,elbette bir gün önce yapıp koyarsanız birşey olmaz,yine yenir.Ama şahsen ben o şantinin bir gün önceden yapıldığını yerken de görünce de anlıyorum ve bu hoşuma gitmiyor.O yüzden aynı gün yapmasını tavsiye ettim,yoksa yiyen ertesi gün de yer,ondan sonra ki gün de....kaydirigubbakcemile2

bencede...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…