Kv dedikleri sizi ne derece etkiler?

Oğluyla konuşuyor bana msj yolluyor ama, ben odadan çıkınca konusma sekli degisiyor ben burdan anliyorum. Yani provoke ediyor. Sanki ben oturup almanlari övmeden gun gecirmiyormusum gibi burayi kötülüyor. İlerde allah korusun ailem vefat ederse döneceğim yer orasiymis. Bunuda mutfaktan duydum. Sadece uzaktan ben burda aklimi kullandigim icin yasiyorum ailem icin degil dedim. Asla ülkeme kötü söz gelsin istemem o ayri...

Eskiden neredeyse günlük veya iki günde birdi. Pandemi baslayinca bana resmen annengile gitme cok ozledilerse madem kendileri gelsinler dedi ki ben zaten gitmem uzaktan cocuklari gostermek icin gorunurduk tek. Bak bizde öyleyiz dedim ben hicbisey demedim yuzune baktim cunku kendisi torunlarina gitmez bilakis torunlari gelir ve o gin evde öbür torunlari vardi. Kayinbabamda mira sen bunu dinleme araba altinda istedini yap dedi. O gün saygi cercevesinde kibarca sustum ama yüzümden anlaşıldı bana gereksiz çıkıştıgi. Biseyin hıncını cikarid ki kizina asla diyemez. O günden beri hic aramadim aylarca hemde. Ararsa haftada bir iki kere kendi arardi aslada sen hic aramiyon hayirdir diyemedi.

Hep öyle biriyse dediklerini duymayın bence kafanızın içinde çılgın şarkılar çalsın kayınvalide konuşurken

Kavga etseniz ne geçecek elinize? Sizin lafınızı duysa oda size cevap verse sonrasında ne olacak? Susacak mı sanıyorsunuz? En iyisi duymamak ayrı ülkelerdesiniz iletişimi minimumda tutun olabildiğince

Sana gerçekten çok şaşırdım lale abla. Yıllardır görüyorum seni burda denk gelıyorum yorumlarını okuyorum. Kibar naif bi insansın yani çok şaşırdım sana da böyle yapmalarına. Allah ıslah etsin ne diyelim.
Konu sahibi sana gelince de genel olarak eş ailesi buldumcuk gibi davrandığı icin çocuklarına illa yanlarında olmalarını istiyorlar. Benim kayınvalidemle çok iyi anlaştığımızı düşünüyordum mesela. Ama ondan 25 dk lık mesafeye taşındığımız ıcın oğlumu parmağında oynatıyor demiş. Duydum ben bunu ama yüzüme o da oynuyor bende ona öyle. Politik ol bosver herkes kapı dışında kalıyor. Kimse icin huzurunuzu bozmayın

Köpek baglasan durmaz mi dedi kayinvalideniz bir yerde oyle okudum. Ee oglu Turkiyeden geldi duruyor ya. Hey yarabbim bir daha derse sende cevabini ver. Basliga hitabende diyorum ki ilk baslarda etkilerdi. Şuan tın tın tın

Sağolasın canım, eksik olma.
Benim de hatalarım var elbet ama bazı konularda kalbimin kırıldığını ve bile bile hakkımın yendiğini düşünüyorum da bu ayrı bir konu olsun, dursun burada, bir gün açarım derdimi ben de.
Allahım herkesin gönlüne göre versin inşallah.

5 bin TL maaş çok mu iyiymiş? Tabi ki bunu bulamayan da var ama 5 bin TLnin değeri kalmadı artık, kv köyden dışarı adım atmıyor olsa gerek.
Sizin yerinizde olsam bu tarz birine hiç ama hiç takılmam.

5 bin TL maaş çok mu iyiymiş? Tabi ki bunu bulamayan da var ama 5 bin TLnin değeri kalmadı artık, kv köyden dışarı adım atmıyor olsa gerek.
Sizin yerinizde olsam bu tarz birine hiç ama hiç takılmam.
Aynen öyle. Halbuki diger oğlu asgari ucretin biraz üstünde kazanıyor, gecimin nasil zor oldugunu biliyor sahit oluyor. Ama bana standart bir vatandas örneği verecek iken esi yaninda çalışıyor gözüken gorumcemi örnek veriyor ve bu Türkiye standartiymis gibi ballandiriyor. Bu cahillik başımı ağrıtıyor. Kizi ve damadi her ne kadar mal mülk sahibi olsada diger konularda (araba yeme icme gezme giyinme vs)esitiz ama kv begenemiyor

eskıden cok kafaya takardım her soylenenı
elestırıye de acık bır ınsan degıldım
meger kendıme zarar verıyormusum zamanla buyudukce sunu ogrendım kı kendı annem bıle benı etkıleyemez etkıleyememelı hem artık o ortamı vermıyorum onlara hemde umursamıyorum
ısteyen her ıstedıgını soyler o soyledıklerı canımı sıkıyorsa mesafe koyarım polemıge de gırmem
hayat sızın kapınızı kapattıgınızda herkes dısarda kalıyor umursamayın

M Mira_88 yanlış mı hatırlıyorum eşinin ailesinin Türkiye'deki kaynina maddi destekte bulunmanız yönünde bir beklentileri de vardı sanki? ...Kayınvalidenin söylediklerinden mi rahatsızlık duyuyorsun ..yoksa kayınvalidenin bu söylemlerinden eşinin etkilenip Türkiye'ye kesin dönüş kararı vermesinden mi çekiniyorsun ?

Köpek bağlasan durmaz.lafını Almanya içinmi söyledi inanmıyorum..ben ordan her dönüşümde 6 ay evime alışamıyorum caddeler sokaklar evler virane geliyor bana..dönmeniz için küçümsüyor aklınca..Bal gibide.biliyordur şartların asla aynı olmadığını..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…