kusurlu oldugumu unutuyorum bazen

oyle kendını suclama cocugu veren allahtır
ve senın ıcın belkı bu hyırlıdır
sen olsada yapma bıraz daha bekle herseyın zamanı var
belkı bu durum duzelınce nasıp olcak olacakları bız bılemeyız ve belırleyemeyız
dua et hersey duzelsın

Belki bana kizacaksin ama bence suan cocugun olmuyor diye sükür etmen lazim...

Böyle mutsuz sevgisiz bir yuvada cocuk olsa ne olur, hersey düzelirmi saniyorsun??

Tabikide allah her isteyene nasip etsin ama inan bana cocuk oldumu cok daha farkli problemler sorunlar bekliyor insani öyle kolay degil, helede huzursuz bir evliligin ilgisiz bir kocan varsa!!!

Yagmurdan kacarken doluya yakalanmak seninki kardesim, baba evinde cektigin ellerin yaptigi yaninda hicbirsey gibi kaliyor, cünkü annenin babanin vurdugu tokat söyledigi laf dokunsa bile ellerinki binbeter dokunur, keske evliligi kurtulus gibi görüp sevmedigin bir adamla evlenmeseydin....:çok üzgünüm:

Ama hicbirsey icin gec kalmis sayilmazsin cekmek zorundada degilsin, iyi düsün kararini ver ve hayatini istedigin gibi yasa...

Allah yardimcin olsun:1hug:

canım daha senin yaşın ne başın ne kaç senelik evlisin ki niye kendini kusurlu olarak görüyorsun senin moralin çok bozulmuş anlaşılan,dur bakalım kendini kusurlu diye suçlama, 7 sene 15 sene sonra çocuğu olanlar gördük heleki tıp şimdi daha da ilerledi,doktora gittinmi bilmiyorum ama hiç bir zaman ümidini yitirme canım,bir çok tedavi
yöntemi var, sana bundan sonraki yaşamında mutluluklar dilerim.:Saruboceq:

Anladığım kadarıyla inançlı bir insansın.Ama buna rağmen intiharı düşünmen ne talihsizce
Zor bir evlilik hayatın var.
Peki ailenin yanına gitsen kabul etmezler mi seni canım...
Kısırlığı ''kusursuzluk'' olarak görmen beni çok üzdü.Kusursuzluk değildir kesinlikle.
Çocuğu veren de vermeyen de güzel rabbimdir.demek böylesini uygun görmüş,böyle olmuş.Bu konuda senin hatan yada yanlışın yok ki..Hiç üzülme...
Ayrıca böyle mutsuz bir yuvada büyüyen çocuk da ne derece sağlıklı olurdu merak konusu.

canim benim artik herseyin caresi var...
ne demek ben kisirim...
ustelik evliliginde sorunlar yasarken bence bebegi bir sure askiya
almalisin...cunku boylesine huzursuz bir ortamda cocuk yetistirmek cok zor..
Allah yardimcin olsun ...

saçmalama nedemek kısırım ben ben bu kelimeyi kabul etmiyorum bu bir özür değildir canım bu herkezin başına gelebilecek birşeydir bende evliyim ve belki hayatımın sonuna kadar bebeğim olmuycak şuan böyle bi ihtimal yok doktorlar öyle dedi ama bu bir kusur değil allahın taktiri ne zaman ne olucağını bilemezsin kimseye boyun eğme gerekirse bi işe gir en azından kafan rahatlar bi dene istersen canım

ne demek kusurluyum ya kısır olmak kusurmu oluyor? kocan veya onun ailesi böyle diyorsa da sakın ha sakın aldırma bu boş laflarına..
bi insan insanlığını kaybetmişse insanlık şerefini haketmiyorsa ona kusurlu diyebilirsin ..

kaldıki böyle bi evlilikte çocuğunun olmaması daha iyi gibi görünüyor..
bu evlilikte bu kadar yıpranıyorsan herşeye rağmen ailenin yanına dönmeyi denesen bence doğru olur :teselli:

canim ne intihari? dusunmesi bile kotu allahin verdigi cani allah alir sakin birdaha aklindan boyle seyler gecirme.cunku bunu dusunmek bile gunah.kisirimda deme allah buyuk hani bir soz var cikmadik candan umit kesilmez diye.hersey allahin elinde degilmi? SIKMA canini insallah hersey yoluna girer.

Arkadaşlar oyle güzel yorumlar yapmişlarki. Aslinda evet ciddi bi kusurlu var bu bi gergek ama o sen değil eşin ve ailesi hiç kusura bakma
canim zannetmeki herkesin hayati dört dörtlük. Mesela ben severek evlendim 3 sene nişanli kaldim ama 3 senem 30 sene oldu o yaşta dayak bile yedim eşimin ailesi sorumsuzluklari düşüncesizlikleri ve bi çok şeyleri yüzünden.çektiğim sikintinin bunaltinin haddi hesabi yoktu delirmiştim resmen. Hep allah büyük dedim şimdi uzaktalar çok şükür iyiyim ama herşeyim dörtdörtlük tabiki değil. Maddi açidan çok iyi değilim ha muhtaç değilim ama yinede şükrediyorum. Rabbim herzaman herşeyi tam vermiyor hep bi yani eksik veriyor ki onu unutmayalim diye. Allahim o kadar büyük ki sana yardim edecektir. Ama ilk yardimi sen kendine yap . Buna insanin evladi eşi herşeyi dahil eğer haketmiyosa bi ömür feda etmeyeceksin bi kere geliyosun dünyaya. Mesleğinde var bak ki ben teknikerim ama iş bulamadim sekreterlik yapiyorum bi ekmek heryerde yersin. çekme o baş belalarini yaşa arkadaşim ve mutlu ol. Kusura bakma çok uzun oldu ama sölemek istediklerimi söleyemedim bile. Allahim yar ve yardimcin olsiun.

amın hepınıze cok tesekkur ederım yazdıklarınız tesellılerınız yuregıme su serpti.sımdı daha ıyım ok sukur.allah hepınızden razı olsun..

Canım gerçekten yaşadıklarınıza çok üzüldüm:1hug:
Kendizi kusurlu gibi görmeyin..
Allahın takdiri..Elden ne gelir kii
Ayrıca tedavi gördünüz mü??((özel olmadıysa)):1hug:
İntihar sözleri size yakışmıyor gerçektena.s.

canım şu anki üzülmen o kadar yersızki..inan şimdi tıp ilerledi 60 yaşındaki bile doğuruyor ve yaşamakta ölümde nasıl allahtansa doğumda allahtan..bu tarz düşüncede olan insanlar o kadar çok günaha giriyorlarki farkında bile degıller .bide bu düşünceyle kalmayıp sana fiili yada duygusal psikolojik yapıyorlarsa bu dahada günah.ne demek senın çocugun olmuyo dıye sen evleıp mutlu olamıyacakmısın.bu hayat senın.kimseye kendini ezdırme ve ben kısırım benım çocugum olmaz dıye kestırıp atma. ve çocuktan önce bence eşinle konuş seni anlasın sana yardımcı olsun..o senin kocan.. bak hergun boyle dogumla ilgili mucizeler okuyoruz haberlerde.bak çok güzel aylardayız ve bol bol dua et..:1hug:a.s.

kusurluyum diyerek neden kendini aşağılıyorsun ki?
kısır olan tek sen değilsin ve artık tıp gelişti
daha olmadı evlatlık alırsınız

hem asıl kusurlu olan;eşine ilgi ve sevgi göstermekten aciz erkeklerdir1

kendine eksik görme,güven ve başın dik olsun

Ne demek kusurluyum canım asıl o kocan olacak adam......
Of bak çok sinirlendim şimdi ağzımdan kötü bi'şey çıkacak neyse susuyorum ben.

Her şeyi unut yaşamana bak,
kendince hayatın neresinden başlayabilirsen başla ama başla..
Hayat kısa ve biz de bir kez geliyoruz dünyaya.

arkadaşlara katılıyorum cnm.işin içinde çocuk olsa daha zor bir durum olurdu.bu durumda kimseyi çekmek zorunda deilsin.bir işe gir ve kendi ayaklarının üzerinde dur.öyle intiharı falan da düşünme.bu en kolay yol.kendin için toparlanıp hayatına çeki düzen vermelisin.hem ne demek o kusurlu falan bunu senin suçun deil asla.şimdi tıp o kadar ilerledi ki... bence biran önce topla kendini güçlü olmaya çalış. allah yardımcın olsun

canım cok üzüldüm ama arkadaslarında dedigi gibi kusur ne demek olmuyorsa olmuyordur bu bir kusur degildir bence demekki rabbim böylesini hayırlı görmüs intiharda ne demek insanlar ne dertler yasıyorda intihar etmiyor elinde meslegin var nasıl olsa ayakta durursun dayanabildigin kadar dayan baktın olmuyor ayrıl gitsin hata bir kere daha gelmeyeceksin unutma

Canim benimmm:teselli:
allah yardimcin olsun bak inancliyim diyorsun sen bu dünyada sinavini veriyorsun unutma sabir dua ve inanç yüce ilaha siğin nebi ye siğinn :Saruboceq:
sen yüreğinin temizliğinim mükafatini alacaksin bigün unutmaa
hakkinda hayirlisini versin yüce rabbimm:Saruboceq:

bu kadar sıkıntının uzuntunun ıcerısınde o cocukla nasıl ılgıneceseksın
canım olmaması belkı daha ıyıdır..elbette ALLAH BIR YOLUNA KOYMUSTUR
benım teyzemın tam 15 yıl bebegı olmadı..allah belkı sabrını denıyor
ama senın cocuktan once huzurun yok kendı psıkolojın ıyı degıl
bu kadar uzme kendını...allah yardımcın olsun canım

Benim annemin de buna benzer bi evlilik hikayesi var.. bende mutsuz bi evlilik içinde büyüdüm yani o yüzden mutsuz çiftlerin cocuklarının yaşadıklarını cok iyi biliyorum.. belki de bu insandan çocuğunun olmaması daha hayırlıdır.. gidecek yerim olsa durmam diyorsun ailen hayatta mı? hiçbişey için geç değil hayatta.. eğer bi mesleğin yoksa kendini geliştirerek kurslara giderek meslek sahibi olabilir kendi ayakların üzerinde durabilirsin.. bu hayattan vazgeçmek gibi bi lüksümüz yok.. öyle şanssız öyle kötü durumdaki insanlar dört elle sarılıyorki hayata... en azından sağlığın yerinde bunu düşünüp şükret ve bir yerden başla canım.. hiçbişey için geç değil..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…