Kürtaj sonrasi rahimi toparlamak için oneriler

lavinza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2013
620
702
Merhaba arkadaslar 7+5 te bebeğimin kalp atışlarını duyamadık 2 dr gittim ve ikiside alınması gerektığini soyledi. Kürtaj olucam ve rahmi toparlamak için neler yapılabilir ? Birisinden soğan kurunu duymuştum uygulayan oldu mu acaba? En az 3 ay bebek yok. Akabinde hamile kalabilmek için tüm önerilerinizi açığım ( cok üzgünüm çoook mucize gibi geldı ansızın gitti yavrum(

Hayatım üzüldüm, bende aynilarini yaşadım o yuzden anlıyorum seni.bitanemm.rahmin toparlanması icin birsey yapmana gerek yok o kendi kendine toplanır zaten.2.3 ay.icinde

Hayatım üzüldüm, bende aynilarini yaşadım o yuzden anlıyorum seni.bitanemm.rahmin toparlanması icin birsey yapmana gerek yok o kendi kendine toplanır zaten.2.3 ay.icinde
Bir umuda tutunmaya çalışıyorum kendimce çok teşekkür ederim Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun insallah sagolun güzel desteğiniz icin

Canim gecmis olsun. Bol bol findik fistik kuruyemis tuket iyi geliyormus. Sogan kurunu ben kurtaj dan 3 ay sonra uyguladim uyguladigim ay da hamile kaldim rabbim hayirlisiyla nasip eder kavusmayi insallah ve isteyen herkese nasip eder

Bende 9 subatta 12 haftalik bebegimi kaybettim ve kurtaj oldum 3 ay bana da hamilelik yok dedi bu surecte stres olmamak kafamiza hamileligi takmamamiz lazim ama elbette elde degil zamana birak oyalanacak seyler bul rahim zaten bu surecte kendini toplar sen merak etme

Zaten psikolojik olarak kendimi yeni bir hamileliğe hazır hissetmiyorum. Yine aynı seyleri yaşarsam korkusu yetiyor. Şimdi testlerimi yaptiricam. Artık nasip

Canim gecmis olsun. Bol bol findik fistik kuruyemis tuket iyi geliyormus. Sogan kurunu ben kurtaj dan 3 ay sonra uyguladim uyguladigim ay da hamile kaldim rabbim hayirlisiyla nasip eder kavusmayi insallah ve isteyen herkese nasip eder
Canim cok ama cok sevindim ve umut oldun bana :) masallah sanada kuzunada

Canim cok ama cok sevindim ve umut oldun bana :) masallah sanada kuzunada
Rabbim nasip eder insallah hepimize merak etme. Ama sen testlero taptir bu aralikta mutlaka. Ben test sonuclari cikti bir hafta sonra hamile oldugumu ogrendim test yaptirmamis olsaydim bu hamileligimde hergun igne olmam gerektiginden haberim bile olmayacakti

Kesinlikle iyi ki yaptırmışsın. Bende yaptırıcam tüm testleri

Canim ben kurtaj olduğum dönemde bu forumda her yaziyi okuyordum biri bana umut olsun diye. Onun icin gördüğüm tum kurtaj basliklarina yaziyorum. Gececek bugünler sabret :).. ben öyle ağlamıştım ki 10 haftalikken kürtaj olmak zorunda kalmıştım kalp atisi olmadığından. Günlerce ağladım. 3 ay bekleyeceksin dedi doktorum. Ve 3 ay sonunda tekrar gebe kaldim. :))) sen de kalacaksin. Ha bu aci icinden çıkmayacak unutulmuyor maalesef ama Allah öyle güzel teselli veriyor ki.. sabir biraz.. hic kolay değil oyle iyi anliyorum ki seni ama geçecek..

Ahh canım benım çok sevindim maşallah sağlıkla sıhhatle kucağına al inşallah

RESMEN benim hikayemin aynısı..

RESMEN benim hikayemin aynısı..
Canım hiç moralini bozma.. kürtaj oldum kendi isteğimle 6 ay bekledim.. bu arada genetik testlerimı yaptirdim.. kan sulandırıcı iğne kullaniyorum.. 6 ay sonra yine hamile kaldim ve bebeğimi kucağıma almak için gün sayiyorum:) kendimi hep şanslıyım ki hamile kalabiliyorum die teselli ettim.. durumunu bilmiyorum ama eğer bebek yoksa seninde olucak aynen hikayen:) tez zamanda rabbim karnını sağlıklı bir evlatları doldursun

Ah canım benim inşallah.. daha bir hafta oldu bebeğimi kaybedeli.. Genetik test derken kendine mi? İnşallah inşallah en kısa zamanda hayırlı ve saglıkla gelsin bebeklerimiz..

Ah canım benim inşallah.. daha bir hafta oldu bebeğimi kaybedeli.. Genetik test derken kendine mi? İnşallah inşallah en kısa zamanda hayırlı ve saglıkla gelsin bebeklerimiz..
Evet kendime yaptirdim eşime sperm testi yaptılar yeterli dedi dr. Devlet hastanelerinin genetik bölümünde yapiliyo bu testleri sonuçları epey geç cikiyo.
Hiç kendini üzme ve başka şeylere odaklan beslenmene, folk asitine dikkat et.. ben selenyum,omega 3,magnezyum bile kullaniyodum hamilelik öncesi :)
6 ay sonra denemede tuttu şükürler olsun..
Rabbim sanada tez zamanda versin ınsallah.. hiç ama hic üzülme .. Biz şanslıyız aslında hamile kalabiliyoruz ve sakat veya moll fetusu vuCudumuz hemen atıyor. . Ya çok sonra öğrenseydik?

İlk düşükten sonra hemen yapıyor mu peki
Devlet hastanesi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…