Kürtaj sonrası Hamile kalamamak

Bende mayis 24 ne 8 haftlik dusuk yaptim. Haziran 22 ne ilk adetimi oldum. Sonrasina çok şükür hamile kaldim. Suan 7+2 hamilyim. Size tavsiyem ben teste gordugum an doktorumu aradim. Dusmemesi icin tedavi aldim. 6 gun hastanede yattim. Serum ve ilac verdi duphaston diye. Birde hamile kalmak icin incir kuru ve meryem ana otunu kullanabilrsnz.

Baktıgimda da böyle bişey çıktı anlamadım allak bullak oldu beynim
Erken gebelik denesene bir de canım onlarda daha belirgin çıkıyor. Şu belirsizlik ne zor şey. Ya belki yükselişte o zmn çıkmadı şimdi çıktı lütfen birde erken gebelik al. Ay allahim hadi inşallah

Erken gebelik denesene bir de canım onlarda daha belirgin çıkıyor. Şu belirsizlik ne zor şey. Ya belki yükselişte o zmn çıkmadı şimdi çıktı lütfen birde erken gebelik al. Ay allahim hadi inşallah
Böyle görünce hemen gittim aldım onda bişey çıkmadı vallahi içim şişti artık dusunmucem ya offf 😔😔

Bende mayis 24 ne 8 haftlik dusuk yaptim. Haziran 22 ne ilk adetimi oldum. Sonrasina çok şükür hamile kaldim. Suan 7+2 hamilyim. Size tavsiyem ben teste gordugum an doktorumu aradim. Dusmemesi icin tedavi aldim. 6 gun hastanede yattim. Serum ve ilac verdi duphaston diye. Birde hamile kalmak icin incir kuru ve meryem ana otunu kullanabilrsnz.
Yaaa rabbim saglıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 🥰
Evet meryemana otunu herkese tavsiye edip kendim kullanmamis olmama ne demeli 🤦 bugün alcam onuda ama yumurtlama zamanından 2gun önce tuketiliyormus demi öyle biliyorum ben ?

Bende meryem ana otunu kullanmak için aldim 3 4 gun sonra hamile oldugumu ogrendim

Bende meryem ana otunu kullanmak için aldim 3 4 gun sonra hamile oldugumu ogrendim
Yarin ilk isim onu almak olucak..
Ben suanki yaşadığım durumu düşük yapmadan önce yaşamıştım eşim hatırlattı hatta o yüzden bu kadar üstüne düşüyorum varsa erkenden öğrenelim diye o zaman da son adetim böyle olmuştu tabi ben usuttum falan heralde diye düşündüm aklıma bile gelmemişti sonraki adetim gelmemişti yine aynı durum oldu sonraki adetime çok var bu sefer o yüzden bu telaşım belkide bundan dolayı kanda çıkmadı şuan o zamanda adetim gelmediğinde vermiştik kanı 2.gununde 26 çıkmıştı daha yeni sabırla düşünmeden beklicem çok kafama taktım bu ara..

Gittim aile hekimime bugün
Ne için yapmıştık tahlili dedi gebelik başta olmak üzere tüm değerler dedim gebemisin ki şuan dedi hayır galiba bilmiyorum dedim degilmissin zaten gebelik yok dedi yani dedim gayet sağlıklısın değerlerin biri düşük biri yüksek o ikisine dikkat edersen sorun yok gayet sağlıklısın dedi sonucu verdi elime öylece baka kaldım soru bile soramadım sinirlerim bozuldu insana böyle pat diye söylenir mi ya şüphen neydi neyden dolayı buna gerek duydun bı sor bı dinle yani ayy... Allah düşürmesin yaaa cidden akışına birakicam artık varsa da Allah'tan yoksa da Allahtan böyle dusunmektense akışına bırakmak en iyisi galiba olacaksa zaten bunu bı şekilde öğreniriz amacım varsa erkenden ogrenmekti ama ya çok erken öğrenmek istedim yada öyle olmasını istediğim için böyle oldu bilmiyorum ben bı kahve yapayım en iyisi... 😔

Gittim aile hekimime bugün
Ne için yapmıştık tahlili dedi gebelik başta olmak üzere tüm değerler dedim gebemisin ki şuan dedi hayır galiba bilmiyorum dedim degilmissin zaten gebelik yok dedi yani dedim gayet sağlıklısın değerlerin biri düşük biri yüksek o ikisine dikkat edersen sorun yok gayet sağlıklısın dedi sonucu verdi elime öylece baka kaldım soru bile soramadım sinirlerim bozuldu insana böyle pat diye söylenir mi ya şüphen neydi neyden dolayı buna gerek duydun bı sor bı dinle yani ayy... Allah düşürmesin yaaa cidden akışına birakicam artık varsa da Allah'tan yoksa da Allahtan böyle dusunmektense akışına bırakmak en iyisi galiba olacaksa zaten bunu bı şekilde öğreniriz amacım varsa erkenden ogrenmekti ama ya çok erken öğrenmek istedim yada öyle olmasını istediğim için böyle oldu bilmiyorum ben bı kahve yapayım en iyisi... 😔
Evet insanın canını sıkıyorlar tsh değerinde vardır o tahlillerde o kaçtı ben hamile kalınca o yükseliyordu bana onu söyler misin ben beta değerimdenn önce onu görmüştüm oradan anladım gebelik oldugunu

Baktım şimdi 4.05 yaziyor
Canım 4 yüksek bi değer ben hamile değilken 1.5 hamile kalınca 3 e yükseliyor hamile bir bayanın hamile iken olmasi istenen değerin 2.5 altında olması gerekiyor. Hiç bu konuda birsey diyen oldu mu sana önceki hamileliginde nasıldı. Bu değerin yüksek olması dusuge sebeb olabiliyor. O yüzden eğer normalde de yüksek ise değerin hamile kalmadan önce düşmesi gerek. Cunku bebegin begin gelisimini etkileyen bi durum Önceki tahlil testlerini bi kiyasla hamile kaldığın dönemlerde kaçmış.

Canım 4 yüksek bi değer ben hamile değilken 1.5 hamile kalınca 3 e yükseliyor hamile bir bayanın hamile iken olmasi istenen değerin 2.5 altında olması gerekiyor. Hiç bu konuda birsey diyen oldu mu sana önceki hamileliginde nasıldı. Bu değerin yüksek olması dusuge sebeb olabiliyor. O yüzden eğer normalde de yüksek ise değerin hamile kalmadan önce düşmesi gerek. Cunku bebegin begin gelisimini etkileyen bi durum Önceki tahlil testlerini bi kiyasla hamile kaldığın dönemlerde kaçmış.
Söylediğin iyi oldu bu degeri hamile iken bu değer yükselme gösteriyor cunku

Önceki hamileliğimde hiç kan degerlerime bakmadılar ki hiç bilmiyorum sadece beta nasıl yükseliyor ona baktılar o zaman aile hekimini de buraya almaya çalışıyorduk ama ikimizde çalıştığımız için fırsat bulamıyorduk aile hekimini alacağımız günün önceki akşamı kaybettim zaten 😔

Söylediğin iyi oldu bu degeri hamile iken bu değer yükselme gösteriyor cunku
Gerçekten sizinde söylediğiniz çok çok iyi oldu ben şimdi aile hekimime biz anne baba olmak istiyoruz bu yüzden degerlerime baktırmak istiyorum demiştim bana sadece kandaki yağ oranın yuksek zeytinyağı tüket dedi bende zeytinyağından başka bir şey yemiyorum ama faydası olması gerekmiyormuydu dedim tamam o zaman sorun yok dedi demirin çok düşük ama kansızlık başlamamış o yüzden sorun yok dedi çok öncelerden biliyorum ilaç tedavisi uygulamislardi bana küçük tüplerde demir ilacı içiyordum o şekilde 2kutu bitirmiştim ama doktor daha fazla veremem sebzeye yüklen demişti halbuki en çokta sebze tüketiyorum.. yani TSH nin yüksek olduğunu söylemedi mesela gayet sağlıklısın diyip gönderdi ben buraya üye olmasaydım sizinle konuşmamış olsaydım ben bunu hiç ogrenemeyecektim mesela

Birde referans aralığına baktım 0.27-4.8 yazmışlar bu yüzden sistemde ve verdikleri kağıtta anormal olduğu belirtilmiyor mesela çok düşük yada çok yuksek olanlar kirmizi renkte diğerleri normal yazıyor bu yüzdende anlayamadım belkide sizin dediğiniz gibi olması gerekiyor netten baktım şimdi cidden sıkıntı yani pes ama bu kadar olmaz doktor olmuş ama adam olamamış dedikleri bu olsa gerek

Birde referans aralığına baktım 0.27-4.8 yazmışlar bu yüzden sistemde ve verdikleri kağıtta anormal olduğu belirtilmiyor mesela çok düşük yada çok yuksek olanlar kirmizi renkte diğerleri normal yazıyor bu yüzdende anlayamadım belkide sizin dediğiniz gibi olması gerekiyor netten baktım şimdi cidden sıkıntı yani pes ama bu kadar olmaz doktor olmuş ama adam olamamış dedikleri bu olsa gerek
3 dusukten sonra insan baya bisi öğreniyor benim bi arkadaşım tsh degeri hamikle 9 a yukseliyordu kayıplarına sebeb bu söylendi ve bir sonraki hamileliginde ilaç kullandı çok şükür bebeği kucağında sonra bende de algıda seçicilik o kadar çok tahlil yaptırıyorum ki öncesi sonrası kendi değerlerim dikkatimi çekmeye başladı. Artık son gebeligimde beta değerim kan tahlillerimdwn sonra düştüğü için tsh degeri ile fark ettim erken yakalamıştır baya. Ama ihmal etme bu durumu sağlık ocağı sana bunu söylemeye bilir ama kadın doğumcunun söylemesi gerek gebeliklerde 2.5 altı olması önemli değilse öncesinde ilaç kullanımı ile düşürülmeli umarım sıkıntın sadece budur arkadaşım çünkü çok basit bir tedavi yolu var. İstersen kadın doğumdan randevu al yada gittiğin devamlı doktor varmiydi hatırlayamadım onunla bi görüş benim degerim yüksek die bazen gözden kaçırıyorlar

3 dusukten sonra insan baya bisi öğreniyor benim bi arkadaşım tsh degeri hamikle 9 a yukseliyordu kayıplarına sebeb bu söylendi ve bir sonraki hamileliginde ilaç kullandı çok şükür bebeği kucağında sonra bende de algıda seçicilik o kadar çok tahlil yaptırıyorum ki öncesi sonrası kendi değerlerim dikkatimi çekmeye başladı. Artık son gebeligimde beta değerim kan tahlillerimdwn sonra düştüğü için tsh degeri ile fark ettim erken yakalamıştır baya. Ama ihmal etme bu durumu sağlık ocağı sana bunu söylemeye bilir ama kadın doğumcunun söylemesi gerek gebeliklerde 2.5 altı olması önemli değilse öncesinde ilaç kullanımı ile düşürülmeli umarım sıkıntın sadece budur arkadaşım çünkü çok basit bir tedavi yolu var. İstersen kadın doğumdan randevu al yada gittiğin devamlı doktor varmiydi hatırlayamadım onunla bi görüş benim degerim yüksek die bazen gözden kaçırıyorlar
Birde adet olmamana takıldım kürtaj sonrası benimde düzenim oturmadı henüz ilk adetimi olmadım. Ben de senden şüphelenmeye başladım valla hamile misin die

Daha yolun çok başındayım yönlendirecek kimse yok anne ben küçükken terketti gitti babaanne büyüttü zorlu hayat mücadelesi sonucunda geçen sene temmuzda evlendim işte istanbula geldim bende kendimle hiç ilgilenemedim ki yeni yeni öğreniyorum bazı şeyleri sabit doktorumda yok henüz tecrübe ede ede ogrenicem Allah sizden bin kere razı olsun bana yol gösterdiniz rabbim bu iyiliginizi karşılıksız bırakmasın inşallah ♥️

Birde adet olmamana takıldım kürtaj sonrası benimde düzenim oturmadı henüz ilk adetimi olmadım. Ben de senden şüphelenmeye başladım valla hamile misin die
Şöyle soyliyim evlendik hiç korunmadik bebek istiyorduk çünkü 6 ay oldu umudumu kestim olmayacak diye sonra en son ocağın başlarında adet olmuştum o da böyle kesik kesik 2-3gun sürmüştü hatta üşüttüm heralde dedim üstünde durmadım Şubat'ın 2sinde adet olmam gerekiyodu olmadım gebeymişim Şubat'ın 27sinde kaybettim ama 8haftalik demişlerdi ama adetim hiç sasmadi Mart'ta düzenli şekilde adetime devam ettim
Şimdi yine böyle olması gereken gününden erken gelip kesik kesik 2gun sürünce eşim de hatırlattı o zamanda böyle olmuştu hamile olabilirsin dikkat et kendine ağır bişey kaldırma vs gibi şeyler dedi aklıma takıldı bu sefer üstüne düştüm varsa öğreneyim diye hani halen daha adet olacakmisim gibi ağrım oluyor ara ara adetimi adım gibi bilirim başlamadan sancı yapmaz başlar aynı gün içinde sancısı gelir ve ertesi gün pamuk gibi uyanırım 6.gunun sonuna kadar orta yoğunlukta seyreder ve biter testler de yanılttı beni belkide bozuktu ondan öyle çıktı vs. Şuanda eğer gebeliğim yoksa ayın 27sinde adet olmam gerekiyor ben beklemedim işte

Son düzenleme:
X