Kürtaj sonrası azalmayan kanama...

Bulutumsu7

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2016
532
489
Merhaba hanımlar

2 hafta önce 10 haftalık bebeğimin kalbi durdu ve kürtajla aldılar. O günden beri bitmek tükenmek bilmeyen kanamalarım var sürekli pıhtı halinde gelen. Git gide azalır diye bekliyorum ama malesef. Kürtajdan 1 hafta sonra doktora gittiğimde rahim temiz kanamaların 1 ay devam edebilir demişti. 1 ay çok değil mi ? Aynı durumu yaşayan oldu mu ?
Bi de 3 ay korunun dedi ama benim zaten 4 sene sonra oldu bu bebeğim. Bu sebeple korunmak istemiyorum. Hemen hamile kalmak zararlı olur mu ?

Teşekkürler şimdideen

Gecmis olsun. Kanamanizin bu kadar cok olmasi bilmiyorum ama normal degil. Kurtajdan sonra eve geldigimde 2 gun hic lekelenme bile olmamisti, sonrasinda gunluk pedlerle gecistirebildigim minik lekelenmelerim oldu, 12 gun surdu toplam ve bitti. Akintiyla geliyordu onlarda az az.

40 gun suren oldugunu biliyorum ancak yogun miktarda degil. Kurtaj sonrasi genelde lekelenme seklinde olur kanamalar... doktorum bana adet gibi yogun gelirse hemen gel demisti...

Acikcasi baska bir doktora daha gorunmenizi oneririm... allah korusun parca vs varsa bazen doktorlar yaptiklari isin prestijini dusurmemek icin soylemeyebiliyorlar kendilinden dussun diye bekliyorlar filan... o yuzden baska bir doktorun gorusunu almaniz iyi olur...

Onun disinda, rahim kesinlikle dinlenmeli. Bende 10 haftalikken kalp atisi durdugu icin kurtaj olmustum. Doktorum 3 ay dedi hic lekelenme bile olmamisti hamileligimde, ama korunma suresi biter birmez cok sukur o ay hamile kaldim. Fakat hep dusuk riskim vardi baslarda, ben acikcasi rahim kendini yeteri kadar toparlayamadi mi diye dusundum cok.... keske az saha bekleseydim dedim....

arkadaşım parça şeklinde gelirse eğer, yüksek ihtimalle parça kalmıştır diye biliyorum..
yani benim öyle olmuştu ama ben kürtajdan bir gün sonra bayılacak noktaya gelip sedyelerle taşınmıştım o dereceydi ikinci bir operasyon geçirmiştim. ama senin bakılmış da rahim temiz görünüyormuş..
bilemedim..
hamile kalmak için ben 3-4 ay bekle derim çünkü ancak kendini toparlar rahmin..

Öncelikle Rabbim sağ selamet kucağınıza almak nasip etsin inşallah bebeğinizi. Hayırlı sağlıklı bi evlat olsun.
Dünden beri normale indi kanamalarım tekrar şiddetli bi kanama yaşarsam gitmeyi düşünüyorum.
Teşekkür ederim cevabınız için. Dediğiniz gibi göz göre göre ikinci bebeğimi tehlikeye atmamalıyım. Sabredeyim, geç olsun güç olmasın.

Çok geçmiş olsun size.
Doktor rahim temiz dediği için çok endişelenmek istemiyorum ama bu denli kanamada fazla oldu gibi. Tekrar şiddetli bi kanama yaşarsam gidicem doktora. Haklısınız sabredip sağlıklı bi hamilelik geçirmek için rahmin hazırlanmasını beklemeliyim sanırım.
Rabbim tekrar güzel bi hamilelik nasip etsin inşallah tüm isteyenlere.
Teşekkür ederim cevabınız için

rica ederim ne demek, Rabbim kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik ve minnak bir bebek nasib etsin size ve bekleyen herkese

Merhaba 1 temmuzda kürtaj oldum ilk adetim 12 ağustostu. Gittim hormon tahlillerimi yaptırdım hersey normal çıktı fakat kürtaj sonrası bitmek bilmeyen leke leke bazen kahverengi bazen kırmızı lekelenmelerim var 6 tane dr gittim hersey normal denildi. Amerikan hastanesinde Prof Bülent urman hormon ilacı kullan dedi. Cyclo orognovaya başladım hapın 10. Cusunda gene lekenmelerim oldu ve bitene kadar devam etti. Dr devam et dedi. Bitince adet olursun dedi. Şuan bitti adet sancılarım gibi sancılarım başladı sanırım adet olucam ama bu düzensizlik canımı çok sıkıyor. İnanılmaz mutsuzum. Çocuk sahibi olmayı istiyorum bu durumda dr lar önermiyor. Bir tane dr gel gene kürtaj yapayım dedi onu da istemiyorum belki parça vardır diyor. Ya parça olsa 6 dr dan biri mutlaka görürdü. Başka Bi dr zaten yaptırma rahim zaten kazınmış tekrardan kazıtmaya gerek yok. Biraz sabırlı ol diyor. Kafam karman çorman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…