Kürtaj sonrası adet kanamasının uzun sürmesi

ilayasil

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2023
180
154
30
Kızlar 2 ay önce kürtaj oldum. ilk adetim çok az ve kısa sürdü. aradan 19 gün geçtikten sonra ikinciye adet oldum ve bu sefer kanamam bitmiyor. bugün 9. günüm. Sizlerin nasıl olmuştu. normalde düzenli bir döngüm varken kürtaj sonrası düzenim bozuldu.

Tam kürtaj olmamış olabilirsiniz, çok az da olsa bazen kalan bir parça olabiliyor ve uzun süreli kanamaya yol açabilir. Kürtaj yapan doktora bu durumu bildirin.

Bende kürtaj oldum kürtaj sonrası ilk gün orta yoğun sonrasında on gün hafif lekelenme yaşadım okadar. tam 28 gün sonra ilk regli oldum tam 14 gün sürdü dr a sormuştum normal olduğunu söylemişti sonraki ay düzene girdi.

Tam kürtaj olmamış olabilirsiniz, çok az da olsa bazen kalan bir parça olabiliyor ve uzun süreli kanamaya yol açabilir. Kürtaj yapan doktora bu durumu bildirin.
yarın için randevu aldım. kürtaj sonrası kontrole gittiğimde bir şey kalmadığını söylemişti umarım kalmamıştır

Bende kürtaj oldum kürtaj sonrası ilk gün orta yoğun sonrasında on gün hafif lekelenme yaşadım okadar. tam 28 gün sonra ilk regli oldum tam 14 gün sürdü dr a sormuştum normal olduğunu söylemişti sonraki ay düzene girdi.
inşallah benimki de düzene girer şuan biraz azaldı gibi 12 gün oldu adetim başlayalı. yarın randevu aldım ne olur ne olmaz diye

Yaklaşık 1 ay öncesi 6 nisan gecesi düşük yaptım acile gittim jinekoloji servisine yönlendirdi orda nöbetçi kadın doğum doktoru varmış sağlıksız gebelik seni yatıracağız yarın sabah değerlerine bakıp kürtaj yapacağız dedi sabah saat 8 30 da kürtaj oldum bi kaç gün lekenenme oldu sonra kesildi aradan 25 gün sonra kanamam oldu ve çok yoğundu sadece bugün biraz azalmaya başladı acaba bu normal bir durum mu İnternete baktığımda rahim parçalanması yazıyor bundan da korkuyorum

Benim kürtajdan sonra 58 gün kanama ve lekelenmem oldu. Sayısız Doktora gittim sayısız HCG baktırdım her şey normal neden bitmiyor hiç kimse bir şey demedi. En sonunda kürtaj olduğum doktora gittim psikolojik olarak kendini çok üzmüssun durumu kabullen kanaman duracak dedi cidden de öyle oldu

X