Kürtaj oldum. Yardımınıza ihtiyacım var 😔

Merhabalar, ben de Nisan ayında boş gebelik sebebiyle kürtaj oldum. Hep kendimi telkin etmeye çalıştım bebeğin daha zamanı var demek ki, ya daha buyukken kaybetseydim, çok daha kötü şeyler yaşanıyor tam bağlanmadan erkenden gitti, kalp atışını da duymadım gibi sürekli ama sürekli kendimi telkin ettim. Hamileligi yaşadığım dönemde hiç duygusallik yoktu yani öyle en ufak bişeye ağlamazdim çok rahat geçecek hamileliğim diye düşünüyordum çünkü aşırı bı belirtim yoktu. Kürtaj sonrası herşeye ağlıyordum. İnanın o süreçte hem hormonlar hem yarattığı travma çok farklı bisey. Çok çabuk sinirleniyorum, çok çabuk herşeye ağlıyordum. Bu sefer de bugünler geçecek hepsi hormonlardan diyordum inanın agladigim şeyler o kadar saçmaydı ki ama kendimi tutamiyordum da. İlk adetimi oldum ve rahatlama geldi bana eski düzene döndüm, o duygusallık, herşeye ağlama durumu sona erdi. Yeniden çocuk için tatlı telaşlar başladı, şimdi deniyoruz tekrar ve regl dönemim yaklaşıyor. Regl olsam da üzülmeyeceğim artık en azından çocuğumuz olduğunu biliyoruz ve en önemlisi sağlıklı gelmesi. Bu şekilde yarım kalmış heyecan insanı çok yıpratıyor. Diyeceğim o ki bugünler hormonların etkisiyle çok zor gelecek ama hepsi geçecek inan 🌸 şu an hep ağlamakli hissedebilirsin ya da herşeye çabuk sinirlenebilirsin bunlarin hepsi geçecek. Regl olduğun zaman bomboş tertemiz bir sayfa açmış olacaksın. Şu an içinde tutma duygularini daha kötü olma. Daha zamanı değilmiş miniginin gelmesinin. Sağlıkla gelsin inşallah 🙏🌸
aynı durumlarıda ben yasadım normalde cok gucluyum derım ama esıme anneme kaynanama en ufak seylerden hep kızdım karnıma kasılmalar agrılar gırdı ben hamıleyım dıye kımse benı anlamıyor sanıyordum ama o ıs oyle degılmıs hormonlar halay tepıyormus resmen, 12 haftalıkken kalbının durudugnu ogrendık ve gecen hafta cuma kurtaj oldum sonra enfeksıyon cıktı ve ateslendım antıbıyotık kullandım kanamalarda daha cok pıhtı seklındeydı. Cuma gunu kontrole gıttıgımde tekrar kurtaj yapacagız kanı temızlemek ıcın dedı tam bır hayal kırıklıgı oldu yenı yenı toparlanıyorum derken, ılac ıstedım ama bakalım bu cuma tekrar gıdecegım ne dıyecek aynı korkuları tekrar yasamak cok agrıma gıdıyor

Ben de su an soğan kürüne basladım 2 gündür içiyorum
Soğan kürünün herkese iyi gelmedigini okumuştum. Vakumlu kürtaj olduğu için rahim tertemiz oluyormuş o yüzden hiç bir küre başlamadım ve tam adet zamanı geldi gecikme yasamadim ama 2. Adetim hala gelmedi sanırım o benim yumurtalıklardan kaynaklı bir ay daha geç adet oluyorum hep

aynı durumlarıda ben yasadım normalde cok gucluyum derım ama esıme anneme kaynanama en ufak seylerden hep kızdım karnıma kasılmalar agrılar gırdı ben hamıleyım dıye kımse benı anlamıyor sanıyordum ama o ıs oyle degılmıs hormonlar halay tepıyormus resmen, 12 haftalıkken kalbının durudugnu ogrendık ve gecen hafta cuma kurtaj oldum sonra enfeksıyon cıktı ve ateslendım antıbıyotık kullandım kanamalarda daha cok pıhtı seklındeydı. Cuma gunu kontrole gıttıgımde tekrar kurtaj yapacagız kanı temızlemek ıcın dedı tam bır hayal kırıklıgı oldu yenı yenı toparlanıyorum derken, ılac ıstedım ama bakalım bu cuma tekrar gıdecegım ne dıyecek aynı korkuları tekrar yasamak cok agrıma gıdıyor
Yalnız değilsin, etrafımızda olmayınca şok olmuştum ben ama kadınlar kulübünde o kadar çok gördüm ki hiç de azımsanmayacak kadar çok oluyormuş bu düşükler. İnşallah sıkıntısız bir şekilde atlatirsiniz 🙏 doktorum ilk gebeliklerde bu çok fazla oluyor canını sıkma bundan sonra sağlıklı bir gebelik haberi alacağız inşallah dedi. Ben de umutluyum ama acele etmiyorum sağlıklı olması en önemlisi diğer türlü boş bir heyecan yaşadık ve çok üzüldük cunku

Yalnız değilsin, etrafımızda olmayınca şok olmuştum ben ama kadınlar kulübünde o kadar çok gördüm ki hiç de azımsanmayacak kadar çok oluyormuş bu düşükler. İnşallah sıkıntısız bir şekilde atlatirsiniz 🙏 doktorum ilk gebeliklerde bu çok fazla oluyor canını sıkma bundan sonra sağlıklı bir gebelik haberi alacağız inşallah dedi. Ben de umutluyum ama acele etmiyorum sağlıklı olması en önemlisi diğer türlü boş bir heyecan yaşadık ve çok üzüldük cunku

bende aynı siz gibi düşündüm dedim bir araştırıyom bakayım ilk ben değilmişim ki yaşayan dedim. Bende normalde vakumlu oldum doktor büyük olduğu için çok kan kaybetmişsin dedi inşAllah ikinci kürtaja gerek kalmaz . Pıhtı olayı canımı sıktı. Kesinlikle Rabbim en güzel zamanda en hayırlı ve sağlıklı sıhhatli zamanda isteyen herkes ile beraber nasip etsin. Hiç bir kadının kucağı boş kalmasın

Çok geçmiş olsun aynı durumu yaşayanlardanim. Ben kalp atışını duymadan bağlanmıstim bide. Çok erken olduğu için insanların sizi anlamaması daha çok küçüktü zaten demesi falan bunlar benimde çok canımı yakmisti. Kurtajdan sonra 3.ayimda yine hamile kaldım çok şükür 5 aylık oldu bile. Rabbım olacak olana güzel ömür versin inşallah. Ben hamilelik düşündüğüm gibi bütün kontrollerimi yaptırdım. Bi sıkıntı çıkar mı diye tiroid problemim olduğunu orda öğrendim. Belki ilkinde yaptırsaydim ilaç kullanmaya başlasaydım diye bazen içim içime yer. Tabi herşey Allah'tan. İçini ferah tut. Herşey vaktini bekler

Çok geçmiş olsun aynı durumu yaşayanlardanim. Ben kalp atışını duymadan bağlanmıstim bide. Çok erken olduğu için insanların sizi anlamaması daha çok küçüktü zaten demesi falan bunlar benimde çok canımı yakmisti. Kurtajdan sonra 3.ayimda yine hamile kaldım çok şükür 5 aylık oldu bile. Rabbım olacak olana güzel ömür versin inşallah. Ben hamilelik düşündüğüm gibi bütün kontrollerimi yaptırdım. Bi sıkıntı çıkar mı diye tiroid problemim olduğunu orda öğrendim. Belki ilkinde yaptırsaydim ilaç kullanmaya başlasaydım diye bazen içim içime yer. Tabi herşey Allah'tan. İçini ferah tut. Herşey vaktini bekler

Ne güzel Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Bende kan pıhtılaşma testi istedim onu ceremem ikinci ücüncü düşükten sonra dedi sonra üzüntümü gördü ve ailende varmı dedi yok dedim onu da verdi ama eylül ayında yaptır zaten yeni kan aldın sonuçların hemen temiz çıkmaz dedi. Allahım bizlerede tekrardan hayırlıca nasip etsin inşallah sizde sağlıkla sıhhatle en güzel doğumla alın kucağınıza🤲🏻

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda
Evlelilik prosödürleri esnasında bunun size söylenip uyarılmanız gerekiyordu, gözardı edilmiş sanırım. Hamilelik süresi boyunca ara ara o iğneden vurulmanız gerekiyor sanırım, bu sekilde bebeğini saglıcakla kucağına alan çok kadın var. Anneler kulüplerine (2022 nisan anneleri vb gibi) yazarsaniz daha çok dönüş alırsınız diye düşünüyorum.

Evlelilik prosödürleri esnasında bunun size söylenip uyarılmanız gerekiyordu, gözardı edilmiş sanırım. Hamilelik süresi boyunca ara ara o iğneden vurulmanız gerekiyor sanırım, bu sekilde bebeğini saglıcakla kucağına alan çok kadın var. Anneler kulüplerine (2022 nisan anneleri vb gibi) yazarsaniz daha çok dönüş alırsınız diye düşünüyorum.
Peki teşekkürler ☺️

X