Kürtaj Olanlar Yardım

Siyah16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2019
165
328
Merhaba arkadaşlar. Ben ekim ayında sezaryen doğum yaptım. Doğumdan sonra şiddetli ağrılar çektim ve 20.gün yoğun kanamam başladı. İlaçla kontrol altına alınamayınca 9 kasımda kürtaj oldum. Rahimde plasenta parçaları kalmış. Şuan ağrılarım geçti. Fakat kanamam hala kırmızı ve gün içinde iki üç ped değiştirecek kadar geliyor. Doktor normal olduğunu söylüyor. Sizlerin kanamasi ne kadar sürdü. Fiziksel ve psikolojik olarak çok yıprandım artık.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Ben ekim ayında sezaryen doğum yaptım. Doğumdan sonra şiddetli ağrılar çektim ve 20.gün yoğun kanamam başladı. İlaçla kontrol altına alınamayınca 9 kasımda kürtaj oldum. Rahimde plasenta parçaları kalmış. Şuan ağrılarım geçti. Fakat kanamam hala kırmızı ve gün içinde iki üç ped değiştirecek kadar geliyor. Doktor normal olduğunu söylüyor. Sizlerin kanamasi ne kadar sürdü. Fiziksel ve psikolojik olarak çok yıprandım artık.
Ben bebek velişmediği için olmuştum kürtaj 21 gün normal adet kanaması gibi kanamam oldu doktor normal demişti rahim temizleniyormuş canm bence stres yapma

Ben kalp durmasından iki defa kürtaj oldum ikisinde de iki hafta kadar lekelenme şeklinde kanamam oldu. Hafifti yani adet gibi değildi ilk gün haricinde. Siz şu an lohusa olduğunuz için öyle olabilir mi bilmiyorum. Lohusayken yaşanan kanama adet kanaması gibi midir bilmiyorum çünkü. İsterseniz başka bir doktora daha görünün. Bu kadar uzun süre kanama yıpratır sizi doğal olarak.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Çok yerde de normal olduğu yazıyor. Yine de kan görmekten tükenmedim dersem yalan olur. Allah beterinden saklasın.
Artemissisipi Artemissisipi lohusa kanaması da ilk günler regl gibi ama sonrasında kahverengi lekelenme şeklinde ve 40 günden az sürecek şekilde yaşamıştım ilk doğumda. Tabi herkesin süreci kendine özel oluyor. İnsan böyle zamanlarda anlıyor tekrar 😞
Tekrar teşekkür ederim..

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Çok yerde de normal olduğu yazıyor. Yine de kan görmekten tükenmedim dersem yalan olur. Allah beterinden saklasın.
Artemissisipi Artemissisipi lohusa kanaması da ilk günler regl gibi ama sonrasında kahverengi lekelenme şeklinde ve 40 günden az sürecek şekilde yaşamıştım ilk doğumda. Tabi herkesin süreci kendine özel oluyor. İnsan böyle zamanlarda anlıyor tekrar 😞
Tekrar teşekkür ederim..
Ben de bilgilendirme için teşekkür ederim. İnşallah çabucak toparlarsınız da biter bu süreç. Pekmez iyi gelecektir, tansiyon ve kan şekeri düşüklüğü yaşarsınız bu kadar uzun süre kanamaya. Fazlası kilo yapar ama en azından sabah akşam birer kaşık yiyebilirsiniz. Bir ara on günde bir adet görüyordum da anlayabiliyorum az çok durumunuzu.

X