Kürtaj olanlar cevaplarsa sevinirim

RaksET

A ram sam sam 💃🏻
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2018
117
68
Merhaba arkadaşlar 10gün önce bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorun da kaldım 8haftalik idi işte 4gun öncesi kontrole gittim içim de daha parça olduğunu söyledi. Siz böyle bir olay yaşadınız mı? Cytotec diye parça düşürmesi için hap verdi 8adet verdi. 4gundur Kullanıyorum ama minik minik en başlarda pıhtı düştü nokta kadar parça derken onları mi kastetti doktorum anlamadım hapı sabah yuttum en son bir adet kaldi ama hiç kanamam bile olmamış bugün gene yutmam gerekiyor fakat bu hap ile ilgili biraz araştırma yaptım rahim delinmesi vs oluyirmus bundan korkuyorum sizce yutmasammi birde o minik pihtilar parcami sayılıyor yani doktorum onu mu demek istemiştir kafam yerin de o kadar değil ki doktora gittiğim de bile ses kaydı alıyorum doktorrun dediklerini hatırlamadığım için bebeğimin kalbi durması beni çok üzdü.

Merhaba arkadaşlar 10gün önce bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmak zorun da kaldım 8haftalik idi işte 4gun öncesi kontrole gittim içim de daha parça olduğunu söyledi. Siz böyle bir olay yaşadınız mı? Cytotec diye parça düşürmesi için hap verdi 8adet verdi. 4gundur Kullanıyorum ama minik minik en başlarda pıhtı düştü nokta kadar parça derken onları mi kastetti doktorum anlamadım hapı sabah yuttum en son bir adet kaldi ama hiç kanamam bile olmamış bugün gene yutmam gerekiyor fakat bu hap ile ilgili biraz araştırma yaptım rahim delinmesi vs oluyirmus bundan korkuyorum sizce yutmasammi birde o minik pihtilar parcami sayılıyor yani doktorum onu mu demek istemiştir kafam yerin de o kadar değil ki doktora gittiğim de bile ses kaydı alıyorum doktorrun dediklerini hatırlamadığım için bebeğimin kalbi durması beni çok üzdü.
Hem kürtaj uygulaması yaptı hem de parça mı bıraktı nasıl yaa kürtajın amacı zaten içinde parça kalmaması aksi takdirde zaten düşük yapardın.. ben de kürtaj oldum ama böyle bişey olmadı bende kendim düşük yapmayı beklerdim zaten içimde parça kalması ihtimalini ortadan kaldırmak için kürtaj oldum zaten çok şaşırdım doktoruna bide parça kalmış mı diyo :KK57:

Ben de anlamadım çok moralim bozuk yılların doktoru diye övdükleri için gitmiştim halbuki çok pişmanım bide beni eve yolluyor ya enfeksiyon vs kaparsam çok safım o an da hiç bir şey soyleyemedim

O pıhtılar rahimden geliyor onlar değil dediği. Parça et renginde oluyor bildiğin minik minik. Benim ki öyleydi o ilacı bende kullandım

Ben de anlamadım çok moralim bozuk yılların doktoru diye övdükleri için gitmiştim halbuki çok pişmanım bide beni eve yolluyor ya enfeksiyon vs kaparsam çok safım o an da hiç bir şey soyleyemedim
Valla zaten saflıkla alakalı değil seni çok iyi anlıyorum nerden bilebilirsin ki öyle bi saçmalık yapacağını zaten psikolojik olarak kötü durumdasın geçmiş olsun :KK43: ama yani bi sonraki gidişinde ağzına geleni say bence doktora kürtajın amacı belli yani ay bana sinir bastı valla öyle doktor mu olur ya ne demek içinde parça kalmış :sinirli:

O pıhtılar rahimden geliyor onlar değil dediği. Parça et renginde oluyor bildiğin minik minik. Benim ki öyleydi o ilacı bende kullandım
Acaba bende farketmeden düsürmüsmuyumdur bilmiyorum farkedilir derecedemi nasıl oluyor tam olarak

Kürtaj sonrası kanama normal de parça kalmış demesi 🙄 kürtajı yapan doktor diyo bunu parça bırakması anormal değil mi ya sence de 😕

Enfeksiyona karşı antibiyotik vermedi mi peki? Sonuçta bi işlem uygulandı benim doktorum antibiyotik vermişti kürtajdan sonra

Evet verdi onu kullandım 8adet falandı bitti
Tamam o zaman enfeksiyondan korkma benim de öyleydi azdı çok dozu da düşüktü galiba dozunu tam hatırlamıyorum da şimdi tekrar kontrole gittiğinde baktır bakalım bide ben olsam tek doktorla kalmaz başka bi doktora daha giderdim göster yani bi diğeri ne diyecek

Tamam o zaman enfeksiyondan korkma benim de öyleydi azdı çok dozu da düşüktü galiba dozunu tam hatırlamıyorum da şimdi tekrar kontrole gittiğinde baktır bakalım bide ben olsam tek doktorla kalmaz başka bi doktora daha giderdim göster yani bi diğeri ne diyecek
Gidecektim aslın da o yaptığı için işlemi değiştirme dedi eşim bölge temizlensin bida gitmez sin dedi. Annem de diyo ki o parça duruyorsa bayıltmadan alır tekrar bişi olmaz diyor off bilmiyorum ya

Bende 9 haftada kalbi durduğu için kürtaj oldum. Operasyon sonrası karnıma batırdılar kanama olup olmadığına dair kanama olmadığı için taburcu oldum. Antibiyotik, doğum kontrol hapı ve ağrı kesici verdi. Bir hafta sonra kontrole gittiğinde herhangi bir sorun görmedi doktor.
Parça kalması çok ilginç. Kürtajın amacı birşey kalmasın diye değil mi
Çok geçmiş olsun, başın da sağolsun.. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşursun ve sağlıklı sıhhatli bir hamilelik geçirip kucağına alırsın...

Bende 9 haftada kalbi durduğu için kürtaj oldum. Operasyon sonrası karnıma batırdılar kanama olup olmadığına dair kanama olmadığı için taburcu oldum. Antibiyotik, doğum kontrol hapı ve ağrı kesici verdi. Bir hafta sonra kontrole gittiğinde herhangi bir sorun görmedi doktor.
Çok geçmiş olsun, başın da sağolsun.. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşursun ve sağlıklı sıhhatli bir hamilelik geçirip kucağına alırsın..

Çok geçmiş olsun, başın da sağolsun.. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşursun ve sağlıklı sıhhatli bir hamilelik geçirip kucağına alırsın...
Çok teşekkür ederim acaba diyorum kürtaj için kullandıkları malzemelerle alakası var mıdır daha fazla ileriye gidip zarar vermek istememismidir veya hapla düşer diyip bebeği alınca öylece temizleme den bıraktı mı kafam da bir sürü soru var

Bende ilk gebeligimde bebegimin kalbi 9 haftalıkken durduğu için kürtaj oldum. İçimde parça kalmış ve ikinci kez kürtaj oldum hap falan verilmedi bana. Çok geçmiş olsun bu arada

Çok teşekkür ederim acaba diyorum kürtaj için kullandıkları malzemelerle alakası var mıdır daha fazla ileriye gidip zarar vermek istememismidir veya hapla düşer diyip bebeği alınca öylece temizleme den bıraktı mı kafam da bir sürü soru var
Kürtaj öncesi rahim açılsın, düşük başlasın diye operasyon öncesi vajinaya hap koyuyorlar. Sonrasında operasyona alınıyor. Malzeme ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Sonuçta kürtaj kazıma işlemi rahme zarar verebilir o yüzden ileri gitmemiş olabilirler ama bu durumda farkında olmaları ve seni taburcu etmemeleri gerek...
Gerçi hiçbirimiz bu işin uzmanı değiliz. Sadece tecrübelerimizi aktarıyoruz. Belki bizim bilmediğimiz birşey vardır. Ama için rahat etmiyor ise daha sonra başka bir doktora gidebilirsin

Acaba bende farketmeden düsürmüsmuyumdur bilmiyorum farkedilir derecedemi nasıl oluyor tam olarak
O kalıntıya göre değişir ben 7 haftalık düşük yaptım o ilaçla. Parmak ucu kadar bi et gibiydi yani snn dha azdır pedde görünür zaten

X