Aile Planlaması Kürtaj Nedir?Öncesi ve Sonrası Yaşadığımız Sorunlar ve Deneyimlerimiz

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
birazdaha Beklemen Senin Ve Bebeğin Için Daha Sağlikli Olacagi Kanisindayim..hamile Kalmadan önce Dr. Görüşsen Daha Iyi Bilği Alirsin...

bende martın 10da kürtaş oldum bebegim tam dört aylıktı kalbi durmuş normal dogum yaptım ama çok kötüydü şuan korunuyorum doktor 3 ay sonra tekrar olur dedi ama ben çok korktum biraz düzelmem lazım

merhabalar
ben siteye yeni üye oldum.site çok güzel şubatın 16 sında kürtaj oldum. ilk gebeliğimdi.bebek karnımda öldü.9 haftalıktı.dr. hemen aldı.kürtajdan sonra hemen gebe kalmak doğdumu sizce.birde korunmak gerekiyormu. yoksa biraz bekleyelim mi.hepinize şimdiden tşk.

merhaba.bende iki kürtaj geçirdim düşük olduğu için.doktorum üç ay hamile kalmamamı söylemişti.senin doktorun bilgilendirmedimi bu konuda.

Bende 19 aralıkta kürtaj oldum 9 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu bir ay düzensiz kanamam oldu 1 ayda eşim yanımda yoktu bayrama denk gelmişti memleketteydim döndüğümde hiç korunmadık ama hala bebiş yok hemen şıp diye olmuyor zaten beklemek zaman kaybı bence.......

ben de 1. ayda kurtaj olmustum..doktorum 3 ay korun dedi ben 4 ay korundum simdi tekrar hamileyim...Allah kimseye dusuk yasatmasin cok kötü ...hem de cok....

arkadaşim bebişim gelişemediği için öldü kasımda kürtaj oldum doktorum3 ay korunmamı söledi nisanda tekrar hamiş kaldım şimdi 7,5 haftalık hamişim

günaydın bende yeni üyeyim.canım bende tam dört aylıkken bebişimi kaybettim doktor 6 ay korun dedi korunma bittiğinde folik asit kullan dedi.ben bekleyemedim 6ayı şuan 4 biti korunmuyoruz hamile kalmak istiyorum ama tafsiyem doktora mutlakaaaaaaa git olurmu cnm BENMDE SORUM VAR ADETİME 5GÜN KALDI ADETİME 9GÜN KALA KAN TESTİ OLDUM HAİLE DEĞLMİŞİM SİZCE NE KADAR DOĞRUDUR ADETİMİN GEÇİKMESİNİ BEKLEMELİMİYİM NE OLUR YARDIM EDİN DUANIZI ESİRGEMEYİN OLURMU

arkadaşlar 7 ay önce kürtaj oldum ve daha sonraki adet miktarımda artış oldu eskiden bu kadar çok olmazdım 2 gün yoğun olurdum azalırdı şimdi 4 gün çok yoğun oluyorum ve 5.gün azalıyor birde kan pıhtısı çok oluyor doktora sordum normal dedi ama kafama takıldı kürtaj olup kanaması değişen arkadaşlar var mı aramızda????????

selam canim, seni aradim ve buldum sonunda...

bana kenzül ars ve kadeh dualarini oku demistin ya...Allah senden razi olsun o dualari okuduktan sonra evime tekrar nesemiz geldi...gülmeye basladik...Allah senden razi olsun Allah ne dilersen onu versin sana...
Allah sifalarini da versin sana öptüm canim

selam canim, seni aradim ve buldum sonunda...

bana kenzül ars ve kadeh dualarini oku demistin ya...Allah senden razi olsun o dualari okuduktan sonra evime tekrar nesemiz geldi...gülmeye basladik...Allah senden razi olsun Allah ne dilersen onu versin sana...
Allah sifalarini da versin sana öptüm canim

çok sevindim canım allah c.c kimsenin huzurunu bozmasın yardımcı olabildiysem ne mutlu bana umarım ömür boyu sürer ayrıca iyi niyetlerinden dolayı teşekkür ederim..............a.s.

bende kürtaj oldum ve 3 aydır hem uzun hem de çok yoğun adet oluyorum ben de fer bırakmıyor normal mi ben de bilmiyorum ama drye gidersem sorarım bi de ben de kürtaj sonrası kasıklarda sızı oluyor normalmi sizce?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama daha kimseyle konuşamadım 5 gün önce 5.kürtajımı oldum ama 4 hamilelik yaşadım kürtajın hamile kalmama hiç bir etkisi olmadı çok şükür tabi en az bi 3 ay bekledim içini ferah tut hatta eskiler düşükten sonra kola hamile kalınır derler sevgiler

merhaba, ben de aranıza yeni katılanlardanım. ilk hamileliğimde boş gebelik nedeniyle kürtaj olmak zorunda kaldım. 3 hafta önce 8 haftalık gebelik sonlandırıldı. kürtaj sonrası kürtaj günü harici kanamam olmadı. doktorum kürtajdan 1 hafta sonraki kontrolde içerde biraz kan pıhtılaşmış, atar o kendini dedi ama bunu atması için hiçbirşey vermedi. arada olan hafif sancılardan başka bişey yok, kanamam da olmadı.sizce tekrar bir kontrole gitsem mi? dün cinsel ilişkiye de başladım, ama ilişki sırasında çok ağrım oldu. ilişkiden de korkar olcam artık :KK43: bu konuda tavsiyesi olan var mı acaba ? sevgiler...

arkadaşlar 9 haftalıkken bebeğimin gelişimi durdu ve küretaj oldum.doktorum 6 gün sonra kanamam olacağını ve kalan küçük parçaları düşürebileceğimi söyledi.6.günümdeyim ve aynılarını yaşıyorum.yalnız parça düşürme beni korkuttu biraz fazlaydı.doktor izinde olduğu için 2 gün sonra gidebileceğim.benimle aynı şeyleri yaşayan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

X