Aile Planlaması Kürtaj için hastaneler ne istiyor, ne gerekiyor ?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mervehacer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2010
13
0
1-2 özel hastaneyi aradım, heyet raporu falan gerekiyor dediler kürtaj için.. gebeliğim henüz 10. haftayı geçmedi..

kürtaj için ne gerekiyor ki ? kafam karıştı şimdi....

özel hastane de hiçbirşey istemiyorlar...hatta özel dr.a gidersen o herşeyi ayarlıyor...geçmiş olsun..

özel hastaneler 18 yaş altı kürtaj yapabiliyomu peki ?

18 den kucuk musun?

o zaman resit olmadigin icin tek basina gidemezsin bence...

ay konu sahibini sinerjim sandim da oyle yazdim... cevap vermek zorunda degilsiniz, pardon..

Son düzenleme:
18 den kucuk musun?

o zaman resit olmadigin icin tek basina gidemezsin bence...

ay konu sahibini sinerjim sandim da oyle yazdim... cevap vermek zorunda degilsiniz, pardon..

hayır doğru ben sinerjimim hyr ben yaptırmıyorm. tek gitmicek zaten. fakat kimsenin bilmemesi lazım. özeller 18 yaş altı kürtaj yapıyolar mı ? aile izni olmadan . ?

hayır doğru ben sinerjimim hyr ben yaptırmıyorm. tek gitmicek zaten. fakat kimsenin bilmemesi lazım. özeller 18 yaş altı kürtaj yapıyolar mı ? aile izni olmadan . ?

yani konu sahibini sen sanmistim da canim ondan.

aile iznini tam bilemeyecegim ama 18 yas ustu biri olmali diye dusunuyorum. ama biraz da gittiginiz yere bagli. direk ayni soyadda birini de isteyebilirler. cunku boyle durumlarda hastaneler de sorumluluk almak istemeyebiliyor. yani dusunun ki sevgilisi goturup zorla kurtaj yaptiriyor sonra kiza birsey olsa ailesi dava fln acsa sikinti olur.

ozele gitmeye calisin.hastaneye degil de, muayenehaneye gidin once.sonra yine o doktorun hastanesine gidersiniz eger islem illaki hastanede olucaksa.
cok yazik ya, 18 yasinda bile degil...cocuk daha. bir de hamile kaldi ha

maalsef.. %100lük bişey yok ama . daha test yapmadı eline para qeçince bu hafta cubukla yapcak işte. umarım değildir. düşük hapı hakkında bilqiniz varmı peki ?

maalsef.. %100lük bişey yok ama . daha test yapmadı eline para qeçince bu hafta cubukla yapcak işte. umarım değildir. düşük hapı hakkında bilqiniz varmı peki ?

hayir yok. bunlar cok tehlikeli isler, doktora gitsin muhakkak. aktif bir cinsel hayati varsa da korunmayi bilsin. yazik etmeyin kendinize be cocuklar!

onlar tehlikeli şeyler. kısa vadede herşey yolunda sanarken uzun vadede büyük sorunlara sebep olabilirler yada siz saklamaya çalışırken hastanelik olup herşeyin ortaya çıkmasına sebep olabilirler. hiç bulaşmayın bence şu düşük hapı olayına.

kürtaj gizliliği konusuna gelirsek; reşit bir akraba yada veli yanında olduğu sürece kürtaj yaparlar ve kürşat gizli yapılan bişeydir. alelade her kayda geçmez.

sevgilisinin ablası gelebilir mi ? özel düşünüolar çünkü. yoksa illa kendi akrabasımı lazım

Zira bir konuda aynen şunları yazmışsınız da:

Bnde hamileyim qaliba arkadaslar. adetim qecikti... :S ya buqun olcam yada sabah kalkınca olmuş olcam bilmiorm ( ağzıma midemden acı tat qeliyo kusckmıs qbi oluyorum midem bulanıyoo hic midem bulanmazdı benim, baş ağrısıda cok var.
" dün boyun ağrısıyla uyandım buqunde bel ağrısıyla . göğüs ağrısı yok kasık ağrısı yok. ilişkiye qirdğim qün 13 ekimdi yumurtlama dönemime denk qelioo :s hamileysem 3 haftlık galiba offf . qecen ayda tam 31 inde olmuştum. norlevo kullanmıştım adet gnümü ileriye atmıştı. acaba hep bu tarhtemi devam etcek. sıkıntı yapmıyorumdur inşallah. =(
yardım lütfnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn. bide üşüttüm ben 3 qündr ondanda olabilirmi bu belirti sandıklarım ?

boyle bır sorumlulugu tek basına hastane alamaz ..

Gencecık kızların nasıl dusunmeden boyle hatalar yapar...

yazık

başka topiklerde kendisinin hamileliğinden söz ederken burada "bir arkadaş" hamile...hep öyle olur zaten. karşı olduğum şey cinselliğin yaşanması değil, cinselliğin bu denli sorumsuz yaşanması. bir "can"a kıyılacak, belki kendisi de zarar görecek. günah ya...

olabilir o benim sorunum. ben burda kuzenimden bahsediyorm Allahım ya

Hiçbir özel hastahane veya devlet hastanesi 18 yaşından küçük birine evli ise eşi olmadan değilse ebeveynin izni ve haberi olmadan küretaj yapmaz,yapamaz kanunen yasaktır....alternatif yollar zaten kanunsuz ve ölüme varabilecek komplikasyonlara neden olabilir....

özel hastaneye de gitmeyin.doktorunuz büyük ihtimal o sorumluluğu almayacak.güvenliğe haber verme ihtimali de var.ben adet düzensizliğim için 3-4 kez özel muayenehaneye gittim.benden hiç kimlik istemediler.ama kürtaj olursa özel muayenehaneler bile sizden nüfüs cüzdanı isteyebilir.ayrıca bence sevgilinizin ablası olmaz.velinizin olması gerek.ama özelde belki yüksek para karşılığı kürtajı yapacak bi doktor bulabilirsiniz.

peki sağolun umarım sağ salim hallederiz şu kızın işini

bunlar ailece bozmuş kendilerini kusura bakmayın kızlar yazıklar olsun...bide bacak kadar boyuyla yetmiyo yediği haltlar bide geçmiş cevap veriyolar...tühhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…