Kürtaj hormonları etkiler mi ?

Dnzkzzzz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
154
-5
Bir sene önce nişanlılık döneminde hamile kaldım ve hemen kürtaj oldum. Adetlerim vs çok düzenli devam etti. Bu süre zarfında doktor kontrolünde doğum kontrol hapı başladım devam edemedim bıraktım. Evlendikten sonra da ilk aylar çocuk istemiyoruz diye korunduk ve ben birkaç kez panik olup ertesi gün hapı içtim (5 6 kez malesef). Ve aylardır çocuk istiyoruz ama bu sefer de asla hamile kalamıyorum. Hormonlarım bozulmuş.prolaktin adetin 3. Günü 28 geldi adet değilken 40 geldi. Lh fsh bi tık dengesiz çok değil. Dheaso4 475 geldi. Pkos teşhisi koyuldu. Ultrason temiz fakat hormon bozukluğu var. Doktorum ilaçlarla alakası yok dedi ertesi gün hapı doğum kontrol hapı bunu yapmaz dedi. Hipofiz bezi emarı çektirdim minicik bir kitle çıktı iyi huyluymuş korkacak bi şey yok onun zararı olmaz dedi doktor. Kürtaj sebep olmuş olabilir mi ? Ama üzerinden de bir yıldan fazla geçti. Bir yıl içinde hormonlarımı bozdum.. kürtaj sonrası böyle sıkıntı yaşayan var mı :KK43: Acaba gebe kaldığımda prolaktin yükselmeye başladı ve ben kürtaj olunca vücut kendini eski haline getirmedi mi?

Nasıl ertesi gün hapıyla ilgisi olmaz ya ben kürtajın etkisinin olduğunu sanmıyorum. Kürtajdan sonra bir sürü hormonal ilaç kullanmışsın sonuçta. Ertesi gün hapını 1 yılda 3 ten fazla alınması önerilmiyo sen 5 6 diyosun 1 yıldan az bir sürede

Nasıl ertesi gün hapıyla ilgisi olmaz ya ben kürtajın etkisinin olduğunu sanmıyorum. Kürtajdan sonra bir sürü hormonal ilaç kullanmışsın sonuçta. Ertesi gün hapını 1 yılda 3 ten fazla alınması önerilmiyo sen 5 6 diyosun 1 yıldan az bir sürede
Evet zaten uyardı beni kullanma diye ama ben sordum onlar mı yaptı diye hayır dedi . Hatta hormonlarım için doğum kontrol hapı başlamak istedi ama ben gebelik istiyorum diye başlamadık. Şuan sadeceprolaktin için dostinex kullanıyorum.

X