Aile Planlaması Kürtaj acıtır mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

pinkshiny

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2009
23
0
Kızlar geçenlerde bi internet sitesinden kürtaj videosu izledim. ne siz sorun ne ben söyleyim; vahşet bi olaydı. insanın etinden et koparıyolar; sonra bi de çıkan ceninleri sergiliyorlar. çok korkunçtu.
Bu olaydan sonra, ben de korkmaya başladım. Olur da istenmeyen bir gebelikle karşılaşıp Allah korusun kürtaj yaptırmak zorunda kalırsam ne yaparım diye düşünüyorum.
Kürtaj yaptıran bayanlar? Lütfen beni aydınlatın bu konuda. Canınız yandı mı? Nasıl yapıldı işlem?

Kusura bakmayın ama arkadaşım, kendi canınızı düşüneceğinize parça parça edilerek alınan zavallı bebeğide bi düşünseniz? Kürtajın canınızı acıtacağını düşünüyorsunuz da, kalbi pıt pıt atan o zavallı insan yavrusunun neden canının yanacağını merak etmiyosunuz?

Ortada birşey yokken (ki inş ta olmaz, bu da sizin elinizde) neden böyle birşeyi sıkıntı yaptınız ki.
Hertürlü gerekli önlemleri alırsanız, bunun olması çok zor. Durup dururkende bunun için sıkıntı yapmanıza gerek yok. Ayrıca kürtajdan bu kadar korkuyorsanız, ne önlem alırsanız alın başınıza böyle birşey gelirse, doğurursunuz olur biter.
Şimdiden oturup ya olursa diyip, kürtaja hazırlık mı yapacaksınız. Pek sağlıklı bir durum değil bu.

arkadaşım bebeğinin kalbi durduğu için mecbur kürtaj olmak zorunda kaldı geçen sene...
çok canı acımış...ama o acı unutulur , ama gidenin acısı hiç unutulmuyor diyor... şimdi yine hamile, am ahala o kaybettiği bebeğini düşünüyormuş zaman zaman ve o zaman öyle canım acıyor ki hiçbirşey acımı hafifletemiyor diyor :KK43:

yaşamadım , yaşayanlara da büyük geçmiş olsun diliyorum

evet haklısın öyle bi canını yakıyorki yokluğu hayatta hiçbirşeyin anlamı kalmıyor mutluluk uzak oluyor

doğmamış çocuğa don biçmek denir buna.
ilerde kürtaj olursam çok canım yanar mı diye korkmak nasıl bir düşüncedir anlamadım valla.
madem bu sizde bu kadar paranoya oldu yaşayacağınız ilişkilerde hem prezervatif hem de doğum kontrol ilacı kullanın.
bir de partneriniz geri çekme yöntemi uygulasın, kesin çözüm olsun.

bu arada;
bıçak değen, cerrahi müdehale sayılan bir operasyonun can yakmama olasılığı var mı ki :nazar:

evet acır ama annenin değil, bebeğin canı acır.
Parça parça kopartırlar yavruyu, bağırır ama duyuramaz sesini...

merak mı desem hazırlıkmı ?
fiziki acımı ruhsal acımı hangisini soruyosun ?
allah o duruma düşürmesin ama elbette acıtır ve zordur olmazmı..
bence şimdiden böle düşüneceğinize eşşeği sağlam kazığa bağlayıp sona allaha emanet etmeyi düşünseniz....

yüreğin canı yanar

ama o yüreğin nasıl bir yürek olmasına bağlı...

"can acıtmazsa kürtaj yaptırayım (bebeğimin içimde katledilmesine izin vereyim)" diyen birinin bir yeri acımaz merak etme:ecrin_bebek:

Bayanlar , haklısınız bir bebeği , Allah'ın verdiği bir canı bu şekilde sonlandırmak çok kötü bişeydir orası doğru ama; çocuğu doğurabilmem de kesinlikle mümkün değil. Benim burada bahsettiğim konu, ''istenmeyen'' bir gebelikle karşılaştığımda ( ki bunun olmaması için gerekli prosedürleri zaten uyguluyoruz- ama bunlar da %100 güvenli değil ); kürtaj nasıl uygulanıyor ve gerçekten insanların anlattığı gibi can yakıyor mu?
Ruhsal açıdan elbette çok ama çok zor bir durum ama zorunluluk söz konusu. Benim merak ettiğim fiziksel acısı ve nasıl uygulama yapıldığı. Dünyada pek çok kadının çocuk sahibi olmak için bu denli uğraştığını görüp ve anneliğin kutsal bir görev olduğunu bile bile böyle bir soru yöneltmem sonucunda bazı arkadaşlardan tepki gelmesini normal karşılıyorum. Siz de haklısınız. Ama inanın eğer böyle bir durumla karşılaşırsam yukarıda da belirttiğim üzere kürtaj yaptırmak zorunlu bir hale gelicektir.Merakım bu yüzdendir ; herşeye hazırlıklı olmak lazım.Dünyanın binbir türlü hali var.
Gerçi; hamile de değilim; umuyorum ki vaktinden çoook önce de böyle bir durumla karşılaşmam. Prezervatif kullanıyoruz, ovulasyon döngüsünü takip ediyoruz çoğu zaman geri çekilme yöntemini de uyguluyoruz. Ama bilirsiniz sakınan göze çöp batar. Şimdi adetim 2 gün gecikse,' hamile miyim?' diye paranoya yapıyorum.

Bayanlar , haklısınız bir bebeği , Allah'ın verdiği bir canı bu şekilde sonlandırmak çok kötü bişeydir orası doğru ama; çocuğu doğurabilmem de kesinlikle mümkün değil. Benim burada bahsettiğim konu, ''istenmeyen'' bir gebelikle karşılaştığımda ( ki bunun olmaması için gerekli prosedürleri zaten uyguluyoruz- ama bunlar da %100 güvenli değil ); kürtaj nasıl uygulanıyor ve gerçekten insanların anlattığı gibi can yakıyor mu?
Ruhsal açıdan elbette çok ama çok zor bir durum ama zorunluluk söz konusu. Benim merak ettiğim fiziksel acısı ve nasıl uygulama yapıldığı. Dünyada pek çok kadının çocuk sahibi olmak için bu denli uğraştığını görüp ve anneliğin kutsal bir görev olduğunu bile bile böyle bir soru yöneltmem sonucunda bazı arkadaşlardan tepki gelmesini normal karşılıyorum. Siz de haklısınız. Ama inanın eğer böyle bir durumla karşılaşırsam yukarıda da belirttiğim üzere kürtaj yaptırmak zorunlu bir hale gelicektir.Merakım bu yüzdendir ; herşeye hazırlıklı olmak lazım.Dünyanın binbir türlü hali var.
Gerçi; hamile de değilim; umuyorum ki vaktinden çoook önce de böyle bir durumla karşılaşmam. Prezervatif kullanıyoruz, ovulasyon döngüsünü takip ediyoruz çoğu zaman geri çekilme yöntemini de uyguluyoruz. Ama bilirsiniz sakınan göze çöp batar. Şimdi adetim 2 gün gecikse,' hamile miyim?' diye paranoya yapıyorum.

Öncelikle geri çekme bir yöntem deildir bunu kafanızdan cıkarın gercekten korunmasızsınız ve kürtaj işleminde serviks sabtileştirilip vakum ile endometriyum içi bir kanül yardımıyla kazınıyor operasyon sırasında karnınızda adet sancısı gibi bir agrı hissedersiniz acı sadece kanülün girip cıkmasından dolayı olur herhangi bir anestezik yöntemde kullanılmıyor korkmanıza gerek yok o kadar agrı olması gayet dogal

şimdi burdaki acıyı konuşuyorsunuz hamile kaldın istemiyorum diye kürtaj oldun canın acımadı olay olup bitti peki bu dünyayın öbür dünyası var...peki orada ne yapacaksın sorgu zamanı gelince ben onu istemiyordum ondan kürtaj oldum diyeceksin bu kadar basitmi?bence kürtajın acısını düşünen insan bunun öbür dünyada nasıl hesabını vereceğini düşünse ne olursa olsun o çocuğu zaten doğurur....haber sitelerinde sokağa atılmış yeni doğan bebekler olduğu zaman kıyamet koparılıyor peki kürtaj ne demek bence hepsi aynı...

ben mecburiyetten ilk bebeğim kürtajla alındı.kalbi durdu, 2,5 aylıktı.genel anestesi ile alındı o yüzden acı hissetmedim.sonrası acıydı, kanamam çok oldu ve manevi olarak çok acıydı.3 doktora gittm kürtaj olmamak için.bebeğimi içimde beklettim belki yaşar umuduyla 10 gün daha.ama atmadı kalbi meleğimin.acısı umutmadım asla da unutmam.ikinci meleğim kucağımda 6 aylık olucak, rabbim ona sağlık versin.ama allah kimseyi kürtaj olucak konuma düşürmesin, herkes de önlemini alsın.

dünyaya gelmek için pır pır atan kalp acır sadece.. bebeğin canı acır..
merak etmeyin çok önemli bir sağlıksal durum söz konusu olmadan kürtaj masasına yatan taşlaşmış kalpler acımaz..
fiziki acı da geçer bi zaman sonra elbet..

Öncelikle geri çekme bir yöntem deildir bunu kafanızdan cıkarın gercekten korunmasızsınız ve kürtaj işleminde serviks sabtileştirilip vakum ile endometriyum içi bir kanül yardımıyla kazınıyor operasyon sırasında karnınızda adet sancısı gibi bir agrı hissedersiniz acı sadece kanülün girip cıkmasından dolayı olur herhangi bir anestezik yöntemde kullanılmıyor korkmanıza gerek yok o kadar agrı olması gayet dogal

Teşekkür ederim.

ben kimsenin bakış açısını değiştirmek için yazmamıştım =). zaten bakış açısı değişse ne değişecek ki. Hayat onun hayatı. Allah herkese akıl vermiş. :KK1:

X