Kurbağanın koruduğu denge

yessillim

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
822
203
39
Kurbağanin koruduğu denge
Hani bir hayvanın kendisinden küçük diğer bir hayvanı yemesine bakıp, dünyayı güçlülerin hayatta kalabildiği bir yer olarak görenler var ya…
Hani buna dayanıp “hayat mücadeledir” derler ya? Biraz düşünelim mi? Ben Kurbağa’yım. Sinek yerim Ya ben ve benim gibiler sinek yemese ne olurdu? Sinekler o kadar artardı ki, dünyayı istila ederler, insanlara yaşama hakkı tanımazlardı.

Demek ki, kurbağalar sinekleri yerken insanlara yardımcı oluyor…
“Peki” diyeceksiniz. “Kimyasal maddeler icad edilmiş… Sinek öldürücü sprey var. Sinek öldürme işini insanlar da yapabilir. Öyleyse kurbağalara ne gerek var?”
Gazetelerden takip ediyorsunuzdur. İnsanların sıktığı spreyler ozon tabakasını deliyormuş. Yani küresel ısınma tehlikesiyle birlikte böyle bir tehlike oluşturuyor biliyor musunuz?
Oysa biz kurbağalar aynı işi, dünyaya hiç zarar vermeden milyonlarca yıldan beri yapıyoruz.
Anlayacağınız Allah, insanlara yardımcı hayvanlar, bitkiler yaratmış. Ama insanlar kendi ürettikleri kimyasal maddelerle kendi sonunu hazırlıyor

jeyyarVay canına biz de kurbaa deyip geçiyoz ya..jeyyarsağol yeşillim:icecream:

aslında doğru be bi kurbağa günde ortalama 20 sinek yese..ooo allah razı olsun bunlardan ya..

ooooooo.ben bunu bılmıyordum.askıma kurbişim dıyorum.fakat o sıneklerden nefret eder.allerjısı var ozellıkle sıvrı sınege.yazın neler cektık.baska bır sekılde sesleneyım barı bundan sonra.

her eve bir kurbaga lazimmis demek ki degil mi yani..sinek spreyi alacagimiza kurbaga besleseymisik ozon delinmeyecekmis demek ki:sm_confused:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…