kuranı kerimde geçen çocuk isteme dualarından bazıları

sualp27

OGLUMA KAVUSTUM (COK SÜKÜR RABBİM)
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2013
6.283
2.955
33
hayatta sevdiklerimin sağlıklı olmasından sonra ençok istediğim şey sağlıklı hayırlı bir evladımın olması ama yok olmuyor malesef allahtan ümidimi kesmedim tabikide aama çok canım yanıyor bazı zamanlar hatta çoğu zaman

eşimin ve benm parçam olacak miniminnacık elleriyle parmağımı sıkacak yatağımda koynumda uyuyacak miskokulu bir cennet meyvesi istiyorum ben rabbimden bu forumda benm gibi birçok arkadaşım var biliyorum allhım hepimizin yardımcısı olsun bize cennetmeyvesinden nasip etsin inş

internetten aldığım bazı duaları paylaşmak istedim

Ey Rabbimiz! İkimizi de sana teslim olanlardan kıl; soyumuzdan da sana boyun eğen (müslüman) bir ümmet meydana getir; bize ibadet yer (ve usûl)lerini göster, (kusurlarımızı affedip) tövbemizi kabul buyur. Çünkü sen, tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhamet edensin."
Bakara Suresi – 128

Orada Zekeriyya, Rabbine (şöyle) dua etti: "Ya Rabbi! Bana kendi katından çok temiz bir nesil (çocuk) bahşet. Muhakkak ki sen duayı hakkıyla işitensin"
Ali İmran Suresi – 38

Sizi bir tek nefisten (Âdem'den) yaratan, (gönlü) onunla huzur bulsun diye eşini de O'(nun özünden/cinsi)nden var eden O'dur. (Âdem) eşi (Havva) ile birleşince o hafif bir yük yüklendi (hamile kaldı), bir müddet bununla geçti. (Gebeliği) ağırlaşınca ikisi de, Rab'leri olan Allah'a: "Eğer bize düzgün/kusursuz bir çocuk verirsen andolsun ki, mutlaka şükredenlerden olacağız" diye dua ettiler.
A'raf Suresi – 189

Ey Rabbim! Beni ve neslimden (gelenleri) de namazı gereği gibi kılanlardan eyle. Ey Rabbimiz! Duamı kabul buyur."
İbrahim Suresi - 40

Ve onlar ki: "Ey Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve nesillerimizden gözler(imizin) nuru (olacak iyi insanlar) lütfet ve bizi (fenalıktan) sakınanlara rehber yap" derler. (Bu dua temiz toplum olmanın dünya ve ahirette huzur bulmanın bir anahtarıdır.)
Furkan Suresi – 74

"Ya Rabbi! Gerek bana, gerek anne ve babama verdiğin nîmete şükretmemi, razı olacağın iyi iş yapmamı bana ilham et (ve beni muvaffak kıl). Neslimi de benim için ıslah et (onları iyi insanlar yap). Şüphesiz ben, tövbe edip sana yöneldim ve hakîkat ben, (sana) teslim olanlardanım" der.
(Ahkaf Suresi – 15.ayetin bir kısmı)

Zekeriyya'yı da (hatırla!) Hani o Rabbine: "Rabbim! Beni tek başıma (evlatsız) bırakma, gerçi (vermesen de) sen, varislerin en hayırlısısın" diye niyaz etmişti. Enbiya Suresi – 89

"Ey Rabbim! Bana iyilerden (salih evlat) lütfet!" diye dua etti.
Saffat Suresi – 100

Allah c.c. isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlad nasib etsin inşAllah...

benim okumadığım dua kalmadı hatta adak bile adadım olmadı artık dayanamıorum gücüm tükenüyor çok acı çekiyorum ama elimden hiçbirşey gelmiyor

benim okumadığım dua kalmadı hatta adak bile adadım olmadı artık dayanamıorum gücüm tükenüyor çok acı çekiyorum ama elimden hiçbirşey gelmiyor

allah yardımcın olsun canım çok zor seni benden bizi bizden iyi kimse anlayamaz bende dua ediyorum olmayınca hemen pes ediyorum rabbime küsüyorum yinede umudumu tazeliyorum tekrar duaya yöneliyorum allah dan başka kimse derdimize derman olamaz inş sesimizi duyar biranönce cvp verir çaresizlik çok kötü elimizden bişey gelmiyor malesef çok üzülüyorum ağlıyorum ama elime bişey geçmiyor işte senin sorunun nedir neden olmuyor nezamandır istiyorsun

haklısın allahtan başka yardımcımız yok ben 6 aydır deniyorum rahmim ters dr.geç olacağını söyledi hatta etrafımda rahmi ters olanların çocuğu olmaz deniliyor bu sebebten dolayı bu 6 ay bana 6 yıl gibi geliyor benim durumumda olan birkaç arkadaşım var birinin 5.sene oldu ama diğeri 6 yıl olmasına rağmen hala yok bende onlar gibi olmaktan korkuyorum çağresizim tedavisi yok bi yolu yok sadece allaha kaldı allah hepimizin yardımcısı olsun

peyi ya senin ne sorunun var ne kadar zamandır uğraşıyorsun dilerim allahtan biran önce kavuşturur seni ve bütün evlat hasreti çeken herkezi

canım haline şükret bende hem yumurtlama sorunu var hem rahim tersliğ var eşimn sperm değrleri de pek iç açıcı değil ayrıca rahim tersliği gebeliğe engel bir durum değil ayrıca 6 ay olmuş daha olur inş

haklısın umarım olur sende üzülme aslında benim çok samimi bir arkadasımın yumurtası tamamen bitmişti aşırı idrar yolu iltihabından iki yumurtasıda bitmişti dr.tıbben mümkün deil çocuğun olmaz demişti ama 5 yıldan sora allah ona bir evlat verdi allah istedikten sora tüm imkansızlıklara imkan veriyor aslında sabretmesini bilmeliyiz dilerim allahtan sende en yakın zamanda çocuğuna kavuşursun..

amin canım inş evet imkansız bişey yok rabbimin yanında bize zor olan onun için kolaydır inş kolaylaştırsın rabbim seninde benmde isteyen herkesin hayırlı evlatları olsun inş sana özelden msj attım aldınmı

amin inşallah evet aldım canım hatta sanada yazdım gelmedimi

amin inşallah evet aldım canım hatta sanada yazdım gelmedimi

ben nyeni üyeyim sanırım ondan gönderemedim
o dediğine geçen ay gittim ama adet belirtilerim başlayınca ümidim kalmadı
ayrıca onun için çok iyi birisi olması gerekiyormuş bana kasıktan yapılır dediler bu rahimden yaptı üstelik çok canım yandı
birde bende farkındayım erken oluğunun ama ben ankaradan eşimi sevdim ve doğuya gelin geldim ve burda çok yobaz insanlar var senelik evliyim adımı kısıra çıkardılar çok üzülüyorum sen bana yardım edebilirmisin bilmiyorum sen hangi şehirdesin dediğin kişi nerde nasıl gidebilirim bilemiyorum

canım öncelikle hemen düzelir düzelmez gebelik olmayabilr yengem ve halam 3 . aylarında hamile kaldılar kadından sonraki 3.aylarnda yani buda rahimden yapıyor bana yaptı hiç acımadı ilaç koydu 3 gün kaldı içimde sonra çıkardım tekrar gideceğim kasık olayını ben bilmiyorum evet insanlar bu konuda çok cahil malesef

ben gaziantepdeyim ama gittiğim ebe osmaniyede ama gaziantepdede var onada gittim onada 19 senedir çocuğu olmayan bir tanıdık gitti şimdi oğlu var bitane maşllh istersen özleden atarım numaralarını ama akşam atabilirim çünkü eşimin telinde kayıtlı

osmaniyedekini duydum gerçekten onu çok övüyolar ama yollar çok uzun aslında antep buraya yakın bende viranşehirdeyim ama bakalım dediğin gibi ayda falan etki ediyorsa beklemekte yarar var ayrıca o içine koyduğu ilaç ne aceba banada fitil verdi ama bende ne iltihap var nede başka bi sıkıntım o yüzden fitil bana pek mantıklı gelmedi gün kullandım bu seferde spermlere zarar vereceğini düşündüm bıraktım

canım valla böyle aynı ıslak mendilin mendiline benzer bir bezin içinde çkeirdekli ot gibi bişeyler vardı ipe sarılıydı ne olduğunu söylemiyorlar bitkisel bişey yani anteptekide osmaniyedikide aynısını yaptı osmaniyede senin duyduğunun adı neydi birde merkezdemiydi senn duyduğn
birde o ilaç çıktıktan sonraki 3 gün vicks buharına durdum kadın öyle dedi

Son düzenleme:
bu bana fitil verdi hani şu neo diye başlayan bişi ben osmaniyedekini isim olarak yada ilçe olarak duymadım canım sadece bana osmaniyede biri var çok iyi dendi detaylı bilmiyorum inanki

bu bana fitil verdi hani şu neo diye başlayan bişi ben osmaniyedekini isim olarak yada ilçe olarak duymadım canım sadece bana osmaniyede biri var çok iyi dendi detaylı bilmiyorum inanki

canım neopenotran mantar için olan fitil ne alakaymış rahimtersliğiyle benm gittiğim osmaniye bahçede canım ben oralıyım zaten

canım neopenotran mantar için olan fitil ne alakaymış rahimtersliğiyle benm gittiğim osmaniye bahçede canım ben oralıyım zaten

ewet işte canım aynen o fitilden verdi bende mantar yol idrar yolu iltihabı bile yok çok şükür sadece rahim tersliğim var işte ondan dolayı 3 gün kullandım bıraktım sora birde bemiks vitamin verdi bide adet döneminde kullanılan bi ağrı kesici vermiş prospektüsünü okuyunca anladım üstelik çevirirkende canımı çok yaktı ama afedersin ilişkide ben eskiden çok acı çekerdim o kadına gittikten sora ilişkiye rahat giriyorum artık canım yanmıyor bilemiyorum ya benim bi arkadaşım var burda oda osmaniyeli oda bana ordakini tavsiye etti oraya gelme şansım çok az gibi görünüyor bilemiyorum napıcağımı inanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…