Kuran Mucizeleri 2-Alaktan Yaratılış

archozi

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2013
68
2
34
Sevgili anneler ve anne adayları, Kuran'da hamileliğin ilk evresi ne kadar detaylı açıklanmış bakınız:

"Yaratan Rab'bin adıyla oku, O,insanı bir alaktan yarattı" (Alak Suresi 1,2)

Anne karnında insanın yaradılışıyla ilgili ilk safhada oluşan zigot hücresi, rahim duvarına yapışarak damarlara bağlanır. Alak kelimesi ise "bir yere asılıp tutunan şey" anlamına gelmektedir. Hatta bu kelime asıl olarak deriye yapışarak oradan kan emen sülükler için kullanılır.

Döllenmiş yumurta da tam olarak ayette bildirildiği gibi rahim duvarına asılıp tutunmaktadır. Bundan 1400 sene öncesinde indirilmiş olan Kuran'da, anne karnında gelişmekte olan hücreyi bu özelliğiyle tarif eden bir kelime kullanılması, Kuran'ın mucizelerinden biridir. O dönemin bilim düzeyi ile keşfedilmesi mümkün olmayan bu bilginin, asırlar önce Kuran'da bildirilmiş olması Kuran'ın Alemlerin Rabbi olan Allah tarafından indirildiğini bir kez daha tasdik etmektedir.

Kuşkusuz, anne karnında gelişmekte olan bir zigotu bu özelliği ile tarif eden bir kelime kullanılması, Kuran indirildikten yüzyıl sonra ortaya çıkan bu bilgi de Kuran'ın alemlerin rabbi olan Allah'ın sözü olduğunu ispat eden önemli bir kanıttır.

kuran-ı kerim'i bi kere anlayarak okuyan zaten inanmamazlık edemez munkun değil bence Allah'ım çok buyuk çok

Ilk oglumda dr bana dollenmeyi videoya cekip vermisti ben hamileligim boyunca gercekten normal bir bebekmi olucak diye cok git gel yasadim
Ilk defa tup bebek oglumu dogum yaptigimda Allahin beni kucakladigini hissetmistim ,gercektem Allah vardi neredeyse yoktan var etmisti bebegimi

Ilk oglumda dr bana dollenmeyi videoya cekip vermisti ben hamileligim boyunca gercekten normal bir bebekmi olucak diye cok git gel yasadim
Ilk defa tup bebek oglumu dogum yaptigimda Allahin beni kucakladigini hissetmistim ,gercektem Allah vardi neredeyse yoktan var etmisti bebegimi

maşaAllah canım, ne mutlu Allah sana hissettirmiş inancını sağlamlaştırmış bu vesileyle..

Archozi o zamandan beride her diledigim olmustur
Suandada cok sikintilarim var hamileligim cok kotu geciyor yine Allahin ellerimi tutmasini bekliyorym cok dua ediyorum

Archozi o zamandan beride her diledigim olmustur
Suandada cok sikintilarim var hamileligim cok kotu geciyor yine Allahin ellerimi tutmasini bekliyorym cok dua ediyorum

Allah şifa versin tatlım, biliyorsun her duaya icabet eder Allah ve samimi kuluna herşeyin en hayırlısını verir, kimseye kaldıramayacağı yükü vermez. Dualarımız seninle..

X