kumeyl duası _ dilekleri olanlar için

gabiya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
355
21
kızlar selam,

Kumeyl duası diye bir dua var , Google dan aratırsanız çıkıyor hem arapça okunuşu hem Türkçesi, çok kimse bu duayla dilek dilemiş ve dileği gerçekleşmiş, siz de deneyin okumaktan zarar gelmez, ben okudum bir kaç kez. Allah kabul etsin cümlemizinkini inşallah. benim dileğim daha gerçekleşmedi , bekliyorum inşallah olur , rabbim kabul eder... sevgiler...

Kumeyl duası ne için okunur
Kumeyl duası fazileti

Kumeyl duası nedir

Kumeyl, İmam Ali aleyhisselam'ın sadık ve samimi olan yarenlerinden Kumeyl b. Ziyad en-Nahai'nin adıdır. Bir çok İslam bilgini onun hakkında sahip olduğu sadakatten ve doğruluğundan bahseder.

Kumeyl Duası,oldukça meşhur, içerikli bir duadır. İnsanlık için güzel öğretiler, öğütler içerir. İnsanoğluna ibadeti, kulluğu,tövbeyi, yakarışı ve maneviyata yönelişi en iyi biçimde ifade eden dualardan biridir.

Perşembe Gecesi Okunması tavsiye edilen bu Dua her türlü sıkıntı için , kötülük edenlere haddini aşanlar için okunduğu söylenir.

Seyyid b. Tavus (ra) rivayet eder ki: Bu duayı İmam Ali (as) Kumeyl’e öğreterek şöyle buyurdu;

“Ey Kumeyl, bu dua Hz. Hızır’ın duasıdır. Bunu öğrendikten sonra her Cuma gecesi ( Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece) bir kez bu duayı oku. Bunu yapamazsan en azından ayda bir kez veya yılda bir kez veya ömründe bir kez oku. Çünlü bunu yapacak olursan düşmanların şerrinden güvende olursun, rızk elde edersin ve günahlarının bağışlanmasına yardımcı olursun.”

teşekkurler paylaşım için Allah dualarınızı kabul etsin

X