Küllerden Doğmak Vol.2

Resim isterim gözümde canlanmadı hiç.

Olabilir canım bu konuda hiç bilgim yok ama mermer olmadığı kesin :)
memerit deniyo onlara granit ve çimstone sıcaka dayanıklı bende de lavabo bile tezgahın şeyinden hep sararıyo mecbur çamaşır suyu ile temizliyorum.

kızlar ütü ye şimdi başlıyorum haydi Bismillah

Merhaba,

Yeni evliyim. Temizligin islerin altindan duzgunce kalkamiyorum. Ben de araniza katilabilir miyim planli programli sirali yaparim isleri.

Canım hoş geldin :) gruplarda eksik var diye biliyprum muhtemelen eklenirsin :) geriye dönük yarışma şartları vardı okursan yardimci olur :)

Gece sünger e döküp siliyorsun sabah mi şu ile duruluyorsun canım

Evet canım aynen öyle yapıyorum sirke süngerdeki mikrobu da kırar diye tahmin ediyorum
Nill41 ve FAZLANAZLI hadi ütü sizi bekler.
NAZ24 yapmayacak mısın ütü canım gerçekten.
heyecandorukta başladın mı canım ütüye.

Bitti canım listeyi bulayim ekleyecegim
Sünger kullanmıyoruz artık perdeye geçiyoruz ya ben ne kullansam merak ediyorum. Hiç elleyesim gelmiyor akşamdan beri süngeri.

Sirke onun mikrobunu da kırar ya kırmaz mi ki ?

Ben de temizleme bezi yerine onlardan kullanıyorum mutfakta ve banyoda sari bez yerine şu ile temizlerken onları kullanıyorum ama süngeri de bırakabilir miyim bilmiyorum :)

Yok tersten yıkarım düzden ütülerim ben. Tersten ütüleyince ütü çizgisini falan nasıl yapıyorsun?
Çizgi olması gereken yerlerde düzden ama üstüne bez koyup yapıyorum. Geri yerleri tersten ütülüyorum. Çok parlıyor yoksa eşyalar. Hele siyahlar çok kötü oluyor...

Ay senin iz inşallah geçer. Çok emin konuştum ya bi an geçmezse diye korktum

Allah allah...halbuki istifledigin seyleri koliye koy koridora cikart temizle sonra tekrar odaya yig.. Ben oyle yapiyorum

topiğin bir istifçisi daha olmuş vatana millete hayırlı uğurlu olsun

çok geçmiş olsun kuzum yaa biri bitmeden yenisi geliyor hastalıkların Allah yardımcın olsun şifa versin eşine de oğluşuna da. bu arada senin evde yapmak istemediğin şey neydi yahu ben unuttum gitti

Kızlar bu arada beyaz sirke müthiş bir şey tezgahın üzerini temizledim çamaşır suyu dökmüş gibi bembeyaz yaptı Yarın gidip 2 şişe daha alacağım, Allah muhafaza biter miter

çok sevindim işine yaramasına bak çamaşır suyundan kaçmak için bir adım attın bile

lavabo için de işe yarıyor canım sirke

Canım gruplarda eksik var

@ayseyma hangi grup tasin canım

Bir kaç arkadaş daha vardı

cnntrm 2 eksik bizim grup 1 eksik

Tamamlayalım tüm gruplar 6 olsun

bizde eksik bir canım damlaçikolatamız geldi şükür

Valla canım onda mikrop kaldığını dun öğrendik. Bilmiyorum geçer mi geçmez mi... Mantıklı aslında.

Bu günkü ödev ütü yapmak

1. Kubdef...................(1.Grup)
2. Eflalim..................(1.grup)
3. Damlaçikolata.......(1.grup)
4. anka_misali...........(3.grup)
5. Chentiq .................(4.grup)
6.eshma ....................(2.grup)
7. Yesa1......................(2. Grup)
8. Clemantin..............(3. grup)
9. flores......................(4. grup)
10.heyecandorukta... (3.grup)

Bu arada alıntı yaparak cevap vermeyi öğrendim artık yandın iz durmadan konuşurum

Bu bildiğimiz bez değil mi canım. Sunger yerine nasıl kullanacağız.
Evet bez ama ters tarafı yani kısa pütürlü olan tarafı güzel temizliyor. Koltuk sildim ben bununla hem de kadife döşemeli. Tüm kiri alıyordu yıkayıp sıkınca yine tertemiz çıkıyordu bez :) Ondan sonra daha bir güvendim.
Mutfakta da dörde falan katlıyorum sünger boyuna geliyor. Nereyi sileceksem öyle siliyorum.

Biliyorum ben de var ondan. Halı siliyorum ben.
Ben bulaşık yıkamak için alternatif arıyorum...

ÜTÜÜÜÜÜ

Sağol canım geçicekdir inş

Gecmıs olsun canım.dıkkat etde sana gecmesın
Maralım sağol canım ben ayakda falan atlattım inş birdaha gelmez,yoksa yatak döşek yatarım

çok geçmiş olsun canım ya .

ben yaparım ütü hafta sonu yapmamıştım. 5 gömlek ütülerim

hiç yapan yokmu listeyi göremedim.
Sağol canımmm

Nill41 ve FAZLANAZLI hadi ütü sizi bekler.
NAZ24 yapmayacak mısın ütü canım gerçekten.
heyecandorukta başladın mı canım ütüye.
Ah tatlım benim yapmaz olurmuyum şaka yapdım şakka :) şimdi listeye eklicimmm :) eşimin iki gömleği bi pantolonu vardı lafı bile olmaz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…