Küllerden Doğmak Vol.2

Neyse hanımlar ben kalkıp işe bakayım, sabah cillop gibi olan mutfak tezgahımın fotosunu çekiyimde görün halimi:)

Son halini eklerim:)

20160108_092403.jpg 20160108_092355.jpg

Anlamıyorum ben de o tezgah neden hep boş durmuyor. Ben boşaltıyorum arkamdan geri geliyor bulaşıklar :-)
Aynen sabah cif tum yüzeylerle sildim birde , ama benim genelde düzenli olurdu bebeğim resmen bacağimdan tutup ağlıyor ne zamam mutfağa gitsem:)

Tertipli duzenli bayanlar lutfen resme bakmadan geçsinler. Zira akıl ve ruh sağlığınız açısından çol zararlı içerikler içermektedir. Şimşek hızında bulaşık çıkarıyorum. Sn de 5 bulaşık garanti... :KK70:

Eklentiler

• NewImage_500_282_90.jpg
    NewImage_500_282_90.jpg
    41,4 KB · Görüntüleme: 73
1- Chentiq = istif yapma
2- anka_misali = ütülü çamaşırları yerine kaldırmama
3- yesa1 = çamaşırlığın sürekli dolu olması, kuruyan çamaşırların mecbur kalınca son anda kaldırılması
4- flores = oturma odasının çok dağılması. her an misafire hazır olmalı
5-eflalim=ütüyü dağ gibi olana kadar biriktirmem
6-soocute yıkanan çamaşırları sepette öylece bırakıyorum yerine koymuyorum sepetten alıyoruz :KK43:

Temiz zaten bu ne var ki.
Evet bu iyi hali daha beter oluyor canım artık:)
Tertipli duzenli bayanlar lutfen resme bakmadan geçsinler. Zira akıl ve ruh sağlığınız açısından çol zararlı içerikler içermektedir. Şimşek hızında bulaşık çıkarıyorum. Sn de 5 bulaşık garanti... :KK70:
Benimde bu hale gelebiliyor bebiş huysuz olduğu zamanlar
Nego Nego mutfağın iyi durumda.

Günaydın hanımlar.
sagol canım

Son düzenleme:
Büyük mutfaklı evde otururken benim de elimdekini nereye koyacağımı şaşırdığım oluyordu :KK70: işte allah cezamı verdi minicik mutfakta takılıyorum şimdi istesem de bulaşık biriktiremiyorum :)

1- Chentiq = istif yapma
3- yesa1 = çamaşırlığın sürekli dolu olması, kuruyan çamaşırların mecbur kalınca son anda kaldırılması
6-soocute= yıkanan çamaşırları sepette öylece bırakıyorum yerine koymuyorum sepetten alıyoruz :KK43:
7=clemantin=Yıkanan çamaşır sorunu bende de var o_O Yenileri gelene kadar astıklarımı kaldırmıyorum :KK43:
Aslında çook şey var ama:KK34: 1 tane yazabiliyoruz sanırım o_O

sağol canım benim bugün 7. günüydü ağrının hiç geçmedi düşün. neyse ki bugün daha iyiyim. sanırım alacağım kötü haber malum olmuş onun ağırlığı basmış bana :KK43: eşim polis ve geçici görevle doğuya gidecekmiş diyarbakıra :KK43: :KK43:

ay canım benim üzülme inşallah allahın izniyle hayırlısıyla gidip gelsin

amin canım inşallah. sabah haberi alınca çok ağladım ama geçti şükür şimdi daha iyiyim ben de kısa süreli olduğunu öğrenmek de rahatlattı biraz. Allah orda zor durumlarda çalışan herkesin yardımcısı olsun inşallah

amin canım allah doğuda çalışan tüm asker, polis ve diğer görevlilere yardım ettin.

Çok bir şey anlamadım aslında. Ama ben şimdiden söyleyeyim öyle heryerin resmini çekemem ben. Resim işini kabul etmiyorum...

bencede her yerin fotosunu çekmeyelim kız deşifre olmayalım birde .:stop:

Ben eski faturalarimi(ödediklerimi yani) dosyada sakliyorum senesi dolunca atiyorum
Ödedigim esyalarinda taksit dekontlarini sözlesmeyi geri alana kadar sakliyorum.
Baya temizlik yaptim gecen bende bisi kalmadı
Lcw fislerini sakliyorum sorun cikar diye.
Beyaz esya garanti kagitlarini falanda karton bir posette bazanin altina koydum

lcw de değişim için fişe gerek yok. etiketten değişim yapıyorlar diye biliyorum. fiş sadece, alırken fiyatı yüksek değiştirirken indirime girmiş ürünleri aldığın fiyata iade ve değişim için kullanılıyor.
lcw den çok alışveriş yapan biri olarak ihtisas yaptım.

GRUPLARKÜL KEDİLERİ

[tr][td] GRUP 1.
* Nego Nego , @cnntrm, @suslixanim, kubdef kubdef , @damlacikolata, @pinhan16

[tr][td] GRUP 2.
* @MaRaL_, eshma eshma , @hotcouture, @seyhan77, @yesa1, @bendimahi

[tr][td] GRUP 3.
* FAZLANAZLI FAZLANAZLI , A Anka , clemantin clemantin , @NAZ__24, @heyecandorukta, @Nill41

[tr][td] GRUP 4.
* @dagci, chentiq chentiq , flores flores , @areser, @CallanPinckney, @elifcino
[td][/td][/td][/tr][/td][/tr][/td][/tr][/td][/tr]
[tr][td][tr][td][tr][td][tr][td][td][/td][/td][/tr][/td][/tr][/td][/tr][/td][/tr]

@ayseyma

Bu ayki alanimiz mutfak.
Bu haftanin grubu 1. Grup
Bu haftanin aliskanligi: temiz ve düzenli tezgah ile yerler. Her aksam yatarken ve gun boyu gerektiginde supurulup silinecek.

CHENTİQ MUTFAK
  • Dolaplarin kapaklarinin silinmesi
  • Ic raflarin silinmesi
  • Beyaz esyanin disinin silinmesi
  • Kapinin prizin ve lambanin silinmesi
  • Buzdolabinin icinin temizlenmesi
  • Portatif rafin duzenlenip silinmesi
  • Baharatliklarin duzenlenmesi
  • Sebzeligin duzenlenmesi
  • Balkonun yikanmasi
  • Balkondaki dolabin duzenlenmesi
  • Fayanslarin silinmesi
  • Ocagin silinmesi
  • Firinin icli disli silinmesi
  • Mikrodalga firinin silinmesi
  • Cop kovalarinin bosaltilip yikanmasi
  • Yerlerin silinmesi
  • Mutfak masasi ve sandalyelerin silinmesi
  • Fazla mutfak esyasindan kurtulmak :KK42:
Bunlardan bir cogu temiz zaten. Onceki aylardan beri cok dağılmadi. Ama yeni yila temiz mutfak ile girelim.

Aylik takvimi yesacan ben sana yollarim sen paylasirsin

ŞİMDİ SADECE 1.GRUP ÜYELERİ GÜNLÜK ODEV VERECEK gelecek cumaya kadar

HEPİMİZ BU ALIŞKANLIĞI temiz tezgah ve yer alışkanlığını EDİNECEGİZ ( hergün hergun süpürge yapılmaz yahu gerektiğinde diyelim olur demi )

Senin o siraladigi maddeleri de kendimize göre uyarlayacagiz ve 4 hafta içerisinde bitirwcegiz değil mi 4 hafta sonra cuma günü bildirim yapacağız

Bi de oturmalı ödev çizelgesi gondereceksin bana onlar opsiyonel ama degil mi ve bildirimi yok sanırım

Allahım lütfen doğru anlamış olayım :KK51:

yesacım süpersin grup arkadaşım benim anlamamda çok yardımcı oldun :KK19::KK19:

@yesa1 canım mesajı alıntılamıştım güya ama nasıl başardıysam sildim :)) bebek planlarını ötelemedik hatta bu aydan başladık diyebilirimo_O

ooo hayırlısı olsun canım allah hayırlı zamanda sağlıklı ve hayırlı bir evlat versin inşallah.

canım valla insiyatif kullanmadım valla anlamaya çalışıyorum o zaman toplarlarsak

YENİ FORMAT

1- Her hafta tek bir grup üyeleri GÜNLÜK ödev verebilir. (bu hafta birinci grup)

2- Her ay iki alan belirlenir bu ay MUTFAK (herkes kendi maddesini kendi belirleyip yapacak)

3- Her hafta bir alışkanlık (TEZGAH ÜZERİ VE YERLERİN TEMİZ TUTULMASI)

4- Her ay oturmalı ödev listesi gelir, o listeden de yaparız ve yine aylık olarak bildirim yaparız

yeni 4 hafta sonra cuma günü 2 bildirim yapacağız, biri mutfak biri de oturmalı ödev listesinden

5- Herkes kendinden yakındığı bir şeyi söylecek mesela chentiq için istif arada " chentiq istif olayları nasıl gidiyor" diye soracağız resim falan isteyebiliriz

6- Farklı gruptan bir body seçiyoruz (bunu ben de anlamadım kendi grubumuz var zaten A Anka ne katılıyorum

chentiq chentiq

anlamış mıyım nolur bi yaz :)

bende body olayını anlamadım. zaten grup mantığı birbirimize destek olmak değil mi? onun dışında fikir almak konusunda başka zaten grup farketmeden hepimiz birbirimizin yanındayız.

ESMA MUTFAK
  • Dolaplarin kapaklarinin silinmesi
  • Ic raflarin silinmesi
  • dolap üstünün silinmesi
  • Beyaz esyanin disinin silinmesi
  • Kapinin prizin ve lambanin silinmesi
  • Buzdolabinin icinin temizlenmesi
  • Baharatliklarin duzenlenmesi
  • Dondurucunun düzenlenmesi
  • Balkondaki dolabin duzenlenmesi
  • kombinin silinmesi
  • kombi dolabının silinmesi
  • Fayanslarin silinmesi
  • Ocagin silinmesi
  • Firinin icli disli silinmesi
  • aspiratörün silinmesi
  • Cop kovalarinin bosaltilip yikanmasi
  • Yerlerin silinmesi
  • Mutfak masasi ve sandalyelerin silinmesi
  • bulaşık makinesinde yıpranan bardaklar için bir çözüm bulmak . gerekirse eski bir iki takım yeni bardak alıp eski bardaklardan kurtulmak .
  • mutfak kiliminin yıkanması
  • cam önü saksıların gözden geçirilmesi

bende yapılacak ne kadar şey varmış mutfakta. aslında geçen yaptık ama mutfak çok namkör sürekli dağılıyor. :KK14::KK14:

chentiq chentiq ikinci odağımız ne bu hafta. yanına koridor mu eklesek.

bu arada kızlar mutfak temizleyeceğiz ya neyi nasıl temizlediğimizi de paylaşalım mı?

mesela ben mümkün mertebe kimyasalları özellikle mutfağımdan çıkarmaya çalışıyorum. yerleri arap sabunu, fayans ve buzdolabı ve dolapları sirkeli su ile siliyorum, lavaboyu karbonata ile ovuyorum. sadece ocak , fırın ve aspiratörde cling bang kullanıyorum ankastre olduğu için.

sizden bi tavsiye almak istiyorum benim dolap kapakları öyle parlak lake falan değil. klasik dolap kapaklarından. birde koyu kahve. siliyorum kuruluyorum ama su izleri pek gitmiyor bide hiç parlak durmuyor. bunun için ne yapabilirim. dolap kapaklarının silinsede güzel gözükmemesi canımı sıkıyor. bildiğiniz bir yöntem var mı?

birde benim mutfakta arada küçük kelebekler oluyor.evdeki tüm bakliyatları , kuruyemişleri , baharatları falan elden geçirdim. bozulan birşey yok. kelebek yapan birşey yok. neden olabilir sizce bilginiz var mı?

1- Chentiq = istif yapma
6-soocute= yıkanan çamaşırları sepette öylece bırakıyorum yerine koymuyorum sepetten alıyoruz :KK43:
7=clemantin=Yıkanan çamaşır sorunu bende de var o_O Yenileri gelene kadar astıklarımı kaldırmıyorum :KK43:
Aslında çook şey var ama:KK34: 1 tane yazabiliyoruz sanırım o_O
8-eshma = aldığım şeyi tekrar yerine koymamak. sonra tekrar aradığımda yerinde bulamamak. :KK43:

aslında benimde yazacak başka şeylerim var ama diğerlerini sonraki listelerde kullanırım. bu hastalığı bir atlatalım da :cool:

bu arada hani bu kendimizde düzeltmek istediğimiz şeyler var ya bunlarda aylık dimi? yani bu ay içinde ben herşeyi zamanında aldığım yere koyan biri olucam dimi:KK30::KK30:

eshma eshma ilurun deforme va oldugunda soruyolar diye biloyorum

Arkadasim ayakkabi almisti ve ayakkabinin kisa surede topuk kismi acilmisti.

Koton o konularda kati
Etiketi uzerindede olsa fisin yoksa ölsen degismiyolar.

chentiq chentiq ikinci odağımız ne bu hafta. yanına koridor mu eklesek.

bu arada kızlar mutfak temizleyeceğiz ya neyi nasıl temizlediğimizi de paylaşalım mı?

mesela ben mümkün mertebe kimyasalları özellikle mutfağımdan çıkarmaya çalışıyorum. yerleri arap sabunu, fayans ve buzdolabı ve dolapları sirkeli su ile siliyorum, lavaboyu karbonata ile ovuyorum. sadece ocak , fırın ve aspiratörde cling bang kullanıyorum ankastre olduğu için.

sizden bi tavsiye almak istiyorum benim dolap kapakları öyle parlak lake falan değil. klasik dolap kapaklarından. birde koyu kahve. siliyorum kuruluyorum ama su izleri pek gitmiyor bide hiç parlak durmuyor. bunun için ne yapabilirim. dolap kapaklarının silinsede güzel gözükmemesi canımı sıkıyor. bildiğiniz bir yöntem var mı?

birde benim mutfakta arada küçük kelebekler oluyor.evdeki tüm bakliyatları , kuruyemişleri , baharatları falan elden geçirdim. bozulan birşey yok. kelebek yapan birşey yok. neden olabilir sizce bilginiz var mı?

O sorun bendede var canim kac kere bosalttim temizledim kileri herseyi gidip yeni aldim geldim kurtulamadim. Yumurta birakiyorlarmis sanırım onlardan ilaclayarak kurtulmak lazım.

X